Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ajándék...

Mit gondoltok az ajándék eladásról?

Figyelt kérdés
Több ajándékom is van itthon, pl. CDk, egy gitár, amit vagy szülinapomra, vagy karácsonyra kaptam. Nem szeretem ezt az egész ajándékozást, mert senki sem ismeri annyira a másikat, hogy tudja épp minek örülne. Persze sejti, így megpróbál a kedvébe járni, esetleg megkérdezi, és azt veszi meg neki, amit szeretne. Így volt ez velem is, kaptam CDket, mert gyűjtöm a CDket (csak nem mindegy milyet!) egy gitárt, mert szeretek gitározni (de a gitár nem passzol hozzám, nem szeretem). Eladtam már párat közülük, meg most is épp azon vagyok. A szüleim persze húzzák a szájukat, meg rosszul esik nekik (gondolom, legalábbis úgy látom tajtuk), de minek tartsak meg olyan dolgot, amit nem használok, és ha eladom, tudok belőle venni olyat, amit használni is fogok? Ti mit gondoltok erről?
2011. ápr. 7. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lagzira kaptunk olyan dolgokat, amire nem volt szükségünk. Elmentünk, megbeszéltük az ajándékozóval, hogy igaz, ez nem kell, de eladjuk, olyat veszünk, ami kell, és úgy nézünk majd rá, mint tőlük való szép és jó ajándékra. Senki sem sértődött meg. Persze van, ami nehéz ügy... anyukámtól olyan CD tartót kaptam, amilyet pont NEM akartam, de eladni meg nincs szívem egyenlőre...
2011. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én azt gondolom , hogy ez így helyes. Ha nem használom minek porosodjon? :)
2011. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Számomra érthetetlen ez az egész. Nálunk a családban mindenki ismeri a másikat annyira, hogy találó ajándékot tud venni neki, soha nem volt még ilyen probléma.

Esetleg ha ti ennyire nem törődtök egymással, akkor beszéljétek meg, hogy pénzt ajándékoztok, vagy esetleg az ünnepelttel együtt veszitek meg mindig az ajándékot, még az is jobb, mint eladni...

2011. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezért utálom ezt az ajándékozós hercehurcát.

Csak az emberi kapcsolatokat teszik tönkre...


Néhány évben együtt töltöttük az ünnepeket pár család. Annyira jó volt, mert a mi családunk nem nagy. De rögtön az idősek elkezdték az ajándékozást, és nem ám filléres dolgokat. Hanem értékesebb, de felesleges cuccok is jöttek-mentek. Amit eladni ilyen esetben azért gáz, mert látják legközelebb a lakásban, hogy nincs meg.

Na aztán egyik családnak nem futotta ilyen ajándékokra és kínosnak érezte, ezért mindig lemondták és nem jöttek el, aztán azóta az egész összejárás is megszűnt.

Pedig jó volt beszélgetni és a gyerekekkel játszani.


Az a baj, hogy míg ez az "illik ajándékot vinni" felfogás megy mindenütt, addig mindig lesznek kínos szituk.


Én nagyon szeretek ajándékozni, de nem muszájból és ünnepeken, hanem amikor eszembe jut, hogy valakit meglephetek valamivel, aminek tényleg örül... Az ilyen dolgok sosem szoktak porosodni.


Ami meg porosodik, tényleg érdemesebb szerintem is eladni, lecserélni. Nincs mindenkinek annyi hely a lakásban, hogy hülyeséget tároljon.

Szerintem családokban, vagy csoportokban, fontosabb kapcsolatokban csak egyszer le kéne ülni megbeszélni az ajándékozást, aztán aszerint eljárni...

2011. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
szerintem teljesen igazad van.Minek tartogasd?! Ez csak egy tárgy ha eladód nem azt jelenti,hogy azt nem szereted akitől kaptad hanem,hogy azt a bigyó nem kell...:)
2011. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

18:26 vagyok, még abba gondolj bele, hogy lehet, hogy mellétrafáltak, de ők szeretettel gondoltak rád és azért vettek gitárt, mert gitározol és mert te azt szereted. Szóval itt nem csak egy gitárról van szó.


Karácsony előtt mentek itt az ajándékok, mindenki ezerrel propagálta, hogy készítsen az ember saját kezűleg valami porfogót, mert az szeretettel készül.

Szerintem sokkal több szeretet és törődés van abban, hogy vettek neked valamit, ami ahhoz kapcsolódik, amit szeretsz, mintha odavágtak volna eléd egy olyasmit, amin látszik, hogy megvették az első izét, ami az útjukba került. Gondolj bele ebbe is, és értékeld ezt is.

Esetleg beszélgess kicsit többet a szüleiddel, és legyenek képben azzal, hogy pontosan mire van szükséged.

(például én az első laptopom magam vettem meg ösztöndíjból, aztán sokat beszélgettünk a témáról apukámmal, hogy milyen laptop a jó. a másodikat tőle kaptam - tökéletesen megfelelőt. ugyanis elmondtam neki, mi az, amit fontosnak tartok, így tudta, mit vegyen meg nekem.)

2011. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy vehetnek a szüleid nélküled gitárt, gondolom nem 6 éves vagy. Szerintem ezt finoman megmondhatod nekik is, hogy esetleg máskor együtt menjetek el megnézni az ilyen dolgokat mert neked is rosszul esik, hogy eladod (ezt akkor is mondhatod ha nem így van) de nem tudsz velük mit kezdeni és veszel belőle olyat amit szeretnél.
2011. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Az emberek hihetetlen szinten szűk látókörrel rendelkeznek és nem képesek felfogni hogy az ilyen dolgok nem azért vannak mert utáljuk őket hanem azért meg egyszerűen nincs azokra a dolgokra szükségünk se fennmaradó helyünk..

Épp ezért én azon az elven vagyok hogy soha senkinek semmilyen ajándék csak 1-1 jókívánság és ez se a pénztárcát nem terheli se nem okoz kínos helyzeteket :)

Én kevés dolgot utálok jobban mint jó pofizni ha ajándékot kapok, hihetetlen szinten le lombozz.

2011. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!