Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan kismama, anyuka,...

Van itt olyan kismama, anyuka, aki terhessége alatt dohányzott? Lett valami következménye, a babára nézve, mikor megszületett?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Mikor még nem vártunk babát, többet voltunk együtt, naponta másfél doboz ment el neki, akkor is mondtam, hogy mérsékelje, de sosem hallgatott rám. Múltkor kérdeztem, azt mondta, most épp le akar szokni, már "csak" napi egy dobozzal szív, de szerintem még ez is sok. Most vagyunk mindketten a 3. hónap elején.
2011. ápr. 10. 19:33
 12/32 anonim ***** válasza:
63%
én ismerek olyan lányt, aki tökéletesen egészséges babát szült, pedig végig bulizott... cigaretta, alkohol, könnyű drogok... van ellenpélda, de nem túl gyakori. sokkal valószínűbb, h alacsonyabb súllyal születik a baba, mint egy nem dohányzó kismama gyereke...
2011. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
100%
Persze, aki egészségesen felnőtt, az könnyen beszél, de aki születésekor, vagy előbb meghalt azok nevében ki fog beszélni?
2011. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

A cigi kárositja az idegrendszert és ha fizikailag egészséges is lesz a gyerek bármikor kiderülhet róla hogy diszlexiás, figyelemzavaros...

Ha már ilyen gyengébb idegekkel születik a gyerek 20 éves korára tropára megy.

2011. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyok sok koraszülött lesz,akiknek dohányozott az anyjuk a terhesség alatt. Egyszerűen fel sem tudom fogni hogyan képes valaki ilyenre. És az szokott lenni a magyarázat, hogy más máshogyan károsítja a gyerekét (tisztítószer, kipufogós levegő), na de ezt az is megkapja, aki dohányzik.. Erős dohányos vagyok, de soha nem lennék képes várandósan dohányozni, akkor már nem csak magamért felelek, hanem valakiért, aki bennem él 9 hónapig és az életben az egészség a legfontosabb dolog. Ha az én szenvedélyem miatt nem lenne egészséges..:(


Múltkor cigiztem egy parkolóban és odajött egy anyuka, aki nem mellesleg sokkal inkább nagymamának tűnt és odatolta elém a gyereket. Gyorsan arrébb álltam, hogy ne fújjam a kicsire a füstöt (kb. 1éves gyerek volt), alapból csodálkoztam,hogy miért tolja be egy cigiző mellé azt a babát, utána láttam, hogy leült a babakocsi mellé elővette belőle a cigit és rágyújtott, a füst meg egyenesen a gyerek arcába ment. Egyszerűen gusztustalan volt.

2011. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ha valami baja lesz a babának vagy később a gyerek nem lesz olyan jó tanuló a suliban, akkor hogyan tud majd fölötte egy terhesen is dohányzó édesanya napirendre térni? Minden nap elmorfondírozhat rajta: vajon a dohányzásom miatt van, vagy egyébként is ilyen lenne? Én már csak azért sem dohányoznék, mert saját magamnak sem akarok rosszat. (Nem mellesleg a gyereket is félteném.)
2011. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzást még azelőtt kellene elhagyni, hogy a gyermek megfoganna.. Így a leszokással járó stressz nem lesz hatással rá, a káros anyagok kiürülnek a szervezetből, a gyereknek pedig több esélye lesz az egészséges életre.

Az csak egy dolog, hogy milyen gyermekkori betegségekben szenvedhetnek azok, akiket dohányos anya szült, de a mérgező anyagok sejtszinten bármit tehetnek a kicsivel, amitől ugyan egészséges marad, de gyengébb lesz az idegrendszere, immunrendszere, egyéb képességei.. Nem hinném, hogy egészséges lenne, ha a gyerek fejlődő agyának szöveteit ilyen hatásoknak tenné ki a szülő. Ha csak az érszűkületre gondolunk, a megfelelő vérellátás hiánya simán visszatarthatja a magzat fejlődését.

Ugyan milyen anya az, aki szándékosan árt a gyerekének? Tegyen magával, amit akar, na de egy gyerekkel?! Sok buta ember önzése.. egyszerűen undorító. Lehet sokaknak nem származik később hátrányuk a dologból, de ha csak 20% a károsodás esélye, akkor is, milyen szülői enged meg magának ilyet?

2011. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
48%

Akik azzal érvelnek, hogy nem jó az sem, ha egyik napról a másikra szokik le: HÜLYESÉG!


Anyám erős dohányos, három gyereket szült, de a terhesség és a szoptatás alatt SOHA nem dohányzott egyikőnknél sem. Abba tudta hagyni, hiába szívott előtte napi 1-másfél dobozzal mondjuk. És mindhárman egészségesen születtünk meg, jó súllyal, stb.

Később mindig visszaszokott a cigire, de amíg a mi egészségünk veszélyben volt, nem gyújtott rá!

22L

2011. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
73%

Én erősnek mondott dohányos voltam, napi 1-1,5 doboz simán elment, , ahogy megtudtam , hogy terhes vagyok, egyből letettem, hagyjuk már ezt a stressz, meg ezaz dumát, aki felelősségteljes felnőtt az le teszi a cigit, akkor nem én vagyok a lényeg, hanem az a pici élet, akinek a leendő sorsa, élete tőlem függ! Mi lesz később? Borzasztó mikor anyák babakocsit tolnak és cigiznek. Sogórnőm cigizett, meg néha ivott is terhesen( gyönyörű..pfffff), és a kislánya asztma gyanús, 37 héten született, kicsit több mint 2 kg-al.Állandóan beteg.

Ráadásul 1 dobozt szív el, remélem egészséges lesz a pici, és sajnálom, hogy ilyen anyja van, mert akkor szívjon, ha annyira nem bírja, 1,2,3 szálat, de 20-at?

2011. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

Anyukám dohányzott, teljesen egészséges vagyok, és mindig jó tanuló voltam, szintúgy a tesóm.

Én sem fogok persze dohányozni a terhesség alatt, de azért az ilyen kórházi statisztikáknak nem kell nagyon hinni, mert ha egyszer elárulja valaki hogy dohányzott akár egy szálat is, akkor biztos minden baja a kisbabának attól lett, vagy ha nem kisbabáról, hanem betegségről van szó akkor az. Egész egyszerűen ez valamiért jó ha ilyen a statisztika, arra sajnos nem emlékszem hogy miért jó.

27L

2011. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!