Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy csináljam az alábbi...

Hogy csináljam az alábbi helyzetben, hogy a lehető legjobban járjak anyagilag?

Figyelt kérdés
6 hetes pocis vagyok.Szeretnék dolgozni amíg csak lehet, irodai munkát végzek. a táppénz összegét igaz, hogy júl.1-től 60%-ra csökkentik? ha most kiiratom magam táppénzre júl 1től 60 vagy 70 % kapok?? nem tudom mi a jobb, mert ugye lehet, hogy júl1 től a természet közbeszól, és táppénzen kell lennem, de akkor meg csak 60% lenne. Most mi a helyzet?? a gyed nekem még 2 évig járna??
2009. máj. 7. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
A táppénzed most még több lenne, mint a fizetésed? Ha nem, akkor mindegy, h' később mi lesz, rosszabbul jársz, mintha dolgozol. Arról nem is beszélve, ha majd vissza akarsz menni dolgozni, nem biztos h' olyan lelkesek lesznek, ha ok nélkül kiíratod magad már most.
2009. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Terhesség alatt nincs olyan, hogy ok nélkül íratja ki magát valaki!

Egy nő hadd tudja már, hogy akar-e az idióta munkahelyén a sok rosszindulatú barom között dolgozni és idegesíteni magát kockára téve a terhességét vagy sem....

Ha a táppénzt csökkentik, akkor annak is csökkentik aki már most táppénzen van attól a naptól, amikortól csökken 60%-ra az összeg.

Ha még az idén szülsz, akkor a 2008-as jövedelmet számít a tégyáshoz, gyedhez.

2009. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A táppénzed most még több lenne, mint a fizetésed? Ha nem, akkor mindegy, h' később mi lesz, rosszabbul jársz, mintha dolgozol.


ezt mire alapozod???????????

2009. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valakinek több a táppénze mint a fizetése? Ezt nem értem. Hiszen a táppénz a fizu 70%-a, vagy 60%-a lesz. Vagy most hülye vagyok?

Szerintem a táppénz már rád is fog vonatkozni, de hívd fel az illetékes szervet és ott megmondják.

Az új gyed viszont elvileg csak a 2010. máj-a után született babákra vonatkozik majd csak. Én így tudom. De majd minden kiderül. Úgy mondják, hogy a törvény meghozását követő 300 nap múlva lép életbe.

Úgyhogy gyed szerintem még neked a régiek alapján jár. Ha táppénz ügyben meg tudsz valamit, írj ide, mert másnak is fontos lehet.

2009. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyed azért lehet több, mint a fizu, mert naptári napra jár.
2009. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!