Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Megkeressem...

Mit csináljak? Megkeressem anyámat?

Figyelt kérdés

Másfél éves koromban elhagyott anyám.a nagymamám nevelt fel.Anyám nem is érdeklődött soha felőlem.

Nekem most van egy 6 hónapos kislányom,akit a világ minden kincséért sem hagynék el.és erről eszembe jutott,hogy megkérdezzem hoy miért is hagyott el engem.

Szerintetek megkeressem?


2011. ápr. 6. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Legalább később nem fog ezen járni az agyad. Ha nem kérdezed meg, lehet örökre megbánod.

Én megkérdeztem, nem volt örömteli a válasz, de legalább tudom. Lezárhattam egy nyitott kérdést és ettől sokkal jobb lett.

2011. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha fel vagy keszulve, el tudod fogadni, hogy esetleg anyad nem akar veled kapcsolatba lepni. Ha eros vagy akarmilyen valaszra. Ha megkeresesd, akkor ne csak egy kerdesre, hanem keszulj fel, akarod e, ha minden jol megy, hogy anya-lanya kapcsolat lehet.
2011. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg.Csak aztán nehogy felzaklasd nagyon a kis lelkedet!
2011. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen.

En mar ketto baratnomnek segitettem megkeresni az anyukajukat. Az egyiknel szerencsevel jartunk, megtalaltuk... Sokat beszelgettunk es a vegen kiderult,hogy nagyon jo ember az anyukaja,de a sors igy hozta,hogy beadta az allami gondozasba,mert olyan szegeny volt,hogy nem tudott enni adni a gyereknek.

Nalatok mas a szitu,de azert keresd meg.

2011. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Ez a te döntésed kell,hogy legyen.Az én páromat 2 évesen hagyta el az anyja,őt is a mamája nevelte föl.Egyszer 14 éves korában felkereste az anyja,de a párom akkor kamaszos daccal elzavarta mondván ha eddig nem volt rá kiváncsi ezután se legyen.Ezután 10 évvel,mikor már én várandós voltam a gyerekünkkel,felvetődött nálunk is,hogy megkeressük az anyját.Igy is történt.Mit mondjak...nem igy képzeltem el a nagy találkozást.Mondhatni közömbösen viselkedett a fia felé,és olyan körülmények között élt és olyan élettárssal az oldalán,ahová ép érzésű ember nem engedi a gyermekét.Amikor megszültem bejöttek a kórházba,de kölcsönösen megmaradt a közöny közöttünk.Azóta sem találkoztunk vele,a lányom előtt pedig nem téma a nő,aki a páromnak életet adott,mert aki a saját gyermekét képes elhagyni az számomra nem anya.Erre szerintem nincs mentség!!!Igy a párom oldaláról nincsenek nagyszülők,mert az apukája sem él már,csak az én oldalamról állnak mellettünk a szülők.
2011. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én biztosan megkeresném. Az én édesanyámat is elhagyták a szülei, soha nem is keresték. Amikor a tesómmal nagyobbak lettünk, kértük, hogy keresse meg, hogy megismerhessük a vér szerinti családunkat is. Nem akarta, azt mondta, ha ők nem voltak rá kíváncsiak, ő sem az rájuk. Mondtuk, hogy lehet, hogy vannak testvérei, azoknak gyerekei, és ők nem tehetnek semmiről, sőt lehet, hogy a szüleinek sem volt más választásuk, de anyu hajthatatlan. Mi pedig ettől gyökértelennek érezzük magunkat. De arra azért nem vetemednénk, hogy a háta mögött kutakodjunk. Csak hát jó lenne tudni, honnan származunk.
2011. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tenném!Nincs a világon megfelelő válasz arra,hogy egy anya miért hagyja el a gyermekét!Mindegy,mi volt az indoka annak idején,az eltelt hosszú évek után/alatt sem keresett téged...ez számomra megbocsáthatatlan.

Nem tudom,hogy mennyire skierült ezt magadban rendezned,de valószínűleg újabb sebeket tépnél fel.

Koncentrálj a kislányodra és azokra akik valóban szeretnek téged!!!!!!

2011. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
sikerült- bocsánat,elgépeltem
2011. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetes igény, hogy szeretnénk ismerni a gyökereinket, és hasonló helyzetben rendre eljönnek olyan életszakaszok (kamaszkor, gyerekvárás, stb.), mikor az ember kiváncsi lesz az esetleg nem ismert szüleire. Nehéz ezzel együtt élni, hisz örökre lezáratlan kérdés marad, ha nem lépsz.


Másfelől viszont nagyon valószínű, hogy ha anyukád hagyott el téged, és soha nem is érdeklődött felőled, akkor a vele való találkozás nagyon fájdalmas csalódás lesz. Mert te hiába gondolod, hogy mégis csak az anyád, ha ő a jelek szerint nem gondolja rólad, hogy mégis csak a gyereke vagy...


Szóval nehéz jól dönteni. Bármelyik lehetőség lehet fájdalmas, azt kellene tudnod, számodra melyik tűnik vállalhatóbbnak.


Sok szerencsét!

2011. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen keresd meg, ha leakarod zárni valahogy ezt a részét az életednek, valami választ kapni anyudtól. Ugyanakkor készülj fel, hogy nem akar veled beszélni , vagy rosszul sül el. Nekem akkor is megérné, ha rosszul sülne el, akkor is ha úgy is, de letudnám zárni.

Ne legyenek előítéleteid, nem tudhatod mi történt, amit mások mondanak az egy dolog. Reményed legyen, de elvárásod ne !

2011. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!