Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki? Brutális...

Hogyan segítsek neki? Brutálisan kivan!?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, aki egy életteli ember és mindig együtt jártunk el régebben pasizni is meg buliztunk mindenfele 1000-rel. Egy nagyon összetett személyiség és egy életvidám lány...


...VOLT.


Egyik napról a másikra hirtelen elkezdett fogyni -bár eddig se volt kövér- és az életkedve is elment. Először azt hittem, hogy drogozik, de ennek semmilyen jelét nem láttam. Nekem úgy tűnik, hogy depressziós lett, de érdekes, mert nincs rá oka.


Van párja is, akivel jó a kapcsolatuk (a srác szintén barátom és ismerem másik végről is a kapcsolatot) és a családjával sincs baj.


Amikor rákérdeztem, hogy mi ez a hirtelen változás nála, hogy éjt nappallá téve sportol és közben meg depressziósnak néz ki, akkor azt mondta, hogy csak kivan, mert nincs melle, illetve olyanok mint egy vizslafül, mert lefogyott. (de nem anorex) Teljesen elment az önbizalma és totál ideg. Azt mondta, hogy plasztikáztatni szeretne, de sajnos nem tudja kifizetni, mert nincs pénze rá. Kérte a segítségemet, de én se tudok mit tenni. Azt látom rajta, hogy nagy álma, de ha így folytatja akkor ki lesz nagyon. (Mondjuk tényleg nem szép a melle, lóg és kicsi is, mutatta nekem.)


Arra lennék kíváncsi hogy én mit tehetnék?

Ha esetleg nagyon bekattan és emiatt elviszem egy pszichiáterhez és az megállapít betegséget, akkor a TB nem fogja állni a "korrekciót"?


Őszintén félek, hogy öngyilkos lesz...


ő 27 éves.


Előre is köszi a helpet!


2011. ápr. 13. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a TB nem fogja állni, csak három gyerek után támogat egyféle ilyen helyreállító plasztikai műtétet.

mindenképp vidd el, de első körben pszichológushoz. attól, mert nincs megelégedve a melleivel, nem kéne hogy úgy érezze, az egész élete tönkrement, mert ez hülyeség.

nem ez a valódi oka az állapotának, még ha annak is tűnik. valószínűleg valamilyen önértékelési zavara, stb... van. a szakember megállapítja majd.

2011. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha TB allna is a mutetet, egy nem lenne eleg, tobbet es tobbet akarna. Beteg, depis a baratnod. Eves es onbizalom zavarai vannak.

Egykivulallo konnyen mondja, mire fel depis, nem kellene annak lenni, minden szuper az eleteben. Igen, Te jozan esszel igy latod, de az o elmeje beteg, O nem igy latja. Csak abban tudsz neki segiteni, hogy biztatod hogy menjen orvoshoz. Ha kell, menjel vele. Ha lehet, hallgasd meg minden panaszat. Segitsetek egyutt Neki a parjaval.

2011. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alakjaval lehet baja,mert kulonben nem sportolna ejjel-nappal.Orvos mindenkepp kell.Amugy az en melleim is kicsik ,igaz formasak ,de mar 2 gyerekem van.Kesobb elmegyek plasztikaztatni.De nem vagyok belebetegedve mert kicsik.Amugy meg neki nem valalnak a mutetet mivel depresszios,inkabb lebeszelnek rola.Mikor kitoltottem az urlapot a plasztikaisebeszetnel,bele volt irva hogy ha zavaros elmeju az illeto ,vagy kiskoru,esetleg nem onszantabol akarja a mutetet,akkor nem valaljak.Szerencsere itt lehet reszletfizetessel is torleszteni.Barcsak tudnek segiteni a baratnodon.
2011. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A testkép zavar bármelyik időszakban előjöhet az embernél. A pszichológus segítene elfogadtatni vele a testét.

Ő most azt látja, hogy nincs melle. A mell a nőiesség jele, emiatt sok nő úgy érzi, hogy már nem is nő. Ezt a nézetet kéne átfordítania a pszichológusnak.

2011. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!