Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktathatom le a...

Hogyan szoktathatom le a húgomat a "fejfájásairól"? Iszonyú idegesítő.

Figyelt kérdés

Az a helyzet h anyu új házasságából van egy 7 éves húgom. Azt vettem észre hogyha valamire megkérjük(pl.: rendrakás,takarítás stb) és nincs kedve megcsinálni akkor szimulál. Egész egyszerűen kijelenti azzal a tipikus kényeskedő hangal h neki most fáj a feje és színészkedik hozzá. Anya ilyenkor persze mondja neki h akkor pihenjen le és elég rendet raknia mikor már nem fáj a feje...De mire "elmúlik" a "fejfájás" addigra anya már elfelejti h mit is akart a húgomtól és megússza az egészet... Nagyon idegesítő! Mit tegyek? Nem akarom h ezt csinálja...

L/14.


2009. márc. 2. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két dolgot lehet tenni, de ehhez az anyukád támogatása is kell. Egyrészt valóban meg kell várni a "fejfájás" elmúlását a munkával és meg kell vele csináltatni, másrészt mondja neki anyukád, hogy jól van akkor elviszlek orvoshoz, mert túl sokat fáj a fejed. Ha beígéritek neki az orvost, ami minden bzonnyal egy alapos kivizsgálás - vérvétel, vizelet, szemészet, stb. - akkor lehet elmegy a kedve a szimulálástól. Ki szeret orvoshoz járkálni? ja és ha fáj a feje, akkor csak feküdjön, ne olvasson, ne tévézzen, stb. Ez is elég unalmas tud lenni!
2009. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Úgy látom, hogy anyukád szó nélkül elhiszi ezt a fejfájás dolgot. Ha őt nem tudod meggyőzni az ellenkezőjéről, akkor vagy ne törődj vele (amíg nem neked kell megcsinálni helyette, addig igazából téged csak az zavar, hogy te nem úszod meg), vagy kezdjen el fájni neked is fejed. Ettől talán észreveszi édesanyád, hogy milyen gyekran fordul ez elő. Az előttemszóló "menjünk orvoshoz" ajánlatát is nagyon jónak tartom.
2009. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
7 éves...ebben a korban sok gyerek eléggé kezelhetetlen, adj neki időt. Persze az nem jó, ha rászokik kiskorban az ilyesmire, ezért anyukádnak nem szabadna ezt úgy venni, hogy tényleg fáj a feje, csak azt mondom, hogy momentán ezzel sokat kezdeni nem tudtok, mert 7 éves és ők még nem úgy gondolkodnak, mint egy felnőtt. Tehát ő nem tudja végig gondolni, hogy "én most szimulálok".
2009. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy mástól látja, hogy gyakran fáj a feje? Édesanyádnak, vagy más felnőttnek? Az ilyen korúak gyakran utánozzák a felnőtteket.
2009. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos anyukád egyenese bedől a hisztijének. Anyukáddal kéne beszélgetni erről és tényleg elvinni orvoshoz, s amit még itt mondtak. Nem baj kicsim fáj a fejed nem kell rendet raknod most majd ha már nem fáj megcsinálod. Valahogy anyukádnak kéne elérnie, hogy mindenképpen meg kelljen csinálnia a feladatait. Te nem igen tudsz semmit csinálni, mert te leszel a gonosz kamasz nővér.
2009. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
ugyanazt!!!!! ha ő kér majd valamit, mert úgyis fog, fájjon a fejed, mutasd be neki, mit szokott csinálni. játszd vissza előtte! és hagyd ott. (ne tegyél célzást, meg semmi ilyesmi!!)csináld addig, mig ő unja meg!!
2009. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszolónak:

Azzal nem értek egyet, hogy nem tudatosan szimulálnak egyes gyerekek. Az én lányom még csak 3 és fél éves, de ha megkérem hogy pakolja össze a szanaszét szórt játékait, kapásból kijelenti, hogy "Úgy fáj a kezem és a lábam, és olyan álmos vagyok! Holott 1 perce még semmi baja nem volt, vidáman játszott.

2009. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
ezt már jól megírtad! persze, hogy tudja, hogy szimulál, direkt csinálja.a mai gyerekekben már sok minden más is van, hiszen ezt látják a tv-bol a "barátok kozt"nagyon jó példa.
2009. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
A hugodnak figyelem hiánya van, szerintem azért szimulál. Foglalkozzatok vele nagyon sokat, hátha akkor csökkennek a fejfájások. Ha megkéritek valamire, akkor mindig dicsérjétek meg milyen jól végezte a dolgát.
2009. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
szerintem a húgodnak nyaklevesre volna szuksége
2009. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!