Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben különbözik az az éned...

Miben különbözik az az éned amilyen otthon vagy a családoddal, illetve amit a külvilág felé mutatsz?

Figyelt kérdés

A suliban én ilyen vagyok: csendes, akit kb mindenki a földbe tud döngölni. Azt gondolják, hogy nem látom át a dolgokat, nem vagyok rafinált, talán butának is hisznek. Keveset beszélek, van hogy mikor elengedem magam, akkor rácsodálkoznak hogy "jééé te tudsz beszélni, és ennyit?" Inkább engedek nekik hogy ne legyen konfliktus.


A családommal pedig: be nem áll a szám, úgy kell rámszólni hogy fogjam be néha. Sokat viccelődök, ha úgy van néha fel is emelem a hangom...Kiállok magamért.


Ez rossz ha ilyen vagyok? Szerintetek melyik az igazi énem? A tutyimutyi, vagy amilyen itthon vagyok?


2011. ápr. 11. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, ugyanis én is ugyanilyen vagyok.

Itthon már a szüleim agyára megyek, a suliban meg minden kérdésre igen-nem a válaszom, és én itt le is tudtam a beszélgetést.

Egyébként szerintem az otthoni az igazi éned, mert én csak a családtagjaimmal és a legjobb barátnőmmel (egyben az egyetlennel) tudom elengedni magam, tehát ha találnál olyan embereket, akikben úgymond megbíznál, akkor gondolom egy kicsit beszédesebb lennél. De ez csak az én véleményem.

2011. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Helllóóóóóóóó sorstárs :-))))))

Én ugyanilyen vagyok.

Csak én már felnőttem és elfogadtam magam.

És tanító lettem.

Fura, mert sok ember előtt még ma sem merek beszélni, de ha gyerekek akkor nem vagyok zavarban, ha 100-an vannak akkor sem :-))))))Még akkor sem, ha sosem láttam őket.

2011. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, én is hasonló vagyok, de pont az ellentettje:P Otthon csendes kis szende gyerek vagyok, a suliban pedig dumálok, véleményt alkotok, ha kell akkor pedig beszólok. A szüleimmel pedig kicsit ilyen "meghunyászkodó", nem kérdőjelezem meg amit mondanak, nem ellenkezem. Talán azért mert a szüleimet tisztelem, a sulitársaimat pedig nem annyira, vagy pedig egyenrangúnak tartom őket magammal.
2011. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Akkor más is jár ebben a cipőben. Amúgy néha olyan furcsa érzésem van, mert örülnék neki ha mások előtt is ilyen lehetnék. Nem is sejtik, hogy valójában milyen vagyok. Legyintenek, hogy "ááá szóra sem érdemes" közben meg sokkal több dolog van bennem mint ahogy gondolják.

Amúgy abból a szempontból jó ez, hogy az hiszik hogy semmit sem gondolok/tudok (mert nem mondom ki a véleményem) közben meg sok mindene átlátok. Én olyan megfigyelő vagyok, aki elraktározza magában a dolgokat, és összerakja :D

2011. ápr. 11. 21:36
 5/20 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volta ki a kérdést :D:D:D:D:D
2011. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nincs családom, de bennem is megvan ez a kettősség. A legjobb barátaimmal ha vagyok, mindig én vagyok a legpoénosabb ember, bátor, még akár "vezéregyéniség"-nek is mondanám magam (:D), de ha nem velük vagyok, hanem idegenekkel, akkor nem igazán merek megszólalni, nem is nagyon van mondandóm, félek is tőlük, a humorérzékem megsemmisül, vele együtt szépen lassan én is megsemmisülök társas helyzetekben :S:S Egyébként nincs olyan, hogy "igazi" éned. Te vagy mind a kettő. Csak van, amikor biztonságban érzed magad, meg van, amikor nem. Nekem ennél még több énem is van :D De egyikse az igazi, mind én vagyok ;P
2011. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én suliban nagydumás vagyok,de ugyanígy itthon is,csak kicsit visszafogottabban.:D
2011. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet furcsán hangzik, hogy már a sokadik válasz is így kezdődik, de tényleg én is ilyen vagyok :D 4 éve vagyok az osztálytársaimmal, és az egész osztály előtt még most sem merek felszólalni, de van pár ember aki jó barátom az osztályból, velük meg be nem áll a szám. De a többiek felé nem igazán nyitok.. De nem azért mert nem érdekelnek, mert ha pl valaki odajön hozzám beszélgetni, annak nagyon örülök, és legközelebb én is odamegyek. De valahogy én nem... Nem igazán merek olyanok előtt beszélni, akiket nem ismerek annyira, mert azon jár az agyam hogy vajon mit gondolnak rólam, lehet hogy butának tartanak, vigyáznom kell mit mondok, nehogy még akármi dologgal kapcsolatban felhasználja ellenem, stb. Nem mindenről merek véleményt formálni, mert lehet hogy 2 hét múlva megváltozik a véleményem arról a dologról és akkor félek hogy hülyének néznek. Ha átgondolom, így tudom, hogy ezek miatt nem kéne aggódni, és ez hülyeség, elméletben megy, de ott a beszélgetés közben valahogy nem is tudom...tudat alatt ezt érzem. És nem tudom magamból elűzni ezeket a gondolatokat, csak ha olyan emberrel vagyok, akit jobban ismerek.

A családdal én is beszédes, viccelődős, "jófej" vagyok - de rokonok előtt már nem, mert nem járunk azért minden nap össze - barátnőimmel is, van barátom is már több éve, szóval nem tudom mi a baj. Talán önbizalomhiány...? Szerintem nálad is ilyesmi van.. Vagy az hogy nehezebben bízunk meg az emberekben... De én mégis naivnak tartom magam... Akkor hogy is van ez?

Egyébként szerintem is az az igazi éned, amikor a családoddal vagy, hiszen ott nincsenek gátlások, nem gondolkozol hogy úristen mit fognak szólni ha kimondom mit gondolok... Nem érdekel, hiszen tudod hogy elfogadnak, legyél bármilyen is, és nem fognak kibeszélni a hátad mögött.

Egyébként szerintem nem olyan jó ha ilyen vagy (és most magamról is beszélek, hiszen én is ilyen vagyok), mert felhúzol egy falat, amin valaki át tud hatolni, valaki nem, és így kevés embernek adódik lehetősége arra, hogy megismerhesse az igazi éned. De persze ha más szemszögből nézzük, akkor lehet ez jó is, hiszen mivel nem mutatod ki annyira az érzelmeidet, és nem mutatsz meg magadból sok mindent, így talán kevesebb csalódás és bántalom ér.

2011. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a Ti válaszaitokat is.


Az jutott eszembe, hogy jelenleg nincs barátom (nem is volt még, talán pont azért mert tutyimutyinak tűnök) de ha valamikor lesz, akkor vajon milyennek kell lennem? Azon gondolkoztam most el, hogy ha a visszafogott arcomat mutatom először kb mindenkinek, akkor valaki lehet úgy kedvel meg. (Bár ez eddig még nem fordult elő... :D ) de ha meg váltok, mert felengedek, akkor megint más leszek, és az meg lehet furcsa lenne...Habár jobban belegondolva, hosszú távon inkább a lazább énemet mutatnám (ami nem esik nehezemre, az jön belülről) ami talán kedvelhetőbb...

2011. ápr. 11. 21:58
 10/20 anonim ***** válasza:
Te Molnár vagy?
2011. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!