Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban gonosz vagyok?

Valóban gonosz vagyok?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál lakunk, de már nem beszélünk egymással. Hiába vagyunk külön szinten, állandóan ott van, pakol, takarít, felbontja a leveleinket stb. Meguntuk, és el fogunk költözni. Már leraktuk egy lakásra a foglalót is.


A szüleim évekkel ezelőtt csináltak egy hosszútávú befektetést, amit 2 éve én fizetek, és most vettek fel. Nekem ígérték nászajándéba, hogy gyorsabban el tudjunk költözni. Nem nagy összeg, 900 e. forint. A tesóimmal megbeszéltem, 20 és 17 évesek, hogy kb. 1-2 év alatt össze tudjuk rakni az ő részüket, és akkor odaadom. Én úgy terveztem, hogy szüleimnek adom, ők majd tovább adják, elvégre ők kezdték el gyűjteni, úgy illik, hogy ők adják át.

Pár napja megjött a pénz, meg is kaptam, aztán tegnap beállítottak érte a tesók. Az idősebb új számítógépet akar, a fiatalabb pedig a barátjának venne egy autót a részéből. Nem adtam nekik oda, egyrészt mert már átadtuk az eladónak, másrészt nem hiszem, hogy egy 17 éves lánynak autót kellene vennie egy olyan srácnak, akit 3 hónapja ismer.

Ma felhívott anyu, és elmondott minden mocskos szemétnek, amiért sajnálom ezt a pénzt a tesóimtól. Mikor mondtam, hogy ez nem így van, közölte, hogy adjam neki oda, épp elég lesz a számlákra, meg egy nagyobb bevásárlásra.

Megtagadtam, mert már nincs nálam, másrészt anyu 1,5 éve munkanélküli. Nem akar dolgozni, mert korán kell kelni, lemarad a sorozatáról, meg egyébként is jól érzi magát. Tudom, hogy nem sok pénz, de talán évek múlva ez segít a tesóimank majd elindulni valamerre. Mondjuk albérletbe különmenni.

Tényleg gonosz vagyok, amiért nem adtam oda????


2011. ápr. 12. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Igen
2011. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha úgy szólt a megállapodás, ahogy leírtad, akkor nem.

Viszont ismét egy jó példa, hogy ha pénzről van szó, akkor akár rokon, akár barát, papírt kell írni.

2011. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy gonosz csak felelősség teljesen tudsz gondolkozni és gondolsz a testvéreid jövőjére ha már ők maguk nem látnak tovább a kocsin meg a számító gépen. Lehet hogy most úgy érzik önző vagy és gonosz mert nem adod meg amit akarnak de évekkel később hálásak lesznek azért mert lesz amire támaszkodjanak.
2011. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első megírnád, hogy miért?
2011. ápr. 12. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem is értem, hogy miért támadtak rád, hogyha megbeszéltétek? Vagy netán süketek mindannyian? Itt valami csúnya kommunikációs baki lehetett! Tuti, hogy félreértettétek egymást.
2011. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Részben,de abban igazad van,hogy nem kell egy 17 évesnek autót vennie,főleg a barátjának,akit még csak 3 hónapja ismer:S Majd a kedves barátja megveszi magának vagy a szülei.Ha 20 évesek lennének minimum megérteném,de így tényleg nem.
2011. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert most már kézzel fogható a pénz, és most ebből akarnak mindent venni. Számítógépet, kocsit, számlákat, nyaralást, nagy bevásárlást stb. :(
2011. ápr. 12. 15:24
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen,teljesen igazad van,hogyha valaki pénzhez jut nem kell egyből elkölteni mindenre,csak okosan:) Mert így pillanatok alatt elmegy...és tényleg ráér az az autó:|
2011. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Akár megbeszéltétek előre, akár nem, én biztosan odaadtam volna nekik a pénzt, ha odajönnek kérni a részüket a megbeszéltek ellenére, vagy a megbeszéltektől függetlenül. Szerintem nem vagy gonosz, csak mártír típus vagy. Ne te aggódj az ő jövőjükért és kár lenne, ha pont a pénz miatt romlana meg a viszonyod a testvéreiddel. Szerintem ha legközelebb kérik (mert szerintem kérni fogják) a pénzt, add oda nekik, kár lenne azon problémázni, hogy ki mire szeretné költeni, vagy kivel mit beszéltetek meg... ők is csak a saját hibáikból tudnak tanulni.
2011. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A testvéreimmel már így sem jó a viszony. Pl férjemmel azért nem beszélnek, mert lesz saját lakásunk, és el tudunk költözni. Tudom, hogy ők is erre vágynak, csak épp nem tesznek érte semmit. Ha pénzt kapnak, rögtön elcseszik minden hülyességre :(
2011. ápr. 12. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!