Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb egyedül lakni mint...

Jobb egyedül lakni mint lakótárssal?

Figyelt kérdés

Lakótársként lakom egy fiatal párral (a srác haverom), de a tököm ki van hogy mindig tele a mosogató, mocskos a konyha, a hűtőben egymás mellett halászlé és torta, persze egyik sincs letakarva, a mosdó tele hajszálakkal... stb.


Nem keresek sokat, de kezdek besokallni már, gondolkozom a költözésen. Csak az aggaszt, hogy teljesen egyedül még szólni sem tudok senkihez, barátnőm sincs. És persze többe kerül.


Költözzek vagy ne?


(Szóvá tenni ezeket, balhézni azért nem akarok, mert a haveromé a lakás, ő tulajdonképpen itthon van.)


2011. ápr. 10. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, hasonló a helyzetem, mint neked, csak én pont a másik oldalon vagyok. Mi is egy pár vagyunk, és vannak lakótársaink. Gondolom fizetsz azért, hogy ott laksz, ezáltal vannak bizonyos jogaid. Nyugodtan szólj a haverodnak, ha nem tetszik valami, ő azzal, hogy kiadott neked egy szobát, bevállalta ezt. Nem kell rosszul érezned magad azért, mert ő otthon van. Te is otthon vagy.
2011. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig alap dolog hogy szólok a lakótársnak ha valami nem tetszik, akkor is ha övé a lakás, te is fizetsz havonta, gondolom nem ingyen élsz ott, tehát ugyanúgy nekik is be kell tartaniuk bizonyos szabályokat. Ha csak hallgatsz és tűrsz abból ők nem tanulnak, azt hiszik rendben van minden úgy ahogy van.


Na mindegy, te tudod, de ha bárkivel is együtt laksz akkor ez alap dolog hogy szólni kell (nem vitázni, csak szépen) ha valami nem tetszik.


Egyedül lakni jó, annak aki szereti a magányt, meg sok felesleges pénze van amit nem sajnál albérletre. A kérdésedből úgy gondolom te pont nem ilyen vagy.

2011. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olcsobb alberletek, ha igenyes vagy vigyazol a dolgokra, nem dohanyzol es nincs kisallatod es meg rendben tartod a lakast,akkor tuti talalsz olyat,ahol olcsobban kiadjak cserebe ,ha vigyazol mindenre.
2011. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő. Volt pl. egy barátnőm, aki a fejébe vette, hogy neki rossz egyedül, társbérletbe ment, és katasztrófa lett belőle. El kell döntened, mi az erősebb, az, hogy idegesítenek a másik szokásai, vagy az, hogy lelkileg/anyagilag rossz lenne egyedül?


És egyetértek, hogy ha maradsz is, akkor is jogod van a pénzedért kapni egy olyan konyhát és fürdőszobát, amiben nem hányod el magad, tehát kulturáltan megpróbálhatod felhozni azokat a dolgokat, amik zavarnak.

2011. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván sokkal jobb egyedül lakni, mint lakótársakkal(persze legjobb a csajoddal, ha lenne).
2011. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Típusfüggő is, én biztosan nem szeretnék teljesen egyedül lakni, nem is laktam soha. Azok az ismerőseim akik egyedül laknak szinte soha nincsenek otthon csak kb. aludni, szóval gondolom nagyon unalmas lehet.
2011. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyedül, nehezen tudok alkalmazkodni.
2011. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül lakom.Pont az ilyen dolgok miatt!!!Jobb így !!
2011. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!