Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek-kérdés. Vol t már...

Gyerek-kérdés. Vol t már valaki ilyen helyzetben? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Hogy a háttér is érthető legyen: Férjem a megismerkedésünk előtt vált el. Nem tervezett házasság volt, hanem becsúszott baba miatt jött létre és az is tartotta össze, férjem akkor alig múlt húsz éves.

A lánya már felnőtt, lassan nagykorú lesz.

Amikor megismerkedtünk, eszembe se jutott a gyerekvállalás, élveztem a szabadságomat. Gondolom azóta beindulhatott a biológiai órám, mert egyre inkább érzem, hogy most már szeretnék gyereket.

Viszont a férjem nem igazán. Megértem az ő szemszögét is, mert a fiatalsága kimaradt, a gyerekvállalás a szép oldala mellett neki a "kényszert" is hozza asszociációként. Illetve mondta, hogy végre felnőtt a lánya, már nem igényli annyira a társaságát, végre magával is tud foglalkozni, élvezni az életet.

Ami annyiból nem igaz, mert folyamatosan túlvállalja magát (nem kényszerből, egyszerűen nem méri fel, hogy mennyi energiát igényel egy-egy dolog) és most se csinál semmi olyat, amit ne lehetne gyerekkel is. De mindig várja, hogy na, majd most...majd fél év múlva, majd nemsokára...


Egyébként minden szempontból mintaférj és ahogy láttam, nagyon jó apa is. A lánya szerint is, nála autentikusabb forrást meg nehéz lenne találni.


Ha felhozom a témát, azt látom rajta, hogy próbál terelni, kellemetlen neki. Még a kapcsolat elején megbeszéltük - akkor még nagyon nem akartam gyereket - hogy egyszer mindenképp szeretnék, ha majd késznek érzem magam, de nem hajt a tatár. Ő is tisztában van vele, hogy ez nem kifejezetten a "kössünk kompromisszumot" típusú kérdés, mert vagy-vagy.


Tudom, hogy ha besikerülne egy gyerek, akkor a kész helyzetben gyorsan belelendülne és biztos, hogy támogatna, a gyereket is szeretné. De erre kicsi az esély, mert gyógyszert szedek és soha nem voltam terhes, kétlem, hogy én lennék a tájékoztatón szereplő 1% kivétel.


Nem tudom mit csináljak, mert bár ráér még, nem azonnal szeretném - a ló túlsó oldalára se szeretnék átesni, hogy esetleg még 5-10 évig húzódik, aztán még akkor se...


Férfiak válasza is érdekelne, akik esetleg férfi oldalról átéltek ilyen helyzetet!


Erősködni vagy ráerőltetni nem szeretném (bár működne), mert együttes elhatározásból szeretném a gyerekvállalást, nem kizárólag a saját örömömre. Viszont erre egyelőre kevés esélyt látok. Tanácstalan vagyok :(


2011. ápr. 10. 20:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Jajj, ezen a párbeszéden olyan jót röhögtem a könnyem is kicsordult :))))

Hát szerintem arra vár, hogy te döntsd el, hogy mikor állsz készen!

2011. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Aranyos volt a párbeszéd, ő egy jó ember lehet nagyon. Szóval szerintem alapozz erre. Ami bökkenő, hogy gyógyszer után 3 hónapig nem eshetsz teherbe, hacsak nem akarsz egy nyomi gyereket kockáztatni. Tehát mondd meg, hogy Te mától nem szedsz tablettát, óvszerezni kell. aztán utána meg azt sem:)
2011. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

18:32 - hát igen, ez is közrejátszik (inkább az övé, mint az enyém) ő 39, én 28.

A lánya idén tölti a 18-at.

2011. ápr. 12. 19:41
 15/17 A kérdező kommentje:

Ami még "hátráltató" tényező: az utolsó vizsgáimmal küzdök, de az egyik tárgy nehézsége (vagy én vagyok kevés hozzá), illetve a főiskola adminisztrációs baromságai miatt jó esetben idén, rosszabb esetben jövő nyáron diplomázok.

Amint ez megvan, legalább egy évre külföldre költöznénk (ott már minden elrendezve, csak a diplomámat kell kivárni). Viszont egy szem gyerek vagyok, idős szülőkkel, akik bár nem akarnak nyaggatni vele, de már nagyon várják, mikor lesz unoka. Nekem a külföldi gyerekvállalás se jelentene gondot, illetve a tanulmányaimba se zavarna be annyira, de nem tudom, hogy az unoka-nagyszülő találkozást hogy oldanánk meg. Elvileg ők is kiköltözhetnének, de nem beszélnek nyelveket és ragaszkodnak a megszokott házukhoz.

Szóval ha a férjem kötélnek is áll, még mindig itt lesz a nagyszülő-unoka dilemma...


Ja, még egy dolog: én se véletlenül lettem kései gyerek (40 évesen szült anyám), mert anyai ágon a termékenység eléggé kérdőjeles. Mivel soha nem voltam terhes és ezügyben nem is vizsgáltam, halványlila sejtésem sincs, hogy mennyire lehetek fogamzóképes. Szóval még az is kiderülhet, hogy az én készülékemben lesz hiba és még pár évnyi kör az orvosoknál...

Férjem a katonaság alatt összeszedett egy prosztatagyulladást, amit tavaly diagnosztizáltak, így már kezelni se volt értelme 20 év távlatából. Hogy mióta a lánya "elkészült", az ő szervezetében történt-e ilyen jellegű változás... ezt se tudom, mert ő se került azóta éles helyzetbe.


Fene gondolta, hogy a gyerekvállalás még gondolati szinten is ilyen bonyolult...

2011. ápr. 12. 19:50
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

A beszélgetést vezető akkor tud jó tanácsot, tanácsokat adni, ha meghallgatja a másikat, és annak elbeszéléséből (mint kívülálló) "kihallja" a megoldást jelentő mondatokat. Ennek beigazolódása a korábban leírt: "Ha agonizál egy moziban, hogy mit nézzünk, elé teszem a két jegyet, amit gondoltam - el van döntve" mondat után bekövetkező meglepetésszerű párbeszédes epizód:

"- Igen, én is önző vagyok ilyen szempontból, de szerintem furcsa, ha egy nő nem akar gyereket, a természet rendje...

- Oké, akkor kérdés: ha nálam becsörög a biológiai vekker - ami lassan időszerű -, akkor mi lesz? A te álláspontod ebben a kérdésben üti egymást...

- Igen...de nő vagy, női módra megoldod majd!"

Ebből egyértelmű, hogy a "mozijeges" megoldást hiányolta a gyerek fogantatás dolgában is...

Arra viszont én is felhívom a figyelmet, hogy az eddigi TABLETTA UTÁN KÉMIAI-BIOLÓGIAI tisztulásra van szükség, hogy azok a vegyi hormonok eltávozzanak a szervezetből. Minimum három hónap!

Ami a nagyszülőket illeti. Ha egyszer az esztendővel későbbi külföldi tartózkodás annyira lerendezett, hogy -

"Nekem a külföldi gyerekvállalás se jelentene gondot, illetve a tanulmányaimba se zavarna be annyira..." -

akkor felesleges a magyar népmesék "aggódó leány" szerepét alakítani, aki sírt a pincében a ködmönke miatt, hogy a majdan születendő fia, ha letalál jönni, a pincébe borért, s valami történne a kisfiával, kire marad a kis ködmenke?....

Ugyanis vannak dolgok, amik az élet sorjával oldódnak meg, s nem lehet menetrendet írni előre, hogyan és mint legyen. [link] Hanem inkább, mint Wass Albert Okos Katája, aki mindig előre lép a kényszerhelyzetekben is. [link]

Tehát a jövőre nézve van, amit rá kell bízni a holnapra - Mát. 6:34 [link]

2011. ápr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy a párod benne van a babában, és rád bízza, mikor "kényszeríted" őt:-) Vágj bele nyugodtan, még úgyis van időtök rákészülni,mert a három hónapot tényleg ki kell várni hogy egészséges legyen a baba. Aztán ember tervez, Isten végez. Ti úgyis csak a szándékotokat tudjátok kifejezni, a természet intézi a többit.
2011. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!