Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy önálló...

Miért baj az, hogy önálló életet akarok élni, elmenni a szülői háztól?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. Egy kis faluban lakom, ahol semmi munkalehetőség. A szomszéd kisvárosban dolgozom, de csak részmunka időben, 2 éve. Folyamatosan kerestem a környezetemben és a tőlünk 30km-re lévő nagyvárosban is az állásokat, de seholva nem vettek fel. Ez az egyik ok, amiért elköltöznék itthonról, ebbe a nagyvárosba.

Anyámmal kezd megromlani a kapcsolatunk, ha bármilyen kis apróságon összeveszünk, minig felhánytorgatja nekem azt hogy ő tart. Még képes az ennivalót is. Pedig azt valja, hogy egy nrmális szülő eltartja a gyerekét akkor is, ha az nem tud elhelyezkedni. Már pezzegettem neki többször, hogy el kéne innen menni albérletbe, de nagyon ellene van. Mert hogy azért fizetek hogy az albérletet, rezsit fizessem, és nem tudok majd félre tenni. Nagyon albérlet ellenes. Viszont én már annyira vágyom arra, hogy önálló legyek, több keresetem legyen, és ne ebbe az unalmas faluban éljek, mert ez már mindenféle szempontból rossz így nekem.

Ha fognám magam, hogy na én most elköltözök, kiverné a balhét, és mindent megtenne, hogy megakadályozza a költözést. Én hálás vagyok amiért eltart, de rosszul esik hogy felhánytorgatja, és nem akarok ,,kitartott lenni".

Mit csináljak szerintetetek? Ha költözzek, akkor hogyan vegyem rá? Nagyon-nagyon makacs az anyám! Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 12. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Megfogod a cuccod és mész, nem igen tudja megakadályozni.
2011. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha úgysem engedne el,amit nem tudok megérteni hisz 24 éves vagy,de Te menni akarsz,akkor kénytelen vagy simán lelépni egy nap,legfeljebb egy levelet hagysz magad után.

Sok sikert! :)

2011. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Anyád egyedül él? Mármint apukáddal nem lakik együtt? Mert ha így van akkor valószínűleg azért ellenzi annyira a költözést mert akkor egyedül maradna. Meg van ijedve, fél a magánytól ami rá vár. De ez az én tippem.
2011. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tudod állni az albérletet akkor miért ne??Én most leszek 21 és én is már egy ideje tervezem hogy amint lehet külön megyek.Én is vidéken megyek és ez nem igazán a lehetőségek tárháza munkaválalásnál sem örülnek mikor kiderül h vidéki a jelentkező sokszor emiatt nem vesznek fel.Én biztos h mennék itt az ideje hogy kirepülj és önálló legyél.Hajrá,hajrá :)

(Amúgy sok szülő ilyen h nehezen hagyja hogy leszakadjon róla a gyerek de ez azért szerintem törvényszerű és bőven nagykorú vagy már hogy éld a saját életed.Ehhez minden embernek joga van)

2011. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy akadályozná meg? 24 éves vagy.másnak ekkor már családja van.
2011. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is vidéken élek*
2011. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"24 éves vagy.másnak ekkor már családja van."


Érdekes, nekem 1 ismerősöm sincs, akinek családja lenne ennyi idősen. Aki egyetemre, fősulira jár, nem fog 22 évesen a nagy semmibe szülni, hanem a jövőjére koncentrál.


A kérdésedre válaszolva, nem hiszem, hogy 3-5 év múlva szívesebben fog elengedni. Ha már van elég tartalékod, költözz el, előbb-utóbb bele fog nyugodni anyukád.

2011. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs férje, élettársa, még pasija se. Csak én meg a tesóm.
2011. ápr. 12. 18:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyud fél hogy egyedül marad, fél hogy bajod lesz a nagyvárosban egyedül, de felnött vagy ha menni akkarsz menj.
2011. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem kell egyedül lakni, lakótársat is kereshetsz, akár neten , albérletes oldalak, est.hu stb, akivel találkoztok és ha szimpatikus együtt kerestek albit, vagy már betársulsz egy albérletbe és kiveszed az egyik szobát...

ezek az olcsó megoldások, és akár barátokat is lehet így szerezni :)


szívesen emlékszem vissza ezekre a (főiskolás és későbbi) évekre, amikor így éltünk. még akkor is, ha spórolós volt nagyon (kínai bolt, meg tesco gazdaségos cuccok stb).

2011. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!