Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan fogom megtudni, ha ne...

Honnan fogom megtudni, ha ne adj'isten meghal?

Figyelt kérdés
Az apám már 84 éves.Nem tartottuk a kapcsolatot, évente 2x beszéltünk.Van két féltestvérem, akikkel egyszer találkoztam az életben.Ha apám meghalna, engem értesítenek?Vagy hogyan működik ez?
2011. ápr. 16. 15:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a család nem értesít, akkor a közjegyző fog a hagyatéki tárgyalásról.
2011. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
És ha a hagyatékin nem mondják meg, hogy én is létezem???Hiszen el is titkolhatják, én csak egy szerelemgyerek vagyok, csak az anyakönyvi kivonatommal tudom igazolni, hogy Ő volt az apám.Lehet, hogy csak évek múlva tudom meg, hogy meghalt???
2011. ápr. 16. 15:48
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen értesítenek,amikor meghal,utána hagyatéki tárgyalás lesz,ahol neked is meg kell jelenned,akkor is ha az édesapádnak nincs sem ingó,sem ingatlan vagyona amit örökölhetnétek.Ha netán van vagyona,és téged kizárt az örökségből akkor is a hagyatéki tárgyaláson mindenkinek meg kell jelennie aki örökölhet az elhunyt után.
2011. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

azért ha évente kétszer beszéltek, akkor nem évek múlva derülne ki,hogy meghalt,hanem max.egy fél éven belül.

és el kellmondaniuk,hogy vagy, mert különben érvénytelen a hagyatéki tárgyalás és amikor jelentkezel akkor meg kell ismételni az egészet.

2011. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerelemgyerek vagy,az apád nevét viseled???Vagy más néven élsz??Akkor bizony kicsit necces az ügy!!!
2011. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 korzika válasza:
76%
Apám másik országban él, és csak egy gyereke van a személyiében, akkor még tudnak ott rólam?
2011. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 korzika válasza:
76%
Ha nem vagy a nevén, még addig kérj dns tesztet amíg él!
2011. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
De hogy értesítenek???Amikor szinte nem is tud rólam senki?A féltestvérein tudnak rólam, te biztos, hogy nem szólnának.Letagadnak.Ilyenkor a közjegyző mit tud tenni?
2011. ápr. 16. 15:53
 9/31 A kérdező kommentje:

A nevén vagyok.

De ezek a beszélgetések annyira ritkák, hogy akármi is történhet azok között.Karácsonykor halottam a hangját útóljára.Tanácstalan vagyok.

2011. ápr. 16. 15:57
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Mielőbb menj el ügyvédhez és ezeket a dolgokat elintézi neked.
2011. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!