Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha ezt csinálná...

Mit tennétek, ha ezt csinálná veletek a családtagotok?

Figyelt kérdés
Nevelőapum az utóbbi egy-két évben folyamatosan kötekedik velem. Anyum sem tud már vele mit csinálni, hiába beszél vele szépen, csúnyán, mintha a falnak beszélne. Annyira idegesítő amit csinál, pedig nem adok rá okot, hogy ez legyen. Mindent tisztességesen megcsinálok, szó nélkül, és ha már nem tud mibe belekötni, akkor olyanokat mond, hogy: "Miért így lépsz, miért ez van rajtad, miért van rajtad a szemüveg, miért vagy zokniban, miért van a telefonod az asztalodon..." Ilyen b*romságokkal fáraszt egész nap. Egyre jobban elgondolkodok rajta, hogy elköltözök miatta nagymamámhoz, mert ez már tűrhetetlen. Annyira bugyuta dolgokkal képes foglalkozni, csak azért, hogy engem idegesítsen, hogy magam is meglepődöm! Állandóan ellenőrizget, meózza a szobámat... Amikor hazajön a munkahelyéről nem az az első dolga, hogy köszönjön, vagy hogy megkérdezze, mi volt a suliban, hanem az, hogy bejön a szobámba, körülnéz, felemelget dolgokat, bámul, mintha most látna először, aztán kiröhög, én meg csak nézek rá, hogy ez mégis mi volt: "Marha kedves dolog, hogy meg se kérdezed mi volt velem a suliban, csak azt keresed a szobámban, hogy mi az amit megint meg tudsz szólni." Vagy röhög rajtam, vagy elküld a fenébe. A házi feladat megoldásaimba is beleköt, pedig fogalma sincs még arról sem, hogy hányadikos vagyok, vagy hány éves. De komolyan! Nem vicc. Múltkor megszólt, hogy éppenhogy 13 évesen ne festegessem magam, ilyenkor még senki nem kenegeti magát. Könyörgöm!!!! 18 leszek!!! Segítség!!!!
2011. ápr. 13. 18:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve, hogy anyám szerint is 5-6 éves szinten mozog. Kötekszik, kerget a lakásban (:O ?), csikiz, dobál, ijesztget, direkt szívat, belerakja a ruháimba a műanyag bogarakat... Állandóan vergődik, hisztizik, csapkod. Öcsémmel persze olyan (aki mellesleg a saját gyereke, én ugye nem) mintha egy szent lenne, csak úgy odaajándékozgat neki 6-7 ezert forintos játékokat (még az se kell, hogy alkalom legyen) ha eltörik, rögtön kicserélteti (így sosem fog a gyerek megbecsülni semmit), pedig rohadtul nincs pénzünk az ilyesmikre. Anyum nagyon pipa rá.
2011. ápr. 13. 18:35
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Kiosztanám neki az észt, bekeményítenék! Mondd meg neki, hogy mi van! Légy vele kemény, és add vissza azt amit te kapsz tőle: Ha kötekedik veled: Akkor ezt a beszólást alkalmazhatod: Mennyél már, akkora (mondhatsz ide bármit)vagy, hogy szereted a fokhagymás nápolyit! Ne hagyd magad! Vagy megmondod neki most, hogy mi van, vagy pedig életed végéig tűröd a piszkálását!
2011. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Én nem igyekeznék, és készülnék pár hasonló trükkel a nézelődéseire.
2011. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Fogj össze az anyukáddal, és mondjátok meg neki mind a ketten, hogy elegetek van belőle! Nem tűrjük ezt stb! Most bezzeg szórja a pénzt, de amikor meg ti mentek a tengerpartra nyaralni, akkor ő meg ott fog irigykedni, hogy ti elmentek mi meg nem! Majd amikor kella pénz, akkor meg nem lesz!
2011. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
elírtam: hogy ő meg nem megy!
2011. ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
16%
Reméelm megbocsátasz, ezért!?
2011. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Jujj. Sztem nevelőapád, aki nem vérrokonod nem tudja elviselni, hogy egy nővé váltál. Igen, az ő szemében egy nő vagy, akire ő nem vetheti ki a hálóját és ezért piszkál. Nagyon vigyázz!!!
2011. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
soha nem fogunk tengerpartra menni... még azt is meggondoljuk, hogy 10 km-re elmenjünk-e a rokonokhoz. De olyan szemétség ez, állandóan csinálja a feszkót, és nagyon szemét dolgokkal is be tud égetni. Először jött fel hozzánk barátom, hogy bemutassam őt, erre első 2-3 mondatában szerepelt: "A ******(nevem) nagyon szereti a fokhagymát, sajttal, meg szalonnával, meg mindig zsiros kenyeret eszik, cukorral meg csokival... stb" Úgy beégetett ott is, hogy majd elsüllyedtem. Hozzátenném, hogy kb 49-50 kg vagyok, elég kicsi a valószínűsége, hogy ezeket tömöm magamba... Az a baj, hogy anyummal sem túl jó a viszonyom, ők olyanok ketten, mint zsák és a foltja, sokszor ő is elviselhetetlen, mert ugyan ezt csinálja. Ő pluszba még: meg se becsüli amit csinálok, hogy jóformán én nevelem öcsémet, jó tanuló vagyok, segítek is egy csomót, nagymamámnál rendszeresen takarítok is... Fizikai munkát is végzek egy bazi nagy telken hóba, 40 fokba mindegy mikor... eljárok dolgozni nyaranta, vagy hétvégente... annak is a jó részét lehúzzák tőlem, h most erre kell, arra kell... eltartom magam(ruhák, tankönyvek, "extra igények" (max egy tábla csoki), állatok fenntartása, ajándékok, fagyi, rágó stbstb...)és még mindig én vagyok a rossz, aki nem való ide, meg idézem: "Csak viszed a pénzünket!" Amit nem értek, mert ez az előzőekkel igencsak ellentmond!
2011. ápr. 13. 18:54
 9/23 A kérdező kommentje:

18:48-as

te sem vagy komplett...

2011. ápr. 13. 18:55
 10/23 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy ez az én pénzem, nem adok belőle! Ők azt hiszik, szerintem, hogy bármi is legyen, te majd megtermeled a pénzt! Mondd meg nekik határozottan, hogy kész elég volt! Nincs több pénz nem adok többet! Ha kell valamire, akkor gyűjtsétek ti magatok! Talán nem kellene tőletek kérnem, ha nem vennél moindig játékot az öcsémnek!
2011. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!