Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ne legyen a barátom, csak...

Ne legyen a barátom, csak mert cigány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy fiú,még gimibe ismertem meg,azóta ő a legjobb fiú barátom.De ő cigány.Nekem nincs ezzel semmi bajom,hisz normális körülmények között élnek.Az apjának van vállalkozása,a srác egyetemre jár,tiszták,normálisak.De egyre több helyen veszem észre,hogy furcsán néznek rám ha vele vagyok.Szegeden nem tudunk egy bizonyos szórakozóhelyre bemenni,mert onnan ki vannak tiltva a cigányok...én sokat járok oda a barátaimmal,de már nem tudok több indokot kitalálni,hogy miért nem megyek velük,ha hívnak és közbe a sráccal egész délután együtt vagyunk,annyi időm lenne,hogy gyors összekapjam magam,de nem mondhatom a srácnak,hogy bocsi,ne gyere mert cigány vagy,úgyse engednek be...az utcán is egyre többen szidják őket...Nyáron megyünk lagziba és a srác felajánlotta,hogy elkísér,mert nem akarok egyedül menni.De tudom,hogy ott is sokan elleneznék.A közvetlen családom elfogadja,de legutóbb is eljött velem mamámékhoz és mamám épp szidta tatámat,hogy úgy néz ki az udvar,mert a cigányoknál(mert tatám nem pakolta el a szerszámokat kocsiszerelés után) és mi pont erre a végszóra értünk be.Írtó kellemetlen volt..Lassan már félek az utcán sétálgatni vele,mindig attól tartok,hogy majd belénk kötnek.Itt is sok olyan kérdést találtam,amikben elítélik őket,a kérdezőnek azt javasolják,hogy ne járjon cigánnyal.A srácnak egy komoly kapcsolata ért nemrég véget,mert a lányt feleségül akarta venni és gyerekeket akart.De a lány hallani se akart róla,mert ő nem akar cigányt szülni erre a világra,mert tart attól,hogy majd a gyereket bántani fogja származása miatt.Ez csak nekem ennyire meglepő,hogy ennyire nem fogadják el őket? Tudom,hogy vannak olyanok,akik ölnek,lopnak,csalnak,de ha megnézzük magyarok között is van ilyen...

Nektek mi a véleményetek?

19/L


2011. ápr. 6. 16:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%

jobban jársz ha szépen lassan lekoptatod, ha most le akarnám írni, hogy miért, akkor törölnék a hozzászólást


nagyon sok magyar lány ráfaragott már a "kedves, aranyos, nemolyanmintatöbbidetényleg stb." cigányokkal...

2011. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%
Hát... Én sosem jönnék össze cigánnyal, még akkor sem, ha másmintatöbbiőnemolyan.
2011. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
69%
Szia kedves kerdezo! en szerintem ez gond h o roma de annyira nem nagy gaz nem mondomh ne foglalkozz massal mert nincs ertelme mert ha masok igy neznek ra meg minden nehez nem foglalkozni veluk de ez fejben dol el ha tenyleg tetszika fiu es jo vele akkor megeri vele maradni lehet h kapsz ojan sracot aki nem cigany de lehet h az a srac atver megcsal hazudik stb! ha megvana z aki mindezeket nem teszi meg tehat nem csal meg nem ver at nem hazudik es meglehet vele mindent beszelni nem szabad ELENGEDNI! a szereny velemenyem szerint!!!
2011. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

ez a beetetési időszak, hogy megbízz benne.

Barátnőmnél is így volt, és még én is elhittem a fiúról, hogy annak ellenére, hogy roma ő tényleg más, tényleg jó ember és tiszta szívű.

Aztán 8 hónap múlva vittem barátnőmet a rendőrségre, meg ki a kórházba látleletet vetetni összetört orral....

2011. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
65%
én a fél gyerekkoromat egy fullcigány gyerekkel töltöttem. mégis itt vagyok...
2011. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
80%

kit érdekel, hogy cigány?

a lényeget leírtad: a szülei normálisak, tiszták, szerted. akor meg? szerintem is baj van sajnos a nagytöbséggel, de nem genetikailag, hanem kulturálisan. akik nem "falkában" hanem fehérek között, normálisan élnek, semmi baj velük. én simán elvennék egy cigány nőt, ha szerelmes lennék belé. amúgy fehér vagyok mint a hó, csak nem vagyok rasszista, mert az primitív gondolkodásmód, szerintem...

2011. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

Hogy vajon átver-e a fiú, vagy sem, abban nem tudok, és nem is akarok állást foglalni.


Viszont hogy elfogadja-e a környezeted, az leginkább rajtatok múlik! Ha nem bujkálva, pironkodva járkáltok együtt, hanem úgy, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga (akárhol), egy idő után tényleg az lesz. Minden csoda 3 napig tart. Ha azt látják rajtatok, hogy minden rendben van, majd találnak mást, amin csámcsoghatnak.

2011. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
47%
17:03 igen? Csak tudod, nem magunktól kezdtük el őket utálni, tettek is érte rendesen, és tesznek is a mai napig. Minél jobb módú, annál rosszabb, pföjj
2011. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
67%
Én sem barátkoznék velük, elég, hogy mellettem dolgoznak :S SAJNOS!Amíg ők nem voltak ott a munkahelyen aránylag rend volt, most ételmaradéktól kezdve minden be van dobva a sarokba, mert képtelen kivinni maga után a kukába.Ami nem kell neki kiesik a kezéből, és ott marad, nekünk kell utánuk pakolni mindig, mert nehogy már "Ő" férfi létére takarítson, hát náluk olyat az asszony szokott.Ezt ők magunk mondták.Én speciel ezért IS utálom őket, egy koszos, semmire kellő fajta!Mindenki barátkozzon a saját fajtájával szerintem!
2011. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
38%

Ha a családod elfogadja, akkor rendben van.

De tudnod kell, hogy náluk sok minden másképp van, mások a család törvényei. Készülj fel rá, ismerd meg a rokonságát, érdeklődj! Mert a cigányoknál él a bosszú intézménye, és ha gyerekeitek lennének, s elválnátok, nem biztos, hogy a gyerekeket hagyná a család a "paraszt" anyánál.

Akár mennyire szeret most, és európai az élete, válsághelyzetben lehet, hogy visszatér a családi hagyományokhoz.

Ők mennyire tartják a hagyományt?

Ismerd meg a tágabb rokonságát is, mielőtt komolyra fordulna a dolog. A hagyományaikat is, direkt figyelj, érdeklődj!

Téged elfogad a családja?

Mert a cigányok sem szokták jó néven venni, hogy "paraszt" lányt vegyen el.

Én ismerek olyan párt, aki két évig bújkált, s végül szakított, mert a cigány lányt tiltották a magyar fiútól a szülei, de nagyon szigorúan.(mellesleg a lány fehér volt és zöld szemű, a fiú pedig kreol)

Ha szereted őt, akkor neked is cigánnyá kell vállnod, vállalni, ami ezzel jár.

Megnyugtatlak, az én párom fradista meg rocker, nekem is vállalnom kell vele az időnkénti kirekesztettséget, mert sokan úgy néznek ránk, mint a garázdára, vagy beszólnak(46 éves konszolodált goanyuka vagyok, ő pedig egy földre szállt angyal)

Ha vöröshajúval jársz, azért szólnak meg, ha sovánnyal, akkor azért, ha kigyúrt kopasz gazdaggal, akkor vállalnod kell az agyatlan liba szerepét.

Akit választassz, magadra veszed te is a karmáját. és ő is a tiedet. Ezzel jár a párválasztás :)

De bárkit veszel, lesz ellentábor.

Csak ne feledd: ha más népből(korosztályból, társadalmi rétegből) választassz, ott vannak még további beépített buktatók, Ezeket át lehet ugrani, de érdemes előre megismerni és felkészülni.

Ha más ország fiát választod, abban is van időzített bomba. A vallási különbség is konfliktusforrás lehet. A túl nagy vagyoni különbség nem jó.

(a némettől és a szerbtől is elvált az ismerősöm.

Aki gazdaghoz ment: nem adhatott nevet a saját gyerekének apósa ellenében.A szomszéd arabhoz ment: "nincs" rokonsága a gyerekeinek.Öröklött idegbaj: tragédiát szült.)

Szóval: járj nyugodtan azzal, aki tetszik, de ha férjhez akarsz menni, ne csak a szerelem számítson: gondolj a gyerekeidre(és hogy legyenek nagyszüleik), a jövődre, az esetleg fellépő konfliktusokra, legyen terved válásra és özvegységre. A járás csak öröm, a házasság nagy körültekintést kíván.

2011. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!