Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kell kistesó?

Tényleg kell kistesó?

Figyelt kérdés

nekem borzasztó nehéz terhességem volt :( egy nagy görcs van most is a gyomromba ha eszembe jut. szörnyű volt, egy nagy rettegés fél évig! :(

szülés viszonylag könnyű volt, igazság szerint azt hiszem azért mert akkor már mindegy volt hogy milyen csak legyen vége :)

szülés után sokat lábadoztam mert vágtak és repedtem is.


a fiamat imádom! Minden percét élvezem, komolyan ha kezembe nyomnának egy bébit én tisztességesen felnevelném csak ne kelljen újra terhesnek lennem :(

azt gondoltam idővel elmúlik ez a gondolat de ahogy közelít az idő, hogy ideje lenne ha jönne a kistesó, egyre erősebb :S


Tényleg kell kistesó? Hátrány éri ha nincs?


2011. ápr. 12. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hátrány nem éri csak ne kényeztesd nagyon el.

Én egyke vagyok, anyám mondhatni le sem sz@rta a fejem, apu 7 éves koromban meghalt :(. Mindig egyedül voltam, így én azt mondtam akármi lesz nekem 1 gyerekem nem lesz.

Most van 2 lányom és még szülni fogok egy 3.-at.

Szerintem ne félj a terhességtől, minden terhesség és szülés más.

2011. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Én roppantul örülnék most ha annó nem vállaltak volna szüleim még egy gyereket. Szóval szerintem nem, határozottan nem kell tesó.
2011. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

hát, van előnye hátránya is, ha az embernek tesója van :)

ha ti (esetleg ő is) szeretnétek, akkor legyen, de ha nem, akkor nem szükséges, szerintem legalábbis :)

2011. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ. Nem feltétlen éri hátrány. Nekem volt egy pasi ismerősöm, aki egyszer azt mondta nekem, hálás az anyukájának, amiért ő egyke. Nekem meg van 2 tesóm, de néha megőrülök tőlük. Ezt csak neked kell tudnod, hogy bevállalsz-e még egy babát, vagy sem!
2011. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell kistesó. Főleg, ha így érzel. Nekem nincs testvérem, nagyon szerettem egyedül lenni, a mai napig jobban szeretek egyedül lenni, mint társágban.

Van 2 fiam, kis korkülönbséggel születtek. Alapvetően szeretik egymást, és lehet, hogy 10 év múlva nagyon jó barátok lesznek, de most többet nyírják egymást, mint játszanak egymással.


De figyelj a gyerekedre is, ha ő szeretne tesót, akkor érdemes gondolkoznod rajta, talán egy szakember segítségével le tudnád küzdeni a szorongásodat, és nem lenne görcsös a második terhességed.


De ha a fiad annyira nem repes a tesó gondolatától, és te sem szeretnél még egy gyereket, akkor nem fogja hátrány érni.


Én magamról tudom, hogy a tesó gondolatára is rosszul voltam. Amikor nagyim megkérdezte, hogy mit szeretnél a Jézuskától/szülinapra/húsvétra stb. és a válasza is kész volt: ugye kistesót? na én akkor legszívesebben kiszaladtam volna még a naprendszerből is...Szóval engem traumatizált volna egy másik gyerek a családban.

2011. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Miért kéne, ha nem akarsz.Nekem van egy nővérem, de olyan mintha nem lenne mert nem szeret és nem foglalkozott velem sosem.Én ha egyszer szülök nekem egy gyerek kell csak.
2011. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Borzasztó volt mindhárom várandósságom. Vészes hányás, visszatartás, bevérzés, mindhárommal veszélyeztetve voltam. Szülés könnyű volt, másodiknál vágtak, repedtem, rosszul varrtak össze, gennyesedtem, stb. DE! Mindent megtennék értük, mert nagyon szeretem őket! Nem volt kérdés, kell-e kistesó. Nekem egy tesóm van,a férjemnek is, nagyon szeretjük őket. Nem tudom, mi lenne, ha egyke lennék. Fontos a család,a gyerekzsivaj és szeretet pedig mindent feledtet.
2011. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez csakis a ti döntésetek lehet.

Itt mindenféle választ fogsz kapni, de nekem speciel nagyon kellett volna.Szeretek egyedül lenni,és régen (5-6 éves koromban) úgy is gondoltam, hogy milyen jó neekem, hogy egye vagyok,de most mégis vágyom egy tesóra, mert azt (ha szeret, és én is őt) sem szülő, sem barát/barátnő, senki nem tudja pótolni.Mostmár persze tudom, hogy nem lesz, túl nagy lenne a korkülönbség, de ha nekem egyszer megadatik, hogy gyerekem legyen, biztos hogy nem egy lesz.

De mint már írtam, ez csakis a család döntése lehet, igazából csak ti tudjátok mérlegelni a helyzetet, anyagi és minden más szempontból is.

2011. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy a másik oldal is képviseltetve legyen: életem legnagyobb ajándéka a testvérem. Ha egyszer gyerekeim lesznek, talán őket fogom még ilyen erősen szeretni.

Ha testvére lesz a fiadnak, nagyon sok pozitívumot hozhat az életébe, de persze van rá példa, hogy a két gyerek ne szeresse annyira egymást.. Ez egyrészt a személyiségük, nagyobb részt pedig nevelés kérdése.

Ha egyke marad, sokkal valószínűbb, hogy szeretne egyszer testvért, mint az, hogy nem. Ha lesz testvére, sokkal valószínűbb, hogy szeretik majd egymást, és támaszai lesznek egymásnak, mint hogy nem.

Én mindenképpen a testvér mellett szavazok.

Ha a te oldaladról is megvizsgáljuk a kérdést: pár hónap szenvedés várna rád, ami minden valószínűség szerint könnyebb lenne, mint az első terhesség. Utána pedig lenne még egy csodaszép kislányod vagy kisfiad, aki ugyanannyi fényt hoz az életedbe, mint a fiad! Én megértem, ha valaki a gyerekneveléstől, felelősségtől, gyerekektől viszolyog, és ezért nem akar szülni, de ha "csak" maga a terhesség a probléma, akkor vállalni kell(ene) szerintem a második babát.. Ne foszd meg ezért magadat és a fiadat tőle!

2011. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Két tesóm van, egyiküket imádom, másikkal nem olyan jó a viszony, ez sajnos nem elsősorban rajtam múlt. Én azt hiszem, nagyon nagyban múlik a szülőkön, milyen lesz a viszony a testvérek között. Egy jó testvérnél nem adhat az ember nagyobb ajándékot a gyerekének - de egy rossz testvérnél kevés nagyobb kiszúrás van. Szerintem beszéld meg a férjeddel, vesd fel a maga szintjén a fiadnak is, és hallgass a belső hangocskára!
2011. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!