Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a tesóim...

Mit csináljak, ha a tesóim apja utál engem?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, anyukámmal és apukámmal élek és két féltestvéremmel (nővéreim), akik anyu előző férjének a gyerekei. A féltesóimmal szeretjük egymást, ezzel nincs is gond. A gond ott van, hogy ők minden második hétvégét az apjuknál töltenek, és ő ilyenkor idejön hozzánk, hogy elvigye őket, és engem valamiért nagyon utál! Mindig beszólogat, megalázó dolgokat mond, pl. hogy minek jelentkeztem gimnáziumba, csak elfoglalom a helyet a jobb képességű gyerekek elől. Meg hogy az ő gyerekei, mármint a féltesóim sokkal jobbak nálam. A legjobban az bánt, hogy néha anya előtt is mond ilyeneket, és anya meg se próbál megvédeni és nem mondja neki, hogy állítsa le magát :( Csak kéthetente fél vagy 1 óráig kell ezt hallgatnom és eltűrnöm, amíg elviszi a tesóimat meg hazahozza őket, de így is önbizalomhiányos vagyok, mit csináljak?
2011. ápr. 8. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert te nem az ő lánya vagy. Anyukád elvált és te egy új kapcsolatából születtél, Valószínű ez az,ami miatt a testvéreid apukája így viselkedik és épp ezért nem szól rá anyukád sem. Nem veled van személy szerint problémája, hanem ez a helyzetre adott reakciója. Nem épp a legjobb reakció, de én azt mondom ne haragudj rá ezért, akármilyen nehéz is nem haragudni.

Hozzáteszem a válaszom az csak szerintem, szóval ne vedd készpénznek, csak tipp.

2011. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Milyen jogon alázgat téged? Nekem az furcsa, hogy ezt eltűröd. Elvégre ő neked egy senki! Én biztos visszaszólnék neki, hogy vegye már észre magát! Nem rajtad kellene levezetnie azt, hogy anyukád más ember mellett találta meg a boldogságot. Ha továbbra is így viselkedik, szólj nyugodtan apukádnak, vagy anyukáddal beszélgess el komolyabban erről a dologról.
2011. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Szól be neki te is, hogy ilyen vízfejű földműves nem tudja megítélni a te értelmi képességeidet. Azt sem tudja, hogy mi az.
2011. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem merek beszólni, meg az a baj, hogy sose jut eszembe ilyenkor semmi, amivel visszavághatnék.
2011. ápr. 8. 11:09
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Lépj le addig még nálatok van .Minek állsz oda ,neked semmi közöd hozzá és őneki sem hozzád .Én a helyedben nagy ívben elkerülném .
2011. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
"Csak kéthetente fél vagy 1 óráig kell ezt hallgatnom és eltűrnöm..." - na itt van a logikai hiba! Neked ezt egy percig sem kell hallgatnod, eltűrnöd, nem hogy 30-60 percig. Nem szükséges az sem, hogy egyáltalán jelen legyél, otthon legyél. Nem hozzád jön. Ha mégis úgy döntesz, hogy otthon leszel, amikor legközelebb jön, hiszen ez a Te otthonod, nem az övé, akkor nyugodtan felteszel egy fejhallgatót és zenét hallgatsz, amíg el nem megy. Vagy elmész sétálni a haverokkal, barátnőkkel. Ez egy súlyos tévedés, hogy neked bármi közöd lenne ahhoz az emberhez. A pontos részleteket egyeztesd le anyukáddal, más dolgod nincs is!
2011. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nem jut eszedbe valami frappáns válasz, akkor szimplán közölheted vele azt is, hogy ő neked senkid, úgyhogy ne szóljon bele a dolgaidba. Csak határozottan!
2011. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ne vitázz vele,és főleg anyukádra ne haragudjm hogy enm megy bele a vitába (valószínűleg ő tudja, hogy Te okos, jó képességű gyerek vagy, és azért sem megy bele a nyilvánvaló kötözködésbe. Azt, hogy Te merre haladj az utadon, nem az irigyeid, ellenségeid fogják segíteni, hanem azok, akik szeretnek és ismernek: anyukád, tanáraid!!!!

Mondd az előző férjnek, lezárva békével a "tanácsadást":


Köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet.

2011. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Legközelebb megpróbálom, hogy "véletlenül" pont akkorra beszélek meg valami programot a barátnőmmel, csak nem tudom anyu mit fog szólni, mert péntek este szokott jönni a tesóimért az apjuk. Remélem, elengednek még este a barátnőmmel.
2011. ápr. 8. 11:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért akar lehúzni,mert fél,hogy jobb leszel mint a lányai...Valamiben csak jobb vagy tőlük,hogy ennyire irritálod.

Viszont anyuddal beszélhetnél erről,hiszen egy szülő azért is van,hogy meghallgassa a gyereke gondjait,és tanácsot adjon.

Bár őt is megértem,ha valaha is szót tudott volna érteni a pasassal,akkor nem váltak volna el.

2011. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!