Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvesztettem a testvéremet?

Elvesztettem a testvéremet?

Figyelt kérdés

A nővérem kitűnő 1000%os érettségivel végzett, természetesen orvosi egyetemre ment, ahol mindenből 5-öse van, persze nagyon sokat tanul.Mégis megváltozott.Lett egy barátja, s ma már másodikos az orvosin.Nem lehet vele egy normális szót beszélni.Eddig aranyos volt, kedves, jószívű, teljesen normális, mégis különleges.Szépen rajzol, énekel, gitározik, verset ír, még sorolhatnám és én felnéztem rá.De mióta az orvosira jár, beképzelt lett,hangulatember, nem lehet vele normálisan kommunikálni.Múltkor mondtam ezt neki, persze csak burkoltan, erre közölte, hogy én csak az ő hülye, üresfejű húga vagyok, aki nem ért semmit...Olyan jóban voltunk, mindent meg tudtunk beszélni, most meg szid, olt, mivel én nem vagyok kitűnő, mert inkább a nyelvérzékem jobb, ezért én üres fejű vagyok, buta, hülye kis csicska, hogy az ő szavaival éljek...Pest tette ezt vele?van még esély rá hogy visszaszerezzem??:S

L16


2011. ápr. 12. 23:59
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
76%

Ja, a pesti egyetimsta elet, porges, bulik, drogok, pia, mellette tanulni is kell mint az allat, sot ahhoz is hasznalhat szereket. Hamar zombit tud csinalni magabol az ember ilyen kornyezetben. Es elszallnak maguktol mint a franc. Dolgoztam Bp-i szorakozohelyeken es a foiskolasonal, egyetimstaknal rosszabb vendeg nem volt. Penzuk nem volt, pofajuk annal nagyobb, a legalapvetobb szabalyokat sem tartottak be de amikor rajuk szolt az ember akkor olyan lenezoek voltak mintha az o seggukbol jonne napfeny, mellette pedig egybol jottek a jogaikkal.

SWzerintem ne eroltesd, fogadd el, hogy ilyen lett, mert ugysem tudod megvaltoztatni. Talan lajd idovel rajon, hogy mit veszitett, es, hogy a csalad a legfontosabb kotelek.

2011. ápr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Ez sajnos nem csak a testvéri kapcsolatokban van így. Nálam pl. legjobb bartánőmmel. De visszatérve a te kérdésedhez... Talán meg fog változnia helyzet. Beszélj erről a szüleiddel, hogy ők mit mondanak erre. Lehet segíteni fog.
2011. ápr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi tette vele. Hülye SOTÉ-sok, a legtöbbje olyan kőbunkó, míg tanul. Semmi alázat a szakma iránt, semmi megbecsülés. Minket is úgy lenéznek, pedig ugyanúgy a SOTÉ-n tanulunk, csak épp Egészségtudományi Karon. :(

A legtöbbje majd elesik, úgy fennhordja az orrát, ő a valaki, a többiek pedig a senkik.

Még jó, hogy az idősebbek - praktizálók - normálisak. A zöldfülűekkel meg nem kell foglalkozni.

2011. ápr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

blabalablabla.....


Akkor én elmondom az igazat:

Igen "elvesztetted".


Miért lett ilyen bunkó veled?

Hát azért mert azt hiszi hogy jobb nálad (tanulmányi eredmények...stb) és szereti éreztetni veled hogy te egy nagy 0 vagy....te meg adod alá a lovat (tessék valami hobbi után nézni amiben meg te vagy a jobb)


Mitől lett ilyen?

Az egyetem hozta ki belőle. Másrészről "divat" az egyetemen a csoporttársakat is "lekezelni"... Harmadrészről, mivel lett barátja, Téged már semmibe sem vesz...(ugyan ez lesz a barátnőiddel is mikor barátjuk lesz...elfelejtik a közös bulizást, és a másikat is....)


Fog még változni?

Igen, de ez csak rosszabb lesz (tapasztalat - nővérem is ilyen lett) amint megszerzi a diplomát...


Mit tehetsz ellene??

Semmit. Amennyi időt elpazarolsz erre annyi időt nyugodtan fordíthatnál magadra is: Foglalkozz magaddal, legyen hobbid, legyenek barátnőid :)


Más kérdés? :))))

2011. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

poénosan mondanám neki, hogy ne hordd ennyire fenn az orrod, mert belecsöpög az esővíz! :P


ezen szerintem a legtöbb egyetemista átesik. kicsit elszáll magától, mert ő már nagy és okos.

aztán pár év múlva rájön, hogy nagyon sokat kell még tanulnia, mire megtudja, milyen keveset tud.


majd benő a feje lágya, most inkább hagyd békén, ezzel elkerülheted, h sértegessen és megbántson.

inkább csak nézd levegőnek, aztán hátha rájön, hogy nem ő xarta a világot...

2011. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Írtam neki, hogy jó hogy már nem tudok vele beszélgetni, meg hogy nem segít a matekban.Erre azt írta vissza, hogy neki se segít senki,meg nem is segített, oldjam meg egyedül.Erre én már nem tudok mit mondani, korábban 12 oldalas összefoglalást és gyakorló lapokat csinált nekem a sinus-cosinus anyaghoz...ezek után...:S

Azért köszi:)

2011. ápr. 13. 17:33
 17/23 anonim ***** válasza:

Bzzzzz.... szerintem ezt azért másként kellett volna tálalni: valahogy úgy, hogy emlékszel arra amikor nem értettem a matekot és te erre 12 oldalas feladatgyűjteménnyel álltál elő? Olyan jó érzés volt amikor segítettél, tőled tanultam meg, mert a mi matektanárunk nem magyarázta el olyan jól mint te...simán elmehetnél matektanárnak is... és most újra bajban vagyok a matekkal, nem tudnál segíteni?


Vagy konkrétan megmondani:

Figyúúúú, bajban vagyok a matekkal. Te mindig is jobb voltál nálam (ez a díszcsomagolás része), nem tudnál rám szakítani 1-2 órát, hogy a húgod pici fejecskébe ( ez a díszcsomagolás 2 rétege) beleverd? :)))))


Sajnos előbb utóbb meg kell tanulnod, hogy ha valamit akarsz akkor ne úgy kezdj hozzá, ahogy írtad.... először csomagold be (ajnározd egy picit, simogasd meg az egóját) és utána kérd meg rá... fontos hogy ne utasítsd, hanem kérd...


szerintem még nincs veszve semmi... írj neki egy újabb mailt, kezd úgy hogy bocsi az előző kirohanásom miatt csak kicsi felhúzott a matek.... aztán költsd bele a saját szád íze szerint a fentieket és várj.... ha ezek után is hasonló mailt kapsz, akkor szólj é.anyádnak, hogy bajban vagy a matekkal, és hogy szükséged lenne egy matektanárra ( gondolom nemsokára érettségizel, feltéve ha szeretnél menni továbbtanulni...)

2011. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ez nem a matekról szól, igazából tudnék mástól is segítséget kérni...alapvetően az zavar, hogy már nem számíthatok rá, hogy megváltozott, olyan mintha már nem is léteznék számára
2011. ápr. 13. 19:38
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyúúúú...ha nem is a matekról van már (rég) szó, egy ilyen üzenet olvasása után én a fejemet merném rá tenni, hogy elgondolkozna....


De szerintem nem fog megváltozni (bár ne legyen igazam) - nem lesz olyan mint rég. Velem is ez történt és én is kapkodtam a fejem, hogy: mivan????? most velem van gondja???? aztán rájöttem, arra amit fentebb is írtam :))))


És ha elfogadsz még egy tanácsot: a barátnőidet se engedd túl közel magadhoz, mert ők is egy napon elkezdenek hanyagolni... vagy ha mégis azért erre számíts és ne érjen meglepetésként... :))))


Remélem érzed, nem vagy egyedül :)

2011. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az orvosi egyetem/szakma a legstátuszbu.zibb, csak rosszabb lesz amikor elkezd praktizálni. Magyarán elvesztetted.
2011. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!