Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A női szakácsok mennyire...

A női szakácsok mennyire elfogadottak a mai világban?

Figyelt kérdés
A lányom most érettségizik, utána felnőttképzésben szeretne szakácsnak tanulni, és étteremben dolgozni. Van rá esélye szerintetek?
2011. ápr. 14. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég határozott akkor persze.

(nemrég kapott michelin csillagot egy magyar szakács, nő)

2011. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
én azon a véleményen vagyok hogy a főzés női munka és fura hogy több a férfi ebben a szakmában...sok sikert neki!
2011. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden csak a lányodon múlik. Ha elég tehetséges és elszánt, akkor a neme nem lesz akadály. Sok sikert!
2011. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen elfogadott. nagyon sok szakács nő van!!
2011. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok és szakácsnak tanulok. A gyakorlati helyemen szakácsnő van (vannak férfiak is), plusz van egy séf nő is. Az iskolában is női szakács tanít.

Kitartás kell hozzá, erő is bizony, mert nem 2 főre főzünk ám, megoldó képesség (elfogyott valami és nincs raktáron), számolni is tudni kell (anyaghányad), plusz bírni a meleget.

Van rá esély!

21/L

2011. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

04-14 14:26-nek: nézd meg, hogy a mesterszakácsok hányada nő, aztán mondd azt, hogy nőknek való.


Amúgy van esélye. Mi éttermet üzemelünk, a nem nálunk nem kritérium, sokkal több múlik azon, hogy mennyire főz jól, mennyire kreatív, hogy lopja-e a kaját (sajnos ezt is figyelni kell már manapság..), valamint hogyha a főnöke szól neki valamiért, akkor nem behisztizik, nem játsza az Istent, hanem megcsinálja.


Volt férfi és nő konyhafőnökünk is, mind a kettővel meg voltunk elégedve. A férfival több gond volt, mint alkalmazott, mert folyton szembe akart szállni. Nem bírta elviselni, hogy nem ő az üzletvezető.


Szóval nők szerintem nincsenek hátrányban.

2011. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez érzék kell, nem elég a suli. A volt párom egy konyhaművész volt, úgy, hogy soha nem tanult főzni.

Az öcsém a Gundelben tanul szakácsnak...mit ne mondjak, inkább eszek vajas kenyeret, mint az ő főztjét :D

2011. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nemtől függ. Ennek semmi köze a nemhez. Nekem pl van autószerelő rokonom és csaj. Baromi ügyes szerelő mindent megszerel ha valami elromlik mindig neki szólunk.
2011. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
az autószerelés meg férfi munka...semmi keresnivalója a nőknek abban a szakmában:P
2011. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor suliba voltam volt olyan osztály hogy erős villamos hálózat szerelő és a 40%-a lány tanuló volt.
2011. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!