Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! A párom akar helyett...

Segítség! A párom akar helyettem GYES-re menni!?

Figyelt kérdés
Párommal a gyerekvállalásról beszélgettünk. Ő azt mondja, természetesen neki kéne GYES-re menni, mivel én többet keresek. (40ezer ft-tal) Szerinte bőven jó, ha én majd 12 óra után lefejem a tejet a kicsinek.
2011. ápr. 14. 13:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a megoldás csak akkor működhet ha mind a két fél nagyon akarja.

Ha te nem akarod, ne legyen így.

2011. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Erre az esetre van rendszeresítve a sodrófa.

(Vágd vele fejbe)

2011. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mi?! Látott ő már újszülöttet? 2 vagy 3 óránként eszik, te pedig akkor nem fogsz mást csinálni,mint a melóhelyeden fejni. Mert ha sok tejed lesz, akkor az jön...ha akarod, ha nem. És ha pattanásig vagy tejjel, nagyon tud fájni.

Nem hinném,hogy ez okos ötlet, mert az a gyakoribb (és az elvárás), hogy a nő van otthon a gyerekkel, és nem az apa...ez pedig nem véletlen.

Esetleg megemlíthetnéd neki, hogy ki is hordhatná...


Üdv!


ui.: amíg szülésin voltam, egyébként több pénzt kaptam,mint mikor dolgoztam...de mondjuk ez az egészségpénztárunknak és az önsegélyezőnknek volt köszönhető

2011. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%
Ez hülye.már bocs.Az anyatej nem ugy működik,jobb ha tőlem tudja hogy 12 óra melő után neked nem lesz tejed abszolút,ugyhogy a 40ft plusz szépen el fog menni a tápszerre!Igy semmi értelme az egésznek.azért hivják ANYASÁGINAK,mert az anya dolga otthon az újszülöttel lenni.Mellesleg szerintem 2 hét után idegbajt kapna a férjed.Semmiképp nem mennék ebbe bele,nincs az a pénz!!!!Képes lenne szülés/császár után rögtön elzavarni dolgozni???!!
2011. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
*12 óra munka után fejném le a tejet
2011. ápr. 14. 13:06
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt a családban,ahol a papa volt gyesen (vagy gyeden nem tudom). nem a pénz miatt, csak az első gyerekkel az anyja maradt otthon,a másodikkal az apja.

persze ketten találták ki és így egyeztek meg.

Nagyon jólműködött egyébként,pedig előtte az egés család szekptikus volt.

De ehhez 2 ember kell.

2011. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

Addig beleőrülnél a fájdalomba, úgy feszítene a sok tej a cicidben.

Amúgy meg 2 nap után könyörögne, hogy maradj otthon,mert nem bírná a gyereksírást.

Ja, és a 6 hét gyerekágyat és a szülést is átvállalja?! A szülés utáni 6 hét arra való, hogy az anya és gyerek összeszokjon, és az anyuka is regenerálódjon.

Adj neki néhány könyvet...majd 2 év elteltével otthon maradhat a kicsivel, addig legyen veled.

2011. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
30%
Hát igen, a nőknek sosem jó semmi. Az sem ha az apa nem foglalkozik a gyerekkel meg az sem ha igen...
2011. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

te elmégy a kicsi egy éves koráig, ő pedig a második évben. Ha tetszik így neked.

A tejet 3 óránként kell lefejni, nem lehet egyben este.

Különben is a kicsinek szopnia kell, nem üvegből innia. Ha tud szopni, az azért sokkal többet ér, mint csak a tápanyag. És az anyjára van szüksége először, akinek a hasából kijött, akinek ismeri a szagát, a szívhangját, stb. Később cserélhettek, ha neked is megfelel. 6 hétig úgyse tudnál dolgozni, mivel neked is regenerálódnod kell, s addig apa is látni fogja, milyen egy újszülött. Viszont ha már jár a kicsi és rág, akkor ha te is úgy látod, nyugodtan cserélhettek.

2011. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Lehet nem lehet így, de akkor lenne ez jó, ha mondjuk már nem szopik a gyerek és akkortól lenne vele otthon az apa. Elkezded te és ha már nem anyatejes ( vagy csak részben), akkor te megszünteted és utána meg a párod van vele otthon.
2011. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!