Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom nyugodt...

Miért nem tudom nyugodt szívvel elfogadni, h a barátom mindig kifizeti, amit fogyasztok?

Figyelt kérdés

A barátom családja nagyon gazdag, az én szüleim pedagógusok. Nem régóta járunk. Engem nem érdekel a pénz, alapvetően nekem sincs sok(bár most dolgozom, így némiképp több lett). Azt viszont nem szeretem, ha más fizet helyettem, ő meg sosem hagyja, h az italom magam fizessem(nem azért mert azt gondolja nem tudnám kifizetni, hanem mert szeretne meghívni) . Én emiatt kicsit rosszul érzem magam. Miért nem tudom elfogadni h meghív? Hogyan tudnám ezt „viszonozni”?

köszönöm

19/L


2011. ápr. 14. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavar a dolog. Így egyszer én hívom meg a párom, egyszer ő hív meg engem. Nyilván nem ennyire katonás a dolog, de nekem is szükségem van arra, hogy fizethessek.
2011. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Én csak azt nem értem, miért nem lehet az ilyet megbeszélni? Gondolom ő ilyen típus, udvarias, szeret téged, nem akar költségekbe verni, úgy van vele, hogy neki úgyis csak aprópénz... Ha téged ez zavar, akkor ezt egy normális kapcsolatban fel lehet hozni szépen, finoman. Mondd meg neki, hogy rosszul érzed magad emiatt és engedje meg, hogy néha te is meghívd valamire.
2011. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igazad van. Tényleg nemrég jöttünk össze, eddig ez előfordult párszor, és én mindig próbáltam h fizetek de nem hagyta. Ezt így el fogom neki mondani, biztos megérti :)
2011. ápr. 14. 10:10
 4/16 anonim ***** válasza:
szerintem is, néha hívd vissza te :)
2011. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el a meghívást és cserébe vegyél neki apró dolgokat ajándékba, amiket szeret. Pl. csoki, joghurt, egy dobozos sör, bármi ilyesmi.


Nekem is nehéz volt elfogadni, hogy a párom ragaszkodik a fizetéshez, de meg kell tanulni elfogadni azt, amit szívesen adnak. Meg kellett értenem, hogy neki fontos, hogy ő a férfi, ő fizet. Nem minden pasi ilyen, típusfüggő. Felesleges megbántani szerintem. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy idő után természetesnek veszed, hogy ő fizet és visszaélsz a kedvességével, és pl. a legdrágább helyre vitetted magad. De ha kifizeti a kóládat, attól nem lesz neki semmivel sem rosszabb.

Lényeg, hogy köszönd meg. :)


34N

2011. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ezért találkozom manapság, annyi pasival, aki tőlem várja el, hogy fizessek (minimum felesben), mert a mai lányok nem képesek elfogadni a hasonló gesztusokat és ezt szokják meg a férfiak.


Nem akartalak megbántani, de tényleg ezt tapasztalom.

2011. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha már olyan lesz a kapcsolat, hogy le is fekszel vele, akkor ez az érzés javulni fog. Nálam legalábbis úgy van, hogy én is sz.arul érzem magam a meghívástól, de a szexszel mintha visszaadnék valamit. (és itt most lehet a prostitúcióra asszociálni - jogosan -, de ez mégsem olyan. Nem a fizetett dolgok miatt fekszem le vele termesztésen, viszont a meghívások azért vannak, hogy "a kegyeimbe fogadjam", aminek az egyik velejárója az is, hogy beengedem az ágyamba.)
2011. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Szia! Szerintem, ahogy egyre erősödik a kapcsolat egyre jobban el tud tűnni az enyém-tied, és egyre kevesebb jelentősége lesz ki fizet. De tényleg jó ötlet, ha addig megbeszélitek. :)
2011. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Első vagyok. valamilyen szintem régi módi, tehát sose kérném meg a párom kezét, nem kezdeményeznék. DE sajnos nem hiszem, hogy egy fiúnak (vagy a szüleinek) akkora jövedelme lenne, hogy simán tudja finanszírozni a saját és az én hóbortjaimat is. A felesben való fizetés is kellemetlen, és csak én se szeretnék fizetni, de tőle se várom el, hogy csak ő fizessen.

2011. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocsi a 10:20 nak szólt
2011. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!