Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyetemista gyerek után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista gyerek után fizetek gyerektartást. Most évet akar halasztani a gyerek (elsős). Ilyenkor kell e fizetni a díjat?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor az egyetem folytatásakor a fizetés is folytatódik? Hány éves koráig kell fizetni a tartásdíj összegét, ha többször eljátsza az évhalasztás ötletét?
2009. jún. 6. 09:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

kell. arról, hogy nem kell, csak bíróság dönthet.

a törvény úgy szól, hogy akkor nem vagy köteles fizetni, ha a tanulmányi idő a gyerek hibájából nagymértékben megnő. a plussz egy év, az szerintem a dolog jellege miatt még nem nagymértékben, de önhatalmulag nem dönthetsz te a dologról.

2009. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

A Családjogi törvényben kell utánanézned, a következő paragrafusoknál:


(BH 1992. 29. Nagykorú gyermeket megillető tartásdíj megállapításánál irányadó szempontok. [Csjt. 60. § (2), XXIX. PED]



BH 1998. 25. A szülőtől a tanulmányok többévi megszakítása után már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen. (Csjt. 60. § (2). XXIX. PED]



BH 1998. 386. Nagykorú gyermektartási igényének elbírálásánál a tanulmányok "megszakításának" és a "rászorultságnak" a jelentősége. [Csjt. 60. § (2), XXIX. PED])

2009. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ezt még hozzátenném:


A munkaképes nagykorú gyermek akkor jogosult a tartásra, ha a szükséges tanulmányai folytatása érdekében erre rászorul.



A bíróságnak igen jelentős mérlegelési szerepe van annak eldöntése körében is, hogy mi minősül szükséges tanulmánynak. Ennek megítélése során alapvető szempont az életpályára való felkészítés. Minden esetre alkalmazható általános szabály nincsen, az egyes konkrét ügyekben az összes körülmény értékelésével dönthető el, hogy a tartási kötelezettség megállapításához szükséges feltételek fennállnak-e.



A szükséges tanulmányok folyamatosságának is különös jelentősége van, valamint vizsgálandó az is, hogy- a képzés jellegénél fogva - a nagykorú gyermeknek nincs-e lehetősége munkaviszony létesítésére, ily módon biztosítva saját tartását.

2009. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

Én is egyetemista vagyok, nekem is elváltak az szüleim. Miért ne fizetnél amíg mondjuk halaszt? Szerinted akkor nem eszik, iszik, nem használ rezsit otthon? Miért az egyedülnevelő szülő viselje az egész költséget? Az én apám is rengeteget parádézk ezen, pedig én nem halasztottam és bőven van kerete támogatni, ehhez képest nem szakad meg, de nem is várom el tőle. Pusztán dühít, hogy felmerül ez a kérdés, ha halaszt akkor már nem is a gyereked??? Vagy miért gondolkozol ezen, hogy fizess-e? Ha nm akarsz gyerektartást fizetni, akkor add a gyereked kezébe az összeget, ne az anyjának/apjának küld, vagy fizess kicsit kevesebbet, ha nagy probléma az összeg. Szerintem a másik szülőnek sem lesz ellene kifogása. Azt nézd hogy a TE gyereked, és amikor megfogant, nemcsak a másik szülő volt ott, hanem Te is...Meg gondolj bele szegény gyereknek, hogy esik ez? Én tudom, ebben a helyzetben vagyok...

Bocsi ha kicsit erős lett, de felháborítanak az ilyen dolgok. Attól, hogy elváltatok, még a GYEREKED utána akárhány párod meg gyereked születik is!!

2009. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
55%

Megvan ennek a jogi formája, csak a jogot nem érdekli az ember.

Add a gyereked kezébe a pénzt, és kérd meg, hogy használja felelősségteljesen, pl. menjen albérletbe, dolgozzon, vagy külföldre, és akkor támogatod a költségei egy részét. Miből gondolod, hogy ez a részéről visszaélés? A gyereked, te is hozzájárultál a létezéséhez, és a gyerek felelősség, nem lehet visszaadni, ha nem tetszik, tehát viseld a felelősséget.

2009. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
63%
Ááá, nem hiszem, hogy egy egyetemista gyerek így ír... Na mindegy! Gondolom a kérdezőnek az a gondja, hogy miért fizessen a gyerek után, ha nagykorú,munkaképes, de nem csinál semmit. Amikor én halasztottam elment dolgozni, és nem vártam el a szüleimtől, hogy "zsebpénzt" adjanak, sőt büszke voltam arra, hogy független lehettem! Egy gyerek amikor már nagykorú,ne arra várjon hogy pénzeljék a szülei,hanem menjen és élje a nagybetűs ÉLETET.
2009. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
10:12 - Oké, kezdje el a nagybetűs életet, csak éppen pillanatnyilag még kis hazánk fővárosában is nehéz tisztességes munkát találni, amiből meg is lehet élni, hát még máshol (külföldre menni meg eleve befektetés, ha egyáltalán van is munka ebben a válságos időben), tehát a szülői segítség nélkül eléggé nehéz a dolog. Természetesen ha elszórakozza, az egy más kérdés, de ezért kell odafigyelni, és esetleg tanácsokkal ellátni, és csak akkor vonni meg, ha biztos elherdálja a pénzt, és nem arra használja, amire kell.
2009. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
Évhalasztást csak egyszer kérhet.
2009. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
Ez egyébként egy érdekes kérdés, mert ugye egy szülö 18 felett simán kirakhatja a gyermekét, hogy fiam menj dolgozz, nem adok neked egy fillért sem, söt van aki nem is etetnek tovább. De válásnál az egyik fél ilyet nem mondhat. Szerintem egyezz meg a fiaddal, hogy akkor fizetsz neki ha folytatja az egyetemet,vagy más iskolát ha nem akkor többet nem támogatod a tanulmányait.
2009. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

10:12-es, Te nekem 10:03-asnak nem hiszed el, hogy egyetemista vagyok? Pedig elhiheted, attól, hogy én látom a gyerek szemszögéből a dolgot, mivel naponta átélem, nem kell hitetlenkedni. Szép dolog elmenni dolgozni egyetem mellett. Az enyém nem arról szól, hogy mellette még két sulit csinálsz meg még melózol is, tőlem ezt várná apám. De hát szerintem vele együtt sokan tudják, hogy a jogi egyetem mellett ilyenekre nem sok idő van. Persze ellehet menni vmi ügyvédi irodába, de nem nagyon van hely, plus 1-2-3év után még nem sokat tudunk ott kezdeni....Amúgy meg nem hiszem, hogy ez a gyerkőc csak úgy viccből halaszt, biztosan van oka rá. Lehetséges, hogy olyat választott ami még sem tetszik neki vagy stb..na bumm és mi van? Elég nehéz eltalálni 18 évesen, hogy mi akar lenni az ember. Nekem spec amikor apám ezen rágódik irtó rosszul esik, mert ahogy mondtam ettől még a GYEREKE vagyok és nem tőlem vált el, hanem anyától...buta ember az aki ezt másképp fogja fel...

ennyii...

2009. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!