Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg a barátomnak...

Hogy tanítsam meg a barátomnak, h ne késsen állandóan a találkozókról?

Figyelt kérdés

20éves, és állandóan elcsúszik az idővel. Engem ez borzasztóan idegesít, h mindig én várok rá. Volt, h 10 perccel később mentem oda, épp akkor hívott, h hol vagyok, nemsokára megérkezik....tehát ez sem használt. H "leckéztessem" meg?

köszönöm


2011. ápr. 18. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen barátom. 10 perctől két óráig terjedő időtartamban késett.

Mivel fővárosról van szó, 5-10 perc késés a közlekedés miatt belefér. Mondtam neki, hogy ennyit vagyok hajlandó várni. Néhányszor koppant, mert hazamentem, utána kezdett pontos lenni.

2011. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg úgy hogy nem várod meg.

Perse, ez függ attól hogy szétszakad annyira oda akar érni de munka miatt nem sikerül szegénynek vagy csak ennyire laza veled. Ha utóbbi akkor lépj le és kiderül igazodik jobban vagy még ez sem érdekli.

2011. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első íróval! Nálunk is így volt és már engem is idegesített, hogy mindig Én várok rá, főleg akkor volt a ciki ha busszal mentem ki a találka helyre és ismertem a sofőrt és mindig mondta, hogy a barátod látom most sincs még itt. Na ilyenkor felment bennem a pumpa. Egyik esetben mikor szintén ez volt, vártam 10 percet, nem jött, még nem is hívott, fogtam magam és hazamentem. Utána hív, hogy hol vagyok, mondtam neki, hogy itthol, akkor jött rá, hogy miért is. Azóta max 5 percet késik, de szinte már annyit sem.
2011. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és ha lelépek? ő meg felhív, h hol vagyok? (én meg épp 2 utcával arrébb) akkor mit mondok? vagy visszamegyek és akkor elérte amit akart, vagy nem veszem fel, akkor meg milyen kapcsolat lesz ebből ha egymást szivatgatjuk, vagy felveszem és megmondom neki h nem megyek vissza? mit lehetne elérni?
2011. ápr. 18. 09:42
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Èn azt tenném, hogy pontosan oda megyek ha nincs ott 2 perccel a megbeszélt idö után, akkor felhívnám és megkérdezném hol van. Ha azt mondja hogy 5 perc akkor megvárom az 5 percet, (de azért megkérdezném hol is tart) de ha több akkor mondanám neki hogy majd holnap aztán csá.


nem kell állandóan szivatgatni. ha pl te 2 utcával arréb jársz vagy 2 megállóval akkor mondod hogy te már elindultál haza, de ha akar veled találkozni akkor jöjjön oda ahol éppen vagy.


a másik hogy esetleg ha van egy jó fiu barátod (és a párod nem betegesen féltékeny) akkor elhívod hogy várjon veled míg a párod megérkezik, aztán azt mondod neki hogy ott találkoztatok az utcán és milyen jó hogy késett mert szuper jól elbeszélgettetek. ez betegesen féltékeny fiunál nem megy.

2011. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha felhív, és Te már két utcával arrébb vagy, akkor felveszed, és megmondod neki kerek perec, hogy legközelebb érkezzen pontosan, mert nem vagy hajlandó mindig várakozni. És vissza ne menj, mert akkor úgy lesz vele, hogy ha késik, és Te lelépsz, de felhív, akkor úgyis visszamész... Ennek meg nincs értelme, mert akkor máskor ugyanezt fogja csinálni. Ez a legegyszerűbb, nem kell hülyeségeket csinálni/mondani, közlöd vele a tényeket, oszt' csókolom...
2011. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj meg vele egy korábbi időpontot, pl 17 órát, és csak 17.30-ra menj oda a találka helyére. Hívd fel te óra 30-kor, hogy elnézést késel. Várjon most ő!
2011. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1x-2x otthagyod, felteszem észhez tér.
2011. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elindultál haza, akkor azt kell mondani, hogy elindultál haza. Ne haragudjon, de te se vagy időmilliomos, mivel nem ért oda időben, te már leszerveztél más programot, majd holnap találkoztok.

Ha látni fogja, hogy van miről lecsúsznia, hidd el, hogy össze fogja kapni magát.


Férjem volt nagyon notórius késő. Néha azt mondta, hogy miért baj, hogy késik, hiszen itthon vagyok. Ja, csak már semminek nem mertem nekiállni, mert mindjárt indulunk... néha órákat késett. Ami önmagában oké, de nem is szólt, hogy "bocsi, bent kell még maradnom, kb egy órát kések". Párszor elmondtam, hogy ha tudja, hogy fél óra az út és egy órával korábban látja, hogy még két órányi dolga van, akkor telefonáljon.

Nem értette meg, így rászerveztem néhány közös programra. Amikor kérdőre vont, ártatlan fejjel mondtam, hogy én az előzmények után arra számítottam, hogy van még 1-2 órám, ezért átmentem a barátnőmhöz kávézni/kimentem futni/sétáltam a kutyával/én is túlóráztam.

Párszor beleszaladt ebbe, majd hirtelen svájci óra lett belőle. Azóta nemcsinál ilyet, de már én se szervezek rá a közös programokra.

2011. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

A pontosság, még NEM megbízhatóság!

De a hiánya egyenlő a megbízhatatlansággal, sajnos egyéb téren is:(

A pontosság egyébként döntés kérdése. Én magam is késős voltam, és még élveztem is, meg olyan fontos embernek tűnhettem,--gondoltam és?! Gyerekes volt.

Aztán egyszer megértettem, hogy a késés tulajdonképpen szó szerint lopás! Ráadásul olyan valamit lop a késő, amit nem tud visszaadni, az IDŐT!

Ekkor eldöntöttem, hogy pontos leszek. Sikerült. Ez úgy értendő, ha 5-10 perccel az időpont előtt nem vagyok ott, az már késés. Nekem bejött.

2011. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!