Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvesztettem a testvéremet?

Elvesztettem a testvéremet?

Figyelt kérdés

A nővérem kitűnő 1000%os érettségivel végzett, természetesen orvosi egyetemre ment, ahol mindenből 5-öse van, persze nagyon sokat tanul.Mégis megváltozott.Lett egy barátja, s ma már másodikos az orvosin.Nem lehet vele egy normális szót beszélni.Eddig aranyos volt, kedves, jószívű, teljesen normális, mégis különleges.Szépen rajzol, énekel, gitározik, verset ír, még sorolhatnám és én felnéztem rá.De mióta az orvosira jár, beképzelt lett,hangulatember, nem lehet vele normálisan kommunikálni.Múltkor mondtam ezt neki, persze csak burkoltan, erre közölte, hogy én csak az ő hülye, üresfejű húga vagyok, aki nem ért semmit...Olyan jóban voltunk, mindent meg tudtunk beszélni, most meg szid, olt, mivel én nem vagyok kitűnő, mert inkább a nyelvérzékem jobb, ezért én üres fejű vagyok, buta, hülye kis csicska, hogy az ő szavaival éljek...Pest tette ezt vele?van még esély rá hogy visszaszerezzem??:S

L16


2011. ápr. 12. 23:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Ufff..nehéz kérdés...

Várj egy kicsit majd talán az idő helyrehozza

a kapcsolatotokat!

Az is lehet,hogy most egy kicsit fenn hordja az orrát,mert

ő orvosira jár!(lehet én is fent hordtam volna:)) )

De biztos,hogy nem veszítetted el őt!

A korkülömség mennyi is köztetek?

2011. ápr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezt vele kéne megbeszélni, hogy miért ilyen veled stb. Lehet, hogy csak azért bunkó és ingerlékeny, mert túlhajszolta magát és kimerült. De lehet, hogy tényleg elszállt vele a ló:/ ezt most nehéz megmondani
2011. ápr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Keeper ***** válasza:
91%

Az egyetem tette. Orvosi egyetem nagyon nehéz. És a bulik mellett rengeteget kell tanulnia. És ez nagyon nagy nyomás mindenkire. Főleg, hogy a rengeteg tanulás mellett esetleg nincsenek jó jegyei. Nincs meg az egyensúly az életében. És ez meglátszik a viselkedésén, és a másokhoz való hozzáállásán is. Például ő azt látja, hogy mindig kitűnő volt, nagyon jó lett az érettségie stb, és még se megy neki az egyetem. És akkor ott a húga, akinek nincsenek olyan jó tanulmányi eredményei. És bizony aggódik. Lehet , hogy nem mondja, és nem látod rajta, de azt biztosra veheted ,hogy aggódik a jövőd miatt. De nem lehet mindenki egyforma. Neki más értékei vannak, neked szintén. Én is, mikor kezdtem az egyetemet elkezdtem aggódni a "butus" öcsém miatt. Következő pillanatban realizáltam, hogy öcsém életképesebb, mint a legtöbb általam ismert ember, úgyhogy nem kell aggódni miatta.

Úgyhogy nem vesztetted el a testvéredet, csak megváltozott. Ha végez az egyetemmel, és nem lesz rajta ekkora nyomás, valószínű, hogy visszatér a régi énjének nagy része, feltéve, hogy nem vési magát túl mélyre a stressz. Kitartás, és légy vele türelmes.

20/F

2011. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a sok tanulástól túl stresszes lett, amit lehet rajtad vezet le. Ne támadd emiatt, mert még jobban megkergül. Kapd el egyszer egy jó pillanatában és mond el neki érzelmesen mennyire hiányzik neked a társasága! Szerintem észhez fog térni! :)
2011. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Bizony aki üresfejű h ülye kis csi cskának nevezi a testvérét, abból nem lesz soha jó ember.Lehet ő az egyetem Boa Constrictora, akkor sem engedhetne meg magának ennyit.

Fogadd el, hogy így megváltozott és ne reménykedj.

2011. ápr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Jó gondolatokat írtak le eddig a többiek. Én hozzáteszem, próbálj meg vele türelmes lenni. Bár te vagy a fiatalabb, próbálj meg egy kicsit "anyáskodni" vele. Bocsi, de úgy, mint az értetlen "h@lye" gyerekkel. Meg fogsz lepődni, hogy kinyílik egy - egy pillanatra. S akkor már érezni fogod, hogyan kezeld tovább. Elvégre összetartoztok. Ott a múlt, amit - végül is, ő sem felejtett el. Ha két szóban, jó lenne, ha jeleznéd, sikerült-e?
2011. ápr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Az orvosin nem ritka,hogy megváltoznak az emberek.

Élet-halál urai lesznek.

Múltkor volt is róluk egy kétrészes film.Anatómia 1-2.

2011. ápr. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
Igen Pest,meg az egyetem s az új "barátok".
2011. ápr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Még annyit - nincs kizárva, hogy a "lett egy barátja" okozta az emberi változást. A veled való lelki kapcsolat háttérbe szorult, a - valószínűen bekövetkezett, s talán időnként nem egészen harmonikus - testi kapcsolat eredményeként. Nincs kizárva, hogy nála a (feltételezett) testiség feszültséget eredményezett, s nem pedig oldódást.

Mint az előbb írtam, fiatalabb léted ellenére most neked kell "érettebben" viselkedned.

2011. ápr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nahát az én véleményem meg az hogy ilyenkor mondják:"Hát igen,a diplomával müveltséget,kedvességet tiszteletet nem adnak,csak egy papír!"Èn elhiszem hogy sokat tanul,és ki van merülve,de az biztos ha az én testvérem igy beszélne velem,mégha ö maga lenne az atyaúristen,akkor sem bocsájtanám meg neki soha.Egy szónak is száz a vége ha a tesódból miniszterelnök asszony is lesz,akor is szégyelje magát!!!
2011. ápr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!