Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, már nem bírom...

Mit tehetnék, már nem bírom tovább!? (leírás hosszú)

Figyelt kérdés

16 vagyok, tavaly költöztünk ki Németországba, én előtte kollégiumban tanultam, kitűnő tanuló voltam.Itt Bajor gimnáziumba járok, ami azt mondják nagyon nehéz, a legnehezebb Nyugat-Európában, a tanárok nyíltan kimondják, az itteni diákokat vezető pozícióba szánják.14 tantárgyam van-10-es vagyok-, köztük politikaelmélet, gazdaság és jog és hasonlók, természetesen német nyelven.Eddig könnyű volt otthon a suli, itt mondhatni vért izzadok, minden nap délután 4-kor érek haza, és utána este 10-ig tanulnék, hogy kb tudjam tartani a 4-es átlagot( a jegyek 6-1 ig vannak, a 6 a legrosszabb, 6-5ös bukást jelent).

És itt kezdődik a probléma.A húgom itt van velünk, anyukám minden nap 4 után hozza el a napköziből, ahol nem tanul semmi, itthon áll a bál, mert lusta, nem tanul és rossz jegyeket ír, holott anyukám mindent 4-szer, 5-ször átvesz vele.Már jól beszél németül, nem kellene hogy ilyen rosszul menjen neki, főleg hogy eddig mindig 1-esei voltak.

Minden délután áll a bál, veszekedés van, nem tudok tanulni, más megoldást még nem találtam, a könyvtár nem jött be, a suliban nem lehet tovább maradni.

Néha szeretnék elmenni vásárolni, de mivel apám pénzt spórol, mert új autót akar venni anyukámnak, ezért semmire nem kapok, se buliba, se vásárolni, holott nem vagyok bulizós, eddig egyszer engedtek el, mióta 16 lettem, ez volt életem első bulija, 11-kor otthon voltam.

Nem bírom, hogy nem tudok tanulni, hogy minden könyvért könyörögnöm kell, és bizonyítani hogy tényleg kell, hogy hogyha szar jegyeim vannak, akkor én vagyok a hülye gyerek, és egyébként is, kit érdekel, elég önálló vagyok..mit tehetnék???


Egy elkeseredett 16-os


2011. ápr. 12. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Tűrsz.

Örülnék ha a családban,apám azért spórolni,hogy anyámnak új kocsit vegyen..(:


18F

2011. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a családodért egyáltalán nem irigyellek.

Szép nyugodtan le tudnál ülni az anyukáddal, ezeket elmondani neki?

Ez az egyetlen járható út, ha megértik, hogy nyugalom kell a tanuláshoz.

És hogy 16 éves vagy, néha egy kis szórakozás kell.

2011. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Keeper ***** válasza:

Húzós dolog :/ Nem tudsz kimenni valami parkba, vagy nyugalmas zöldövezetbe tanulni?

Én, ha a te helyedben lennék, sulit váltanék. Attól, hogy gyengébb iskolában fele annyi tanulással 1-2-3-asokat szerzel, jobb az önértékelésednek, és az önérzetednek is. Valamint attól még kerülhetsz vezető pozícióba. Probáld meg elmagyarázni ezt a szüleidnek.

Valamint, ha kevesebbet kéne tanulnod, esetleg tudnál valami nagyon könnyű diákmunkát vállalni, és megkeresni a saját zsebpénzed. Szerintem. Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Németországban ha nem gimiben végzel, nem mehetsz egyetemre, én pedig egyetemre akarok menni, úgyhogy a suliváltás nem jöhet szóba...anyával már próbáltam beszélgetni....le lettem cseszve hogy mit vagyok elégedetlen...

2011. ápr. 12. 17:54
 5/6 Keeper ***** válasza:
3. vagyok. Nincs a környéken másik gimnázium? Mert nem úgy gondoltam, hogy menj akkor valami szakiskolába, hanem csak egy gyengébb gimnázium. Amúgy meg csináld , amíg bírod. Ha nem bírod tovább, azt a szervezeted is jelezni fogja. Ha más nem, akkor majd észbekapnak a szüleid.
2011. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a környéken nincs több iskola, csak Kemptenben, az meg napi 1 óra utazás sajnos, és azt nem vállalnám be...:S

Nem tudom hogy lesz ez tovább....

Azért köszi a tanácsokat:)

2011. ápr. 12. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!