Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? Mi a vélemén...

Hogyan csináljam? Mi a véleményetek? Van valaki még ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy páromnak meg nekem más a családi hátterünk. Ő gazdag családból származik, ami azt is magába foglalja, hogy MÁS a neveltetése is, míg én hát eléggé nem gazdag családból.:P Teljesen máshogy neveltek, emiatt konfliktusok is szoktak lenni.:( Ne értsétek félre, nem azért írok, hogy szégyellem a szüleimet, stb... Hanem azért, mert félek, mikor barátom szüleivel találkozok, hogy meg lesz a véleményük, hogy ez a lány milyen buta, esetlen, csóró.:S:D Tudom, hogy magamat kell adnom nekik, de mégis, hogy viselkedjek? Megszólalni sem merek jelen állapotomban előttük ez miatt.:D


17,5/L


2011. ápr. 13. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
emiatt
2011. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nincs abban semmi szégyellni való, h a te családodnak nincs annyi pénze, mint a barátodénak: ez nem jelenti azt, h műveletlen, buta meg ilyesmi vagy, nyugi :D És ha nem felfuvalkodott sznobok a szülei, akkor nem fognak lenézni. Ha meg azok, akkor nem is érdemes foglalkozni, h mit goöndolnak rólad!
2011. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
legyel fisszafogo... nezz es hallgass! vard meg az ök reakciojukat, figyeld meg a viselkedeseiket... ha ugy veled tanulhatsz valamit töllük akkor hajra.de ha aztlatod h a penz felvagja öket es elösködnek akkor paff., mindenesetre add önmagad! ne akarj okosabbnak latszani mint ami vagy. merg fiatal vagy, a politika nem lehet a kedvenc temaköröd, mint ahogyan irtad, mas kategoriabol szarmaztok. attol h szüleid nem penzzel törlik a feneküket az nem azt jelenti h te /ti kevesebbek vagytok. ha normalis gazdag szülökröl van szo, akkor vezesd be öket a ti kulturatokba/szokasaitokba. egyebkent is ..nem lehetnek olyan haraposak..hisz a sajat nevelt fiuk teged szemezett ki.... ne vegyel semmit harcihelyzetnek...ha abba a csaladba kell h tartozz akkor az mar az elsö par alkalommal beigazolodik... ;)
2011. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, ebbol sok parnak van problemaja, de rajtatok mulik, hogy mennyire tudjatok athidalni. Mindket felnek "simulnia" kellene a masikhoz, nemcsak egyiknek.
2011. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Milyen konfliktusokról beszélsz? Amúgy jobbat én sem tudok, mint hogy add önmagad. Mert hiába kedvelnek meg egy lányt, aki nem te vagy, idővel úgyis megunod a szereped. Nem gondolnám, hogy az, hogy nincs annyi pénzetek azt is jelentené, hogy esetlen és buta vagy.
2011. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fiatalok vagytok még! Nem házasságról, hozományról,vagyonról van szó, hanem arról, hogy két fiatal jól érzi magát, és együtt jár szórakozni. Ha a fiú téged választott, biztos van értéked: szép, csinos, okos, jó lehetsz. Erre légy büszke, ne görcsölj, légy a szüleivel figyelmes, udvarias, s éld az életed!
2011. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Első: Azért köszi, hogy végig olvastál...:P


Második, köszönöm a válaszod.:) Tudom tudom, csak mégis annyira látszik 1-2 helyzetben, hogy őt így nevelték, engem meg úgy.:( Lehet bolond vagyok, de a barátaim is olyanok mint én, mármint itt anyagi helyzetre gondolok, és ők is hasonlóak gondolkoznak. Előttük nem gond bármiről is beszélni úgy érzem. De ez az érzés megszűnik mikor barátom szüleivel beszélek, vagy csak hallom őket beszélni, mert mint ha más bolygón lennének.o.O

2011. ápr. 13. 15:51
 8/18 anonim ***** válasza:
Olvass etikett konyveket, kepezd magad. Ahhoz hogy holgy lgyel, nem kell penz, hanem jo modor, kedvesseg, iskolaztatas. Legyel tiszta, izlesesen, helynek megfeleloen oltozkodj. Tanulj kornyzetedbol is.
2011. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Az anyagi helyzet önmagában még nem elég indok a máshogy nevelésre. Miben látod az alapvető különbségeket, mert az a nem mindegy.
2011. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szereted a fiút? - Igen.

Azért szereted,amilyen? - Igen.

Nem a pénzéért szereted? - Nem.


Akkor mi a kérdés? Nyilván a szüleinek el kell majd fogadniuk téged,és lehet,hogy őket abszolút nem fogja érdekelni,hogy kik a szüleid,és mennyi pénzetek van,csak az,hogy a fiút szeresd és boldog legyen veled.Azt látom egy kicsit,hogy benned előítélet van a "gazdagabbakkal" kapcsolatban, ezért érzed a feszültséget emiatt. Nehogy azt hidd,hogy a pénzük vagy a "neveltetés" bármin is változtat. Egyszerűen csak add önmagad, szeresd a fiút úgy,ahogyan Te is szeretnéd,hogy téged szeressen,a többin meg majd ráérsz rágódni,amikor találkozol a családjával,addig felesleges ezen pörögni. Ha nem lenne sok pénzük,akkor is biztosan megfordulna a fejedben,hogy kedvelnek-e majd a szülei...a pénz nem a legfontosabb,attól,hogy gazdagabbak,mint Ti, ugyanolyan emberek is.

2011. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!