Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm egész nap vinnyog, meg...

Tesóm egész nap vinnyog, meg hangoskodik, már semmit nem tudok tőle csinálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most fogok előrehozott érettségit tenni májusban angolból, meg gazdaságból, de egyszerűen nem tudok tanulni!! Van egy 5 éves húgom, egész nap hangoskodik, meg kiabál, meg mindig rá kell figyelni. 5-re érek haza minden nap, tök fáradt vagyok, aztán nekiállnék tanulni, meg pihenni, de nem lehet tesómtól..nagyon feszült vagyok már. Anyával se tudok beszélgetni soha, mert mindig a tesóm felhívja magár a figyelmet. Hova menjek el tanulni itthonról? Anya nem érti meg, hogy fegyelmeznie kéne tesómat, meg néha rászólni, hogy "a testvéred tanul, mert neki ez fontos, hagyjad most, menj játszani" vagy ilyesmi..fent maradok ilyen hajnali fél 1-ig naponta, mert délután, meg este nem tudok tanulni, suliban meg elalszom. Nagyon rossz ez így..mit tehetnék??

17L


2011. ápr. 12. 19:38
 1/7 anonim válasza:
90%
Én is gyakran idegesítettem a nővéremet amikor ő volt annyi mint én most. De aztán rájöttem hogy TELJESEN FÖLÖSLEGES volt. Szerintem ülj le vele egy komoly beszélgetésre. Lehet hogy nem érti majd meg de próba cseresznye. Ha ez sem jön be akkor marad a könyvtár/tanulószoba.
2011. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd el anyukádat valahová, vagy menjetek el együtt boltba, vagy bármi, a lényeg, hogy kettesben legyetek, és akkor próbáld meg szóba hozni.
2011. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is ugyanez a helyzet, csak húgom másfél éves.Mindig én vigyáztam rá, játszottam vele, aztán a tanulás meg az érettségi sehol nem volt.Meguntam, összeszedtem a cuccom és kimentem a közeli parkba.Leültem egy asztalhoz.Anya fel volt eleinte háborodva, de aztán megértette, hogy ez nekem fontosabb.
2011. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálj anyuddal beszélni, hogy imádod hugit, és érted, hogy kicsi, és bolondos, de neked fontos a tanulás, és ki tudnátok e találni valami jó megoldást, hogy nyugodtan tanulhass, hogy ne kelljen éjszaka, mikor már alig fog az agyad. Elmehetnél e valaki rokonhoz pl. vagy időnként ők mennének el, néha te. Azt is mondhatod, ha csak a szobádba nem mehetne be is nagy segítség lenne, és kicsit normálisabb hangon adná elő magát otthon. Te meg beraknád a füldugódat is . Mutass megértést, hogy Ő még kicsi, bizonyára te is hasonló voltál, csak még nem volt kit zavarnod, ez szokott hatni ám. És megemlítheted a végén, hogy biztos ők is örülnek, hogy érdekel a tanulás, és csinálod-nád.

Tesóddal is megpróbálhatsz beszélni, hogy most játszok veled 2O percet, utána légyszives hagy tanuljak, az nekem a nagyon fontos most, olyan, mint neked a játszás.

2011. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudok összevissza tanulni mindenhol, elég fárasztó a suli, meg az edzések, utána már alig fog az agyam..elmenni nem akarok sehova, mert én is itt élek, nekem is jogom van pihenni, meg tanulni nyugalomban. Csak sajnos ezt nem érti meg senki..
2011. ápr. 12. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:
ne vedd tudomásul a tesódat egy idő után megunja,és tegyél fel fülhallgatót.Ennyi én is ezt csináltam amikor a tesóm kicsi volt,egy ideig nyafogott meg minden aztán látta nem tudja magára vonni a figyelmemet és abbahagyta.
2011. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 20:09

Én is itthon lakom, ugyanúgy van szükségem pihenésre, de ha ezt nem tolerálják, akkor tenned kell valamit.Én tettem egy 5-ös emelt szintű angolt Októberben.Most a közép németre készülök.

2011. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!