Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bepánikolt irígy anyóssal mit...

Bepánikolt irígy anyóssal mit kezdjek, úgy, hogy megmaradjon egy normális családi kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nem akarom hibáztatni az anyósom, mert ő ilyen, és kész.Néha egy angyal, néha pedig egy Ősanyaszörny!Jön az unoka a kisebbik fia által, s most bepánikolt, hogy nem ő lesz a legfontosabb a kisfia életében.Abban a házban élünk, amin haszonélvezete van a házassága által= szabad bejárás, pakolás, ellenőrzés.Persze mi tartjuk fenn a házat.Régen is kekeckedett, aztán alábbhagyott, s mióta látszik a pocakom, teljesen bepánikolt, és már ott tartunk, hogy "segítségképpen" ő akar mosni a fiára.

Nem akarom, hogy elszakadjon tőlünk, meg majd a kisunokától, de nem tudom mit tegyek.A párom azt mondja beszéljem meg vele, de egyszer már rászóltam, s akkor vérig sértődött.

Mit mondjak neki?Attól félek, ha ráhagyom most, később a babát kiveszi a kezemből, és azt nem fogom tűrni békésen.


2011. ápr. 13. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem jól látod. Nem ellened vagy azért csinálja mert nem ö lesz a legfontosabb.

A nagymamák 90 % így viselkedik. Anyám is pont ilyen. Habár apám néha megmondja neki a dolgot, vagy én, de ö is potn ilyen a sógornömmel. Velem nem tud ilyen lenni, mert én elküldöm.

Persze most mindenben segíteni akar, és valószínü a gyerek körül is ott fog téblábolni. ezt el kel fogadnod, és igaza van a férjednek beszélj vele.

ne rászolj és ne kioszd, hanem beszélj vele. Mond el hogy szeretnél önálló lenni, hogy nagyon szépen köszönöd és örülsz hogy ott van és segítene de ha kell akkor te majd szolsz.


a gyereket ne vegye ki a kezedböl, de olyan se légy mint a barátnöm aki még az anyjának sem adja oda a gyereket.(egy éves a gyerek)

2011. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem beszélj vele, még te is ki tudsz mosni egy adag ruhát( mert lehet ellened fordítja később - Még mosni sem bírt rád mikor terhes volt)

Nálunk ovisnak néz a mama és azt hitte hogy az ő falujába fog oviba járni a gyerek csak mert ő ott dolgozik. Az volt a nagy terv hogy hétfőn megy pénteken jön haza aztán mondtuk neki hogy álmodozzon csak....

2011. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha raszolsz, persze hogy verig sertodik. Inkabb beszeld meg vele, hogy mi lesz mikor a baba itt lesz. Mondd meg neki, hogy tovabbra is szeretni fogjatok, sot szukseged lesz ra, etc. Erezze magat fontosnak, hasznosnak, es majd rajosz, hogy nem feltetlenul az ellenseged.
2011. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tisztelem őt, mert anya, ezért ki sosem osztottam.Azért szóltam rá, mert a terhességem első három hónapjában folyamatosan azt mondta, hogy bevérzik a hasam, meghal a baba, hogy én is meghalok, mert nem oltatom be magam H1N1 vírussal.

Nem akarom a babát kisajátítani tőle,mert nyilván nagyon szeretni fogja.Ezzel a mosással kapcsolatban már többször szóltam, hogy nem szeretném, ha megtenné.Finoman közöltem.

Ha azzal nincs megelégedve, ahogy a fiáról gondoskodom, az unoka nevelésébe nem fog beleszólni?

Egyébként nem lustaságból nem végzem egész nap a házimunkát, hanem mert dolgozom, és csak este, vagy szabadnap van rá időm, amikor épp nem vizsgálaton vagyok.

Az elsőt kérdezném, hogy ő elküldheti az anyukáját, de más nem?

2011. ápr. 13. 15:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, H1N1 vakcinával
2011. ápr. 13. 15:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem gondolom ellenségnek, hiszen néha tényleg jól jön a segítsége.Nem akarom őt elmarni.Kicsit túlbuzgó, pl. a megkérdezésem nélkül fogadott nekem szülészt.Erre más kismama mit mondana?
2011. ápr. 13. 15:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem hogy miért kell a férjedről/fiáról "gondoskodni. Nem egy felnőtt férfiról beszélünk?
2011. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát, a kisfia életében már most sem neki kellene a legfontosabbnak lennie, hanem neked :) Én már régen zárat cseréltem volna, megőrülnék, ha anyós mászkálna és pakolászna a lakásban a cuccaim között. Csak az a gáz, hogy ha már megszokta, hogy így van (már házasság elején le kellett volna ezzel állítani), nehezen fog engedni.


Jól értem, azt nem ajánlotta fel, hogy a te cuccaidat kimossa, csak a fiáét? Nálunk ez a vasalással volt így :) A férjed meg szerintem ne hárítson, ezt nem neked kell vele megbeszélni, hanem neki. Már ha ő lát egyáltalán problémát...


És igen, készülj fel arra, ha nem fektetsz már most le egyértelmű szabályokat a kicsivel kapcsolatban anyósnak, akkor az lesz a vége, amitől félsz. Szerintem kezd lassan adagolni :) Sok sikert :)

2011. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Az biztos,hogy bizonyos határokat meg kellene szabni neki. Ahogy a kapcsolatban is teljesen normális,hogy a párok megbeszélik egymással ,hogy meddig lehet elmenni bizonyos dolgokban, úgy az anyósnak is meg kell szabni a határt.

Nálunk is előfordult,hogy anyós kijelentette,hogy hétvégén eljönne a takarítónőjével rendbe tenni az udvart és adjunk neki kulcsot ...Felhúztam magam nagyon, erre én visszavágásképp, felkeltem jó korán és mindent megcsináltam, ami miatt ő takaritót akart rám küldeni.Mikor mondtam,hogy már nem kell jönni, mert szépen megcsináltam mindent csak annyi volt a válasz,hogy azt nem hiszem,hogy olyan szépen megcsináltad ahogy az én emberem csinálta volna. Húzta a száját.

2011. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valami megütötte a szememet az írásodban.

Szabad bejárása van,pakolászhat abban a házban,melyen haszon élvezeti joga van.

A törvény szerint a haszonélvezeti jog ERŐSEBB a tulajdonjognál. Neki joga van a ház minden hasznát élvezni. Joga van benneteket kirakni a házból,és akár mást a lakásba fogadni. A tulajdonosnak kötelessége a ház állagmegóvása,de amíg a haszonélvező él,semmi joga nincs házban. Akár ki is tilthatja a tulajdonost a házból a haszon élvező.

Ezt azért nem árt tudnod,amikor vitatkoztok vele. Ha egy "jóindulatú" rokon vagy szomszéd felvilágosítja a mamát,és rossz a viszonyotok,akkor ti lakás nélkül maradhattok.

2011. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!