Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan, aki csak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki csak egy rendezvénytermet bérelt, minden mást ő intézett? (kaja, pia, dekor, szakácsok, pincérek? )

Figyelt kérdés

nagyon jól jönne a segítsége.

Most készülődök az esküvőmre, és bárhogy osztok szorzok, nem úsznánk meg 1millió alatt, ha étteremben tartanánk. Viszont csak 1,2M van erre, ebből még a nászutat is ki szeretném hozni. Egy kb. 110 fős esküvőről van szó, 15-17 gyerekkel.

Abban kérnék segítséget, hogy ha volt olyan, aki így szervezte, az mégis hogy állt neki?


Legnagyobb kiadás ugye a kaja+italok. Nálunk pároméktól ingyen lenne a disznóhús (tartanak a nagyszülei), vennénk tyúkokat/kiscsibéket, amit szintén magunk vágnánk, dolgoznánk fel.

Bor, pálinka lenne megint csak házi.

Ezen kívül kell még nagyon sok minden ahhoz, hogy kaja legyen, de talán pont ezek a legdrágább dolgok, amik nekünk ingyen megvannak. (persze, nem ingyen, de nem akkor kell fizetni érte-pl. malac felnevelése)


ilyenek érdekelnek:

-hány liter leves kell ennyi emberre? mennyi tészta hozzá?

-egy emberre hány dkg húst számoljunk a főételnél?

-hány dkg. köret kell/fő?

-hány dkg. sós és édes sütit számoljak/fő?

-hány liter sör, bor, alkoholmentes kell/fő?

-kb. hány liter tömény és mik kellenek a pálinka mellé ennyi emberre?



a leves húsos-zöldséges raguleves lesz, aztán lehet, hogy lesz 2-3 féle mártás, főtt hússal; főételnek rántott húsok, sült húsok, töltött húsok, rántott gomba, esetleg rántott sajt; köretnek károlyi vagy franciasaláta, sült krumpli, petrezselymes krumpli, kukoricás rizs;


vendégfogadónak gondoltam sós pogácsát, sajtos, szezámos rudakat; két féle rétest


menyasszonyi torta mellett lesz még sok fajta torta és más sütemények is, pl. zserbó, mézes-krémes, stb.


Éjfélre töltött káposzta, marha vagy sertéspörkölt, maradék húsok majonézes salátákkal


Italok kapcsán alkoholmentesből 2L-es kiszerelésekben lenne kóla, narancs, ásványvíz, mentes víz, traubi, rostos narancs, rostos barack vagy ananász

kávé


alkoholosból: 1-2 fajta üveges sör, fehér- vörös bor, házipálinka, csokilikőr, jagermeister, mézes pálinkák, hubertus, cherry


Ez így elég lenne, vagy tennétek bele még valamit?


Nagyon jól jön bármilyen adat, hogy ha így akarjuk megcsinálni, mégis, mire, miből, mennyit kell számolnunk?


Előre is nagyon köszi a segítséget!


2011. szept. 4. 20:33
 1/8 A kérdező kommentje:

a főételnél a 'savanyú' saláták kimaradtak, pl. káposztasaláta mindenképp lesz!

milyen kellene még?

2011. szept. 4. 20:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia mi termet béreltünk .Mindent egyedűl csináltam a disziktől a köszönet ajándékig mindent

Mi a kaját éteremből rendeltűk egész jó áron 4000ft ebben volt az éjféli is.Sörből fejenként lehet számolni 5 dobozzal borból is szépen fogyott mi abból 2 üveg per fővel számoltunk .űditö minimum két liter per fő ,ásványvíz ugyan ennyi felesből teljesen jó amit írtál ennek a mennyisége elég változó lehet ez attól függ mennyire szeretik de két feles per fő minimum .Csajokra is gondolj szerintem gyümölcs vodka martini meg ilyenek:) A sütit mi nagyban vettük ez úgy volt hogy egy rekesz 9000 ezer és ebben volt 250 sütemény ebből mi 3 rekeszt vettünk 60 főre ebből tudtunk még csomagolni is .Ja pincéreket adta az étterem 6 pincérem volt reggelig maradtak minden csetrest vissza is vittek az étterembe ezért elkértek 150ft per fő.De mindent hoztak az utolsó pohárig .Nem tudom segitetteme de ha kérdésed van írj ha tudok segítek.És még valami nagyon sokat lehet sporolni a meghívokon ha te csinálod meg .A mienk nagyon szép volt legalábbis ezt a visszajelzést kaptam Üdv Zsani

2011. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Őszintén? Szerintem nem jön ki ennyiből! Főleg ha még a nászutat is ide vesszük. Persze az sem mindegy,hova mennétek és mennyiért! De nekünk két éve úgy,hogy a kaja alapanyag felét mi adtuk, a bor-pálinka szintén házi, terembérlet 180 ezer helyett 70, süti egy része ajándék, meghívók általunk gyártva stb. jött ki 120 főre 1,2-1,3 millió körül!
2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

első, és neked mennyiből jött ki?


meghívót, dekort mi csináljuk. párom anyukája virágos, az is beszerzési áron lesz.

kaját, piát leírtam

ezn kívül máés nagyon nem lesz.


szerintem kijövünk ennyiből, abból kiindulva, hogy nemrég Pécs egyik legnívósabb helyén volt egy rokonnak esküvője, elég színvonalas volt minden, és a 120főre 1,5 millióból megúszták, cakk-pakk

2011. szept. 5. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Szia első vagyok mindennel együtt olyan 800 volt a vége kicsit lehet több de az már nem olyan vészes .Szerintem ennyi pénzből ki kell hogy jöjjön .Nem kötelező több száz ezer forintos ruhát kölcsönözni .Kevesebből is lehet gyönyörű ruhát venni vagy bérelni.Üdv Zsani
2011. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint .Azt elfelejtettem írni hogy nekem saját ruhám volt és ebben az összegben ez is benne van .Meg mi kocsit is béreltünk szóval ebben az összegben a ruhák a cipők szóval minden benne van már
2011. szept. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
kedves első, végre valaki, akitől választ kaptam a kérdésemre. Én is a piával voltam gondban. Tehát 2 feles/fő. én jéger, hubi, házipálesz, béliz (bocs a helyesírásért) és unicum lenne, valamint bor pezsgő és sör. és nem tudtam, hogy mennyi kéne. max 80 fő...
2011. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

a ruha nekem varratva lesz, álmaim ruhája, kb. 40E-ért. minden ruha együtt kb. 100E lesz, fotós 50E, zene 50E, virágok 25-30E, meghívó(én csinálom) és ült.kártyák kb 5-7E, polgári+templomi együtt 50E (foggalmam sincs, milyen árak vannak, ráadásul a polgárit inkább kint szeretnénk, és ezt sem tudom, mennyiért lehetne:S) fodrász+manikűrös kb.5000Ft, lesz egy gyereksarok, játékok, stb., az is kb 5E, sütik még, amit nekünk kell fizetni, menyatorta+más sütik, kb.20E

olyan 350E-ből megússzuk az egészet, ha a kaja-pia nincs benne. Ezért kérdeztem, h mennyiből lehet kihozni, ha a fent leírt alapanyagaink megvannak hozzá ingyen (bor, pálinka, hús). így kb. 5000-5500/fővel kéne kalkulálnunk, ész sztem az elég. szerintetek? ennyi lenne gyerekre is számolva!

2011. szept. 6. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!