Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az, aki elcseszett családban...

Az, aki elcseszett családban nőtt fel, hogyan sikerült túlélni és nem "olyannak" lenni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy az elcseszett család volt az ellenpélda, olyannak nem szabad sosem lennem.
2011. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már volt, nem? ;)


Egyébként nehezen. Egyrészt azért, mert hiába az idő, vannak olyan sebek, amelyek kitörölhetetlenek és fel lehet őket dolgozni, meg lehet őket bocsátani, de időnként úgyis előbuknak. Olyan ez, mint amikor megüt az áram és onnantól kezdve tartasz a konnektoroktól - na jó, ez hülye példa, de gondolom érted; magyarázhatod magadnak, hogy nem félsz a konnektoroktól, de ha szembekerülsz eggyel, úgyis megborzongsz. Mert egyszerűen beléd égett a sokk.


Egyébként a legjobb módszer - talán az egyetlen - ha függetleníted magad a családodtól. Én is ezt tettem, és hidd el, minden sokkal könnyebbé vált. Mert Te nem Ők vagy, nem kell úgy cselekedned, mint nekik, nem kell azt gondolnod, azt hinned, nem kell úgy élned, ahogy ők várják. S legfőképp, nem kell olyannak lenned, mert nem vagy rossz és elcseszett ember csak azért, mert ezt érzékeltetik veled.

Persze ezt sem könnyű elfogadni, de próbálkozni kell. Nekem sikerült és ezért "éltem túl" az elcseszett gyermek- és ifjúkoromat - mert igenis tudatosítottam magamban, hogy jogom van boldognak és elégedettnek lenni, bármit vélnek.

2011. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ki kellett nyitni a szemet, és csalódni párszor.


Továbbá a fejlődés alapvető képességével kellett rendelkezni, ahhoz, hogy az elcseszett családon agyilag túlfejlődjön, és elszakadjon tőlük.

2011. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy, ahogy az előttem szóló, azonban még annyit kell hozzátennem, hogy mivel ezt láttad, így ezt a viselkedést nagyon nehéz levetkőznöd. Ha "ellentámadásba" lendülsz, az a személyiségeddel ellentétes lesz, mert mint mondtam ezt láttad, ez a természetes. Pszichológiai segítség kell ahhoz, hogy meggyőzzenek arról, hogy amihez görcsösen ragaszkodsz (az ellenpélda) az a jó még akkor is, ha a felszínen tudod, hogy igazad van.
2011. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 19:42


Idővel az adott közösség szokásait veszed át, ha pedig monogám vagy akkor a sajátod tör felszínre, persze kisebb mértében akkor is átveszel valamit valahonnan hiszen nem lehet az ember 4 fal közé bezárva.

2011. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, a helyzet az, hogy az ember nem akarja utánozni, és mégis azt teszi. Nagy önfegyelem kell, és nagy elszántság, hogy bármilyen leszel, csak olyan nem. A vas-akarat, a kemény önfegyelem megvédhet. Határozz el előbb apróbb dolgokat, pl. tanulásban, tanulmányi eredmény fokozásában, stb, esetleg sport, reggeli futások, stb. A lényeg,hogy a vasakaratot kifejleszd magadban, és akkor önbizalmad is lesz, meg önmagad ura leszel, és TE MAGAD leszel.
2011. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!