Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hajléktalant hogy tudnék...

Hajléktalant hogy tudnék megkeresni?

Figyelt kérdés

Párom édesapja 13 évvel ezelött hajléktalan lett. (alkoholizmus stb miatt történt ez)

Azt tudjuk, hogy akkor még pár évig az adott városban volt hajléktalan.

Van a hajléktalanoknak nyilvántartásuk valahol?

Megtudjuk találni valaha is?

Kérlek segítsetek ha tudtok! Köszönöm.


2011. ápr. 18. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

13 év után fontos? Végülis, jobb késön mint soha.


Hajléktalan szállók vezetnek nyilvántartást legjobb tudomásom szerint.

2011. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes a rendőrséget is megkérdezni, hátha apróbb garázdaság miatt ismerik. (fényképpet küldj nekik, ne név alapján)Illetve alkoholelvonót, mentősöket stb

Ha kisebb település, akkor az önkormi is segíthet, sőt, talán még munkát is adtak neki.


Ha végképp nem találod, akkor vagy meghalt (ha nincs bejelentett lakcíme az örökösöknek, akkor nem tudhatják a halálhírt), vagy kijött az alkoholizmusból és új életet kezdett. Ekkor közösségi oldalak, netes telofonkönyvek illetve a gyereke az államon keresztül is megkerestetheti, mert lesz lacíme, tb és adókártyája.

2011. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem sokkal elóbb?
2011. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha be van jelentkezve valami szállóra, akkor elvileg az a lakcíme. Tehát a neve alapján meg lehet keresni. Ha kisvárosban lett hajléktalan szerintem már jó eséllyel Budapesten van, vagy megyeszékhelyen, mivel ott mégis csak jobban lehet boldogulni. Sok hajléktalannak egyébként nincsen semmilyen igazolványa, és nem mennek be elvből a szállóba, ha nálatok is ez van, akkor egy a 10ezerhez, hogy megtaláljátok. Ebben az esetben maximum annyit tudsz tenni, hogy odamész egy csöveshez, mutatsz az illetőről egy fényképet, és megkérdezed tud e róla valamit. Próba szerencse.
2011. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Fél éve vagyok együtt a párommal, tehát elöbb nem állhattam neki a keresésnek.

A párom még gyerek volt akkor, apukája miatt ment tönkre a család. Párom most már felnőtt, szeretné megismerni az apját aki anno elhagyta őket és nem érdekelte a két fia.

Segíteni szeretnék neki.

2011. ápr. 18. 08:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a város Pécs.
2011. ápr. 18. 08:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én hajléktalanszállón vagyok szoc.munkás, de nem Pécsett. Megkerestem neked a honlapjukat, az itteni telefonszámokon érdeklődhetsz. Mivel több intézmény van, érdemes mindet felhívni. Persze, hogy van nyilvántartás, még azokról is, akik nem kerülnek be szállóra.

Sok sikert!


[link]

2011. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon hálás vagyok!
2011. ápr. 18. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!