Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mert nem engednek sehova...

Mert nem engednek sehova bulizni a szuleim?

Figyelt kérdés

nem kerem oket sokszor h elengedjenek bulizni mert nem vagyok az a bulizos tipus....de mikor van valami jo buli soha nem engednek..mindig mindnebol kimaradok...megertenem oket ha sokat jarnek bulizni....de nem jarok....nagyon ritka mikor en bulizni szeretnek..es ojankor se engednek.De mert?????????

16/L


2009. márc. 2. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha lepontoznak, ha nem, csak leírom a véleményem:

16 évesen szerintem még ne akarj nagyon bulizni! Van más feladatod, tanulni, fejlődni, a bulik ráérnek másfél-2 év múlva! Egyetértek a szüleiddel, engem sem engedtek 18 év alatt (17 évesen is csak szigorú feltételek mellett) és én sem fogom engedni az én gyerekem ilyen korban. Mindezt nem azért, mert neki se legyen "jó" ha nekem se volt, hanem azért mert a saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen jól tették hogy fogtak, és nem engedtek el, mert bizony olyan kamasz voltam akit ha nem gyeplőznek kitudja hol kötött volna ki. És úgy érzem értékes ember lett belőlem, tanulok, és csinálom a dolgom, semmi hülyeség vagy kicsapongás! Szerintem ne légy türelmetlen, majd te is érezni fogod jótékony hatásait.

23/L

2009. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szűz vagy még? (Engem azután engedtek el mindenhova, hogy bevallottam, hogy nem vagyok szűz, már semmi rossz nem történhet velem.)

Ha igen, akkor valószínűleg veled is ez fog történni (nem biztos, de meg van rá az esély)

Ha nem, akkor talán a barátaidtól, a diszkótól féltenek, vagy a tanulási eredményed nem felel meg nekik. Vagy nem segítesz otthon eleget, stb.

Több ötletem hirtelen nincs.

Segíts otthon többet, ne költekezz feleslegesen, és spórolj magadnak pénzt egy hétvégére amikor bulizni mennél. Sorold fel nekik az érveidet, miért gondolod, hogy elengedhetnek bulizni. Megbíznak-e benned, van-e rá pénz, hogy szórakozni menj stb. Sok minden állhat a háttérben.

Sly

2009. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A szüleid azért nem engednek el mert féltenek. Az lehet, hogy megbíznak benned teljesen ,de annyi mindent hallani manapság, hogy mit csinálnak a gyerekekkel, jogosan féltenek. Ha nem ez van a háttérben, akkor lehet, hogy annyira konzervatívak. Azt semmiképp se javaslom, hogy hazudozz , és elszökj. Ha nem tudsz velük beszélni és úgy jobb belátásra téríteni, akkor azt javaslom törődj bele, mást nem nagyon tehetsz. 16 évesen nem vagy már annyira kicsi, hogy ne engedjenek el bulizni, ebben a korban nagyon fontos a társaság, a barátok, és a szórakozás nem merül ki a könyvtárba járásban. Engem középiskolás korom óta engedtek a szüleim bulizni, eleinte csak szigorúan kéthetente, és csak kettőig maradhattam. Érettségi után bármikor bármeddig, és igaz, hogy volt néha K.O. tetoválásokat és piercingeket gyűjtöttem, de ennek ellenére magasan kvalifikált ember lett belőlem nyelveket beszélek, szóval szerintem nem kallódtam el. A hülyeségnek és a kicsapongásnak pedig bele kell, hogy férjenek az életbe, mert ha nem használod ki jól, az élet elszalad melletted, te pedig kimaradsz...
2009. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem az ilyet néha. Meg azokkal sem értek egyet akik azt mondják ráérsz még bulizni 2 év múlva. Mikor már esetleg dolgozni kell, meg mellette tanulni?? Hát akkor tényleg marhára ráér az ember...

Egyszerűen menj el bulizni, fiatal vagy, igen is most kell, amíg lehet. Persze nem ész nélkül, de te írtad hogy csak ritkán mennél, ez normális. Csináld meg a szüleidnek a házimunkát, takaríts ki és cserébe kérd hogy engedjenek el. Vagy valami ilyesmi. Én mondjuk nem sz*roztam, felöltöztem, elmentem és mondtam hogy "majd jövök". Volt hogy követtek a randimra is, de nem érdekelt. Mondd meg hogy nem vagy már kislány és neked is kell egy kis kikapcsolódás a barátokkal.

2009. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Engem sem engedtek el 16 évesen még sehova. Talán egy szilveszteri buliba, nagy hatalmas könyörgések, sírás árán. De azután semmi. Majd amikor betöltöttem a 18-at egy vízválasztó volt. Onnantól kezdve mehettem, mentem is annyit, hogy meg is untam. Szinte minden héten bulizni jártunk, főleg az érettségi után és az azt követő évben. Hidd el nem maradtál még le semmiről. Kitartás, megértelek, mert emlékszem, hogy milyen szar érzés volt, hogy nem mehettem sehova mármint az éjszakába.

De hidd el utólag nem bánom, jól volt ez így.

27 éves nő vagyok, helyesebb asszony :)

2009. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem értem miért nem akarnak elengedni, az egy dolog, hogy féltenek, de nem vagy már kisgyerek, jogod van kikapcsolódni, jól érezni magad, és hogyha neked ez a bulizást jelenti, akkor menj bulzini természetesen.

Állj a sarkadra és mond meg nekik, hogy márpedig ez neked kijár, és nem akarsz kimaradni semmiből, gondolom nekik se lenne jó, ha szembesülnek azzal, hogy a barátaid egy idő után kiközösitenek. Ha továbbra se tudsz szót érteni velük, akkor egyszerűen menj el magadtól szorakozni valahová egy este, a telefonodat pedig kapcsold ki! Érezd jól magad, és ne törődj a véleményükkel. Pár alkalom után meg fogják szokni.

2009. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

16 evesen emlekszem egyetlen nagy buliban voltam, oda is immel ammal engedtek el, 1 ig, es emlekszem kinos volt hazajonni, olyan hamar. akkor rosszul esett, de tudom, hogy az ilyen megszoritasok miatt lehetek az aki ma vagyok.

18 eves vagyok, most elmehetek bulizni ha akarok, de nem vagyom ra, sem a csomo kicsi pisis reszeg 13-15 evesre sem a csomo bunko paraszt emberekre, akinek a legfontosabb a pia, meg a "csajozas".

Ha van valami jo koncert vagy szinvonalasabb buli oda elmegyek a parommal, de szerintem nem ezek az igazi ertekek, nekem nincs is szuksegem ra. Bocs az off ert

Amugy szerintem neha konyorogd ki, mar csak par ev es mehetsz amerre szeretnel:)

2009. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Én se vagyok és nem voltam az a nagy bulizós, mindig tudták, hogy megbízható emberekkel biztos helyen vagyok (közösségi ház, születésnap, vagy valakinél a baráti körből), de nem engedtek és 18 éves korom után se. 24 vagyok, és már nem kérdezek meg tőlük semmit, nem járok most se bulizni, és nem gondolom, hogy helyesen tették, hogy ennyire nem bíztak a barátaimban és bennem, nem tudott bizalmas kapcsolat kialakulni a szüleim és köztem. Ha lesz egy lányom, akkor el fogom engedni, ha tudom, hogy megbízható közegben lesz, és nem fogom állandóan ellenőrizgetni és 18 évesen is érte menni, ahogy az én szüleim tették. Persze, mindenki azt mondja, hogy féltenek, de ha leordítják a fejemet és megütnek, amikor semmi rosszat nem tettem, és semmi veszélyes helyen nem jártam, az már nem féltés.
2009. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Istenem, legfájdalmasabbak azok a válaszok, amikor sikerült olyannyira "betörni" a valamikori sóvárgó tizenévest, hogy utólag képes azt hinni, az átsírt, keserű éjszakáktól, attól, hogy mindenből kimaradt, meg a szülei pofonjaitól lett "az, aki," és majd ő is ezt fogja csinálni a saját gyerekével!!! Mint valami agymosás!!!!


Én 15 éves koromtól önfejűleg elmentem, követtem el hibákat, de ezért nem Anyukámat hibáztatom, aki szegény tehetetlen volt az akaratos fejemmel szemben, hanem saját magamat! Hozzáteszem, mindemellett jó tanuló voltam végig, szinte mindenből 5-ös, és még a züllött középiskolai évek alatt 2 sikeres nyelvvizsgát tettem! Felelősséget vállalok mindenért, amit akkor tettem, utólag azt mondom, talán elég lett volna 17-18 éves koromtól menni, de azt is tudom, hogy az isten se tudott volna tizenévesen megfogni! Rossz társaságba keveredtem, erről nem tehet senki! 18-19 éves korom után ez megváltozott, és ma is szívesen mozdulok ki alkalomadtán koncertre, kocsmázni, ami épp van.

Amúgy meg 28 éves vagyok, 2 diplomával, hamarosan doktorival.

A Kérdezőnek azt tanácsolom, tanuljon jobban, mert az tényleg fontos, és segítsen otthon, és ha úgy se engedik el, akkor menjen, de a telefonját NE kapcsolja ki, max. ne vegye fel, ha sorozatosan üvöltve zaklatják. Jó megoldás lehet, ha a szüleid ismerik azokat, akikkel mégy, vidd őket haza bemutatni, lássák, hogy ők is, és a szüleik is (!!!) emberből vannak!!! Ha így se megy, hát makacsold meg magad, de akkor tényleg vigyázz magadra!!! És azért mondd meg, hova mégy, és meddig. És számolj azzal, hogy ha hazaérsz, lesz üvöltés, felpofozás - de ha buliztál egy jót, végülu megéri - de én inkébb abban bízok, hogy ha látják, tudsz vigyázni magadra, csak elengednek.

2009. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!