Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes döntés?...

Mi lenne a helyes döntés? Összevagyok zavarodva?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy férfival,és elsőre beleszerettem. A "gond" viszont az,hogy elvált és van két gyermeke. Egész életemben azt szerettem volna,ha olyan igazi,klasszikus családom lenne. Anyuka,apuka,gyerekek. Nem féltestvérek,meg apa volt felesége. Ilyen helyzetben úgy gondolom,hogy a volt feleség továbbra is igen nagy szerepet tölt be a férfi életében. Most ne szóljatok le,nem vagyok az a tipus,aki bántja az exet,meg a gyerkeket,sőt! Jólnevelt gyerekek,és a volt feleség is szimpatikus nő. De én nem ezt szerettem volna. Ezt azért irtam ki,mert az illető férfi megkérte a kezem. Én gondolokdok rosszul,és ez nem olyan nagy dolog manapság? Mit kellene tennem? Tényleg nagyon szerettem.
2011. ápr. 9. 17:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
szia! én is elvált pasival élek. Az elején nekem sem tetszett a dolog, de hozzá lehet szokni.így hogy nem velünk él, így nem olyan kellemetlen. Neki egy fia van.Ha látod rajta hogy nem érdekli a volt felesége, mint nő már akkor szerintem igent mondhatsz. Az eljegyzést fel lehet bontani, az még nem garantált házasság.És majd ha úgy látod rendben van vele minden, akkor kb. 2 év múlva hozzámész.Én ezt tanácsolom.
2011. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Hülyén hangzik de gondolkozz el az anyagi helyzeteken. A két gyerek után kell gyerektartást fizetni, ha még nem felnőttek a gyerekek. Esetleg nektek is lesz gyereketek, akkor a Te gyereked kevesebbet fog kapni, hiszen már van két gyerek a családban.

Arról nem is beszélve.. Hány éves a barátod? Te a legszebb éveidet éled most, nagyon meg kell gondolni, kire áldozod fel ezt az időt! Sok lehetőséged van, gondold végig nagyon alaposan!:)

2011. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig úgy alakul az ember élete ahogy elképzeli. Itt igazából, minden azon múlik mennyire szereted, ha úgy érzed ő az igazi, nem szabad veszni hagyni. Költözzetek össze, hamar ki fog derülni ő e az vagy sem. Ha nem, nem szabad belebonyolódni a dologba.
2011. ápr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ő 31. Mindig ilyen férfiról álmodoztam,nagyon szeretem. Az anyagiakkal nincs gond,a volt felesége szerencsére nem az a követelödző fajta.Nem várja el,hogy a párom őt is eltartsa. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
2011. ápr. 9. 19:51
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a fontos h milyen a multja honan van a két gyereke és kitől. Hanem az hogy hogy viszonyultok egymáshoz. Az a lényeg hogy te szereted és ő is bizonyára, mivel megkérte a kezed. A mai világban már a házasság sem divat. Egyébként nem értem hogy ezt a kérdést mért itt teted fel vad idegen embereknek. Ebben a döntésben csak a családod segíthet. Sőt még ők se nagyon, mert csak te tudod milyen érzések vannak a szíved mélyén. Én csak annyit mondok hogy sok boldogságot! :D
2011. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
azzal, hogy megkérte a kezed tudtodra adta, hogy valóban komolyan gondolja veled. Nekem is az az elképzelésem, ami neked a klasszikus családmodellről, viszont ha igazán szereted őt, akkor ne foglalkozz ezzel. Biztosan fog a gyerekeivel foglalkozni, fűzik az exhez, de ott már elromlott a kapcsolat, nem véletlenül váltak el. Sok boldogságot Nektek!
2011. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértem amire vágysz. Egy kerek család, apa anya gyerekek, és senki más. Elvált vagyok, és a párom is az. Kisgyereke van, akihez kéthetente elutazik az ország másik végébe. A volt feleséghez is persze, mivel a lány vele lakik. Hát nem könnyű, mai fejjel nem vágnék bele, ha az eszemre hallgatnék. De a szívem meg azt mondja, hogy soha nem voltam még ilyen boldog emberrel, mint a párommal. Pedig nekem volt valaha "kerek" családom. Apa anya gyerekek. A tökéletes forma megvolt, csak a tartalom volt eléggé hiányos. Szóval semmi sem tökéletes, én ezt szűrtem le az életből. Nem is úgy alakulnak a dolgaink ahogy mi azt elterveztük, ahhoz kell a bölcsesség hogy a meglévő lehetőségekből a legjobbat válasszuk. Ha szereted a férfit, próbáljátok ki a közös életet, házasság meg gyerekek nélkül, aztán meglátod. Az eljegyzés még nem kötelez semmire, bármikor felbontható. Amint a házasság is. Csak a gyerekek, azokat nem lehet betenni a fiókba. Azt gondold meg nagyon, kinek szülsz. A többi viszonylag játék. 37/nő
2011. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaza van az utolsónak, hogy nem a forma, hanem a tartalom a lényeg. Kislányként az ember álmodozik, de aztán nem biztos, hogy az úgy jön össze...

Ha nagyon szereted őt, a lánykérésre még nyugodtan mondhatsz igent, aztán majd meglátjátok, hogy működik, ha esetleg nem bírod a helyzetet, nem mész hozzá feleségül. Ez már 1 éven belül azért érződik, hogy mennyire működik a dolog. Sok függ a gyerekek személyiségétől, hozzáállásától, és a volt nejtől is.

2011. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2,5 éve vagyok együtt egy családos férfival. Ő nem volt nős, élettársa volt, van két lánya (5 és 6 évesek). A lányok az anyjukkal élnek, hétvégente (általában vasárnap) vannak az apjukkal. Mi a párommal szintén hétvégente vagyunk együtt (péntek estétől vasárnap estig) úgy, hogy szombaton dolgozunk. Tehát nem sok szabadidőnk van egymásra. Van olyan is, hogy a lányok nem tudnak jönni az apjukhoz, mert programjuk van, vagy a párom jön hozzám hétvégére (100 km van köztünk). Szeretnénk már nagyon összeköltözni, de az anyagi helyzet nem engedi. Az ex csak anyagiakban követelőzik, de elég az is, mikor sz.. az anyagi helyzet. Én nagyon szeretem őt, csakúgy mint ő engem, és alig várom, hogy végre együtt lakjunk, hivatalosan is összekössük az életünket (ő is eljegyzett már rég) és szüljek neki egy gyereket.


24/Nő

2011. ápr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szeretted, vagyis már nem szereted? Akkor ne menj hozzá! De ha szereted, akkor ez nem lehet olyan nagy akadály, nem mindig úgy történnek a dolgok, ahogy azt elképzeltük és szerettük volna. De ezt neked kell eldöntened, érezned és szerintem nem szabad hagyni, hogy egy ilyen kérdésben vadidegenek egy internetes oldalon befolyásoljanak.
2011. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!