Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Túlreagálom? Hosszú.

Mit tegyek? Túlreagálom? Hosszú.

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, egy húgom van (15) és egy nővérem (24).


A szüleink tőlem várták/várják mindig a legtöbbet, mert már kisiskolás koromban kiemelkedően tanultam, felvettek hatosztályosba, gimi alatt 3 nyelvből szereztem nyelvvizsgát, a matek négyesem kivételével kitűnőre érettségiztem.


A nővéremnek egy nyelvvizsga sem jött össze, a húgomat meg örülünk hogy éppencsak sikerült bejuttatni egy gyengébb gimibe.


A nővéremnek az érettségi évében kifizették a jogosítványt, mikor fősulira ment (ahonnan az első félévben kirúgták), vettek neki laptopot.


Én szóba sem mertem hozni, sosem voltunk jó anyagi helyzetben, anyukám tizensok éve munkanélküli, nekem nem volt pofám kérni ilyesmit, mikor láttam, hogy a számlákkal is mennyit csúszunk, néha kikapcsolták a telefont stb. Inkább érettségi után - sikeresen felvételiztem az ELTE-re - kihagytam egy évet, és külföldre mentem, hogy megkeressem a rávalót. Au pair voltam, sokszor cselédnek éreztem magam, de félre tudtam tenni laptopra is, jogsira is, plusz még egy kis tőkét az egyetemhez.


Azt már le sem írom, mert a jelenlegi sztori szempontjából irreleváns, hogy ezt a tőkét anyám lenyúlta (az én hibám, mert megkértem, hogy kösse le a bankban), és a nővéremnek adta. Aztán képes volt tagadni, végül beismerte, de még neki állt feljebb hogy mi bajom van, majd megadja. Aha, azóta is..


Na mindegy. Szóval napról napra, diákhitelből élek PEsten, tanulok hogy legyen jó ösztöndíjam, de eleve elég keveset osztogatnak, + koliban lakom, hogy azzal is spóroljak. Bevallom, sokszor nincs mit enni. Itthonról nem támogatnak, de nem is lenne pofám kérni. Valahogy van bennem egy ilyen "tartás", hogy 21 évesen ne a szüleimet terheljem, mikor ott a 15 éves húgom, akire ráférne pár különtanár, de pénzhiány miatt nem jár..


És elérkeztünk a problémához. Ma kiderült, hogy a húgom hétfőn kezdi a motorvezetői tanfolyamot. Apám-anyám beleegyezésével és finanszírozásával. Lehidaltam, és nem értik, miért. Tudom, hogy ez nem "rendes" jogsi, de megadták a nővéremnek, megadják neki, és senkinek eszébe sem jut, hogy amit én keserves munkával megkerestem a jogsira, az miattuk nincs :(


Arról nem is beszélve, hogy egy 15 éves gyereknek abszolút nem való az ilyesmi, és nem is motorrajongó a húgom, csak a barátnője az...


Nagyon kiakadtam, már ott tartok, hogy itthagyom az egyetemet, mindent, és visszamegyek külföldre, és lehet, hogy nem az álomkarrierben (pedagógusnak készülök), de legalább a szüleimtől jó távol lehetek..ennél még a cselédség is jobb volt :(


Igyekszem a lehető legritkábban hazajárni, de ekkor is mi fogad...


2011. ápr. 16. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Anyukád azért csinálja ezt, mert a hugod kevésbé talpraesett, látja Te megoldod a problémáidat, nincs szükséged Rá, gondolja akkor a hugodon kiéli azt amit rajtad nem tud.

Kinnt a cselédség mellet nem tudod elvégezni azt amit elkezdtél itthon? Mindjárt itt az év vége, átíratkozol. Nyelvvizsgával nem hinném, h gond lenne tanulni.

2011. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne add fel az álmaid! Próbáld meg teljesíteni az egyetemet, max. halassz egy évet megint (nem tudom lehet-e) keress pénzt és folytasd! Utána tűnj el és ne is keresd szüleid, tesóid, egyszerűen felháborító, amit veled műveltek!
2011. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl,milyen dolog a te pénzedet,csak úgy odaadnia nővérednek,ekkora pofátlanságot,meg hát így viselkedni a saját gyerekével.Ne hagyd magad kérd vissza a pénzed.Nagyon rendes tőled,hogy nem akartad őket terhelni,tőlük meg szemétség,hogy így kihasználják a jó indulatod,és a talpraesettséged.
2011. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább menj ki külföldre. Nem akarlak elkeseríteni, de az álomszakmádból túlképzés van. Rengeteg pedagógus nem talál állást. A testvérem egyetemet végzett pedagógus több nyelvvizsgával leltáros egy multinál.

A szüleiddel kapcsolatban nem tudok sok mindent mondani. Az a félő, hogy ha neked ismét lesz pénzed, az a testvéreidre fog elmenni újból. Inkább menj ki világot látni. Nem azt mondom, hogy szakítsd meg a szüleiddel a kapcsolatot, de azért egy őszinte beszélgetésben elmondanám nagyon is higgadtan, hogy mi fáj neked, és mi lehet ezeknek a következménye.

2011. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Menj külföldre.. vissza se nézz.. éld ott az életed!Az ilyen szülők nem szülők.
2011. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
az utolsó jol mondja..amikor lenyúlták a pénzed már akkor el kellett volna menned azt viszlát..mindennek van határa..
2011. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon igazságtalan!Ha nem hiányoznak a szüleid meg a tesóid minél előbb lépj le!
2011. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom...de ha kint lennék, nem tudnék suli mellett annyit dolgozni, hogy abból lakhatás, megélhetés, suli költségeit is állni tudjam...au pairként 12 óráztam, jó volt, hogy van szállásom, kajám, de egy ilyen időbeosztás mellett nem tudnék suliba járni. Ez tart vissza attól, hogy kint tanuljak.


Viszont a sulit fájó szívvel hagynám abba (igaz, ez még csak az első évem), nagyon megszerettem a szakomat (gyógypedagógia), és bevallom őszintén nem azért güriztem eddig minden tanulmányommal, hogy takarítóként vagy felszolgálóként éljem le az életem :(

2011. ápr. 16. 22:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ez lopás.. nem tudom, milyen a viszony a szuleiddel, de jogi utra nem akarod terelni?

Vegulis érettsegi ota kulon kasszán vagytok teljesen, ha jol ertem, ethat nem folynak ossze az anyagi ugyeitek.

2011. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést a rendőrségen, végül is lenyúlták a pénzedet! Emellett pedig tagadd ki a családodat, mert nem érdemelnek meg téged!
2011. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!