Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldottátok meg a párotokkal?

Hogy oldottátok meg a párotokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha ketten elmentek vásárolni,akkor ki fizet? Mert nyilván közösen kéne.


2011. ápr. 13. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk vagy közösen vagy aki abban az időszakban fizetőképesebb.
2011. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hol egyikünk, hol másikunk fizet és persze az többször, akinek több van a számláján. Nem vagyunk közös kasszán technikailag, mert külön számlára jönnek a fizetéseink. Egyébként meg általában én fizetek vásárlásnál, mivel párom mínuszban van általában. Volt egy hosszabb munkanélküli időszaka, az alatt is én fizettem. Ja ..és nő vagyok. :)
2011. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Akinek a számláján van éppen van pénz. Mostanában ez sajnos csak a párom kiváltsága, úgyhogy most ő.
2011. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem volt közös kassza addig egyik nagy bevásárlást az egyikünk a jövő havit a másik. Ha kisebb dolgok voltak akkor vagy ő hívott meg egy mozira vagy én őt egy kávéra.


24/L

2011. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért az sem lényegtelen, hogy mióta vagytok együtt. Együtt éltek vagy külön? Ha nem vagytok közös kasszán, akkor érdemes kiszámolni, hogy nagyjából mennyi kell közös kiadásokra egy hónapban, azt felesben összedobjátok, és attól kezdve lényegében mindegy, hogy épp ki fizet belőle. A saját számláján lévő pénzt meg mindenki költi arra, amire épp akarja.
2011. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk, közös a bankszámlánk, arról fizetünk. Amíg nem laktunk együtt nem nagyon csináltunk nagy bevásárlást együtt,hisz mindketten külön intéztük.
2011. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Az a helyzet,hogy még mi alakulóba vagyunk.És tegnap kitalálta,hogy legyen egy kis összejövetel náluk.Meghívta a barátait és engem.Előtte elmentünk bevásárolni.Volt 1-2 alapanyag,amit otthonról vittem,de kellett venni is.És én még vettem anyunak újságot,amit én külön raktam,hogy én majd azt kifizetem,de ami az ő összejövetelére kellett,az is úgy nézett ki,mintha nekem kellett volna fizetni...Nagyon cikis helyzet volt,annyi szerencsém volt,hogy ő leállt beszélgetni egy régi ismerősével és én addig kifizettem a kasszánál az újságomat,ő csak miután beszéltek,aztán állt be a sorba.

Ezért érdekel,hogy ki hogy oldotta meg ezeket a dolgokat.Fősulira járok,albérletbe lakok,nem hiányzik még,hogy ő barátainak én adjak kaját:S

2011. ápr. 13. 13:57
 8/19 anonim ***** válasza:
Vagy felesbe' vagy felváltva.
2011. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
közös kasszán vagyunk...én mondom meg, hogy mikor mit vehetünk, de mindig a férjemnél van a pénz... :D
2011. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezt természetesen előre tisztázni kell. Amikor felhozza a párom az ilyen összejöveteleket, akkor megbeszéljük, hogy kinek mennyi pénze van rá. (régebben így volt, mostmár házasok vagyunk, más a helyzet)
2011. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!