Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet ilyenkor egy gyerek?

Mit tehet ilyenkor egy gyerek?

Figyelt kérdés
Adott a következő helyzet: anyu diplomás, apu nem. Anyu irodában dolgozik, apu fizikai munkát végez. Ez eddig rendben is van, viszont... Apu állandóan anyu orra alá dörgöli, hogy az ő /anyunak/ a munkája egy nagy nulla, egész életében soha nem csinált semmi megeröltetőt, hogy ő nem tudja, mi a dolog... És ezen veszekednek folyamatosan, mostmár napi szinten, de úgy eldurvult az egész, hogy apu tör-zúz, tegnap is fölborította az asztalt, hogy az darabjaira hullott szét, anyut megüti, öngyilkossággal fenyegetőzik, mondván neki van a legnehezebb élete, ő már nem bírja tovább... 19/nő
2011. ápr. 9. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezért mondják azt, hogy hasonló a hasonlónak örül... Egy férfinek -tisztelet a kivételnek- nehéz elfogadnia, hogy egy nő jobb nála bármiben is. Te nem tehetsz ez ellen semmit, anyukádnak kellene lépnie
2011. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Sztem te magad nem sok mindent tehetsz, mert az ő kapcsolatukat nem tudod megoldani helyettük. Ha meg tudod oldani költözz el. 19 évesen akár már önálló életet is tudsz kezdeni. Ők meg kínozzák egymást ha akarják. De legalább te kimaradsz belőle.

Ha apád ennyire durva, és van hozzá bátorságod, akár fel is jelentheted. De sok esetben nem hoz megoldást.

Beszélgess anyuddal, hogy ne tűrje ezt tovább. És apáddal is, hogy erről ti nem tehettek, hogy neki nehéz melója van. Segíts neki jobbat keresni, vagy értesd meg vele, hogy az végzettségével ez van és kész.

Náluk ugyanez a szitu, a férjem és én közöttem. Mármint nekem diplomám van, ő fizikai munkát végez. Soha eszünkbe sem jutott, hogy ez probléma lenne. Ő azt tanulta, én meg ezt. Ha szeretett volna tanulni, vihette volna többre. Most meg már nincs hozzá ideje, kedve, azért nem tanul. Marad tehát a keményebb meló.

2011. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem itt az alapvető gond nem ez lehet!!!Biztos nem múlthéttől lett anyukád diplomás,apukád pedik fizikai munkás!Más állhat a háttérben!!A papa biztos feszült...és már nem tud mivel kötekedni!Persze ez nem mentség az asztalborítgatásra!!!!Sőt!!
2011. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem, ez évek óta tart, de csak nemrégiben fajultak el ennyire a dolgok... Köszönök minden hozzászólást!
2011. ápr. 9. 09:33
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus dolog, aki fizikai munkát végez, az nagyon gyakran azt mondja, hogy aki nem fizikai munkás, az nem dolgozik.

Én is számtalanszor kaptam meg, hogy amit én csinálok az "nem munka" "nem lehet benne elfáradni" illetve "bemész a munkahelyedre játszadozni."

Apukád ezzel a szemlélettel él, és szerintem lenézi anyukádat, mert ő nem fizikai munkás. Úgy érzi, hogy ő több, többet dolgozik, értékesebb anyudnál, aki csak lébecol a munkahelyén.

De valahogy a lenézés mellett irigy is anyukád könnyebb munkájára, ez konfliktus a lelkében, ezért kap dührohamot.

2011. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Erre kb. én is rájöttem, illetve el tudom képzelni, hogy mit miért tesz apukám, milyen érzések kavarognak benne, de valami megoldást nem tudsz ajánlani? Mert én nagyon el vagyok keseredve... Ez napról napra rosszabb.
2011. ápr. 9. 13:44
 7/16 anonim ***** válasza:
Sajnos te semmit nem tudsz csinálni, csak anyukád. De ő miért tűri ezt? Nem szól vissza? Vagy nincs elég önbizalma apukáddal szemben? Ez a kérdés, hogy anyukád miért hagyja így elfajulni a dolgokat? Szerinted?
2011. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Anyukámnak nincs sok szava a családban, mindég apué az utolsó szó. Kérdeztem, hogy miért nem hagyja el, de nem válaszolt semmit... Szerintem fél attól, hogy mit mondanak az emberek, meg nincs igazán hova mennie.
2011. ápr. 9. 14:02
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor azért csinálja apukád, mert anyukádnak nincs elég önbizalma vele szemben. Ha anyukád elhinné, hogy olyan értékes ember ő is mint apud, akkor változna a helyzet, mert akkor nem merne asztalt borítgatni. Addig csinálni fogja, amíg nem lesz leállítva, mert megteheti.

Ebben sajnos nem tudsz segíteni, anyukád önbizalmát kellene megerősíteni, hogy védje meg magát és persze téged is.

2011. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Engem nem üt meg apu, "csak" néha szekál meg üvöltözik, de azt elviselem (még)... Köszi!
2011. ápr. 9. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!