Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, ha valaki elveszti a kedvesét?

Figyelt kérdés

Itt főleg olyan esetekre gondolok, ha már pár éve házasságban él az illető, esetleg van már pár kisebb gyerek is, és ez a haláleset egyik napról a másikra hirtelen következik be (pl. autóbaleset).

Szóval valakinek az élete hirtelen összeomlik... Az ilyenen hogy lehet túllépni?


Akinek esetleg van ilyesféle története, vagy valamely ismerősének a példáját el tudja mondani, annak nagyon köszönöm a válaszát. Remélem nem tolakodó a kérdés, csak kíváncsi vagyok, hogy az átlagember hogy tud feldolgozni (már ha fel tudja) egy ekkora traumát...


Köszönöm előre!


2011. ápr. 18. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Összeszorított foggal, és kisebb napi célok kitűzésével.


Továbbá nem szabad temetőbe járni, és lehet hülyén hangzik de arra gondolni sem, hogy meghalt, helyette képzeld azt, hogy megcsalt és elhagyott egy braziliai fickóval.


Én a temetésére sem mennék el, és azokkal az emberekkel is megszakítanám a kapcsolatot akik rá emlékeztetnek, kivéve persze a gyereket.


Úgy nem lehet levegőt venni, ha mindíg a víz alá nyomják a fejed.

2011. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Idővel úgyis feljönnek kisebb nagyobb dolgok, és részleteiben szépen feldolgozódik magától.


Senki sem pótolhatatlan.

2011. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudod szerintem a szeretet lehet a kulcsszó. Épp oly nehéz egy szülő halálát is feldolgozni, ha nagyon-nagyon szeretted.

Gyakorlatilag lehetetlen dolog. Egy idő után elérsz arra a szintre, hogy a hétköznapi közhelyek válnak a legidegesítőbbé. "Neki már jobb" stb.

Egyszer mondta nekem valaki, hogy az első időben borzasztó, hogy bármire ránézel a lakásban eszedbe jut róla. Borzasztó, amikor tudod, hogy ő már nincs, mégis hívnád telefonon, mégis érzed az illatát, lehunyod a szemed és tisztán látod. Néhány év múlva (és itt jön a következő közhely: "az idő megoldja") viszont az lesz a borzasztó, hogy már nem.... Már nem érzed az illatát, már el tudsz menni egy toll mellett a lakásban úgy, hogy nem jut róla eszedbe, lehunyod a szemed és egyre nehezebben tudod magad elé idézni az arcát. Igen, ez is borzasztó.

2011. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

A lényeg annyi, hogy sose maradj egyedül, hanem új emberek társaságát keresd akiknek még véletlenül sem beszélsz erről az egészről, mert akkor egyből elkezdenek sajnálni és csak gerjesztik az egészet feleslegesen.

Szóval érdeklődőnek kell maradnod, és nem magadba fordulnod.

2011. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Ja igen amit kihagytam az egészből, ajánlott új helyre költözni, hacsak albérlet szintjén is,a régi házat meg ki kell adni vagy eladni ahogy jobb...
2011. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Időt és teret kell adni magunknak, az érzéseinknek. Muszáj nyitottnak maradni,és muszáj kiadni magunkból.
2011. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a férjem halt meg 7 év házasság után autóbalesetben.

A fiunk akkor volt 2 éves.

Valahol a lelkemben el voltam készülve arra, hogy nem "ágyban, párnák közt" fog meghalni. De amikor felhívtam mégis hirtelen ért a dolog.

Először azt hittem, hogy vicc az egész, (előfordult, hogy felhívott, hogy összetörte magát, azonnal menjek ki hozzá,(Olaszországban dolgozott) én persze rohantam, aztán kiderült, hogy semmi baja, csak látni akart), de amikor a kezembe nyomták az újságot, akkor rájöttem, hogy igaz.

Összetörtem, de tudtam, hogy a gyerek miatt nem hagyhatom el magam.

Szélsőséges hangulataim voltak, volt, hogy sírtam, máskor meg nem hittem el, hogy meghalt. Biztos voltam benne, hogy egy jól megrendezett vicc az egész.

A temetésen az egyik kollégáját kértem meg, hogy mondja meg az igazat, ugye van egy másik nő az életében, és így akar lelépni?

Azután volt egy fél év, amikor kifelé nagyon erős voltam, de belül meg akartam halni.

Elmúlt a fél év, és én elkezdtem ismerkedni. Senkit nem vettem komolyan, mert senki nem volt olyan jó, kedves, rendes, mint a férjem ( azt, hogy ivott és vert, és sokszor kellett menekülnöm a gyerekkel azt akkora már elfelejtettem). Azután egyszer megismerkedtem egy sráccal, aki nagyon rendes volt. Mindenben a férjem ellentéte. 9 éve vagyunk együtt.

2011. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
egy időre azt hiszem mindenki összetörik. aztán, hogy mikor tud rajta továbblépni az egyéni. nekem volt egy viszonylag közeli ismerősöm akivel ez megtörtént (még nem volt házasság, kb. egy éve jártak csak). nála kb. fél évig tartott a kritikus időszak. ezalatt értsd azt, hogy nagyon különböző helyzetekben jött rá a sirógörcs, amit képtelen volt kontrollálni, depresszióba esett, munkaképessége jelentősen csökkent arra az időre. ő pszichológushoz is járt, aztán, hogy az segitett-e neki vagy csak az idő azt nem tudom.
2011. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Azt szerintem itt a legtöbb úgy írt, hogy úgy nagyjából f*ngja nincs miről beszél.

Nekem gyerekként kellett ezt megélnem, hogy apám meghalt. 7 éves voltam... A legvadabb rémálmaimban se jöjjenek el azok az évek amik utána következtek.

29 éves volt mint most én és egy anyák napján autóbalesetet szenvedett.


29/N

2011. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt szerintem itt a legtöbb úgy írt, hogy úgy nagyjából f*ngja nincs miről beszél."


Mégis hasznosabb választ írtak, mint te, mivel te semmi tanácsot nem írtál, csak elmondtad, hogy te vagy a világon a leghozzáértőbb a témához :D


Egyébként nekem is apukám halt meg amikor én meg a bátyám még kicsit voltunk, anyukám meg terhes volt az öcsémmel. Elköltöztünk az ország másik végére, meg a szülei (meg apukám szülei is) segítettek neki elég sok mindenben, aztán pár év múlva talált valaki mást, de azóta sem beszél apukámról, nekünk alig mondott valamit, csak nagyszülőktől tudjuk, amit tudunk :/

Hát szerintem feldolgozni sosem lehet teljesen, maximum túltenni magát az embernek, és az is fontos, hogy más áll-e ott az ember mellett, család, barátok, stb.


17/F

2011. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!