Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen leszek a...

Elviselhetetlen leszek a barátomnak így, más is ilyen viselkedésű, hol a megoldás?

Figyelt kérdés

Sokszor csak telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot a barátommal munka miatt, és nem egyszer éjszakába nyúlik a beszélgetés(ingyen beszélünk). Aztán ő már fáradt, mivel korábban kell, és mondja, h menne aludni, és ekkor következik be a probléma. Én megsértődök(nem tudom miért) és nyilván nem akarom h menjen, lehet h ezért, akkor ő rosszul érzi magát, amiért itt kell hagynia, de tényleg nagyon fáradt, és mégis még fél óráig húzom a beszélgetést és végül is úgy rakjuk le, h én vérig vagyok sértve(pedig elértem amit akartam, még beszéltünk) és nagyon rosszul érzem magam, amiért a sértődésem bekövetkezett és őt is bántom vele, mert nem tud mit csinálni, és én meg elvárnám h csináljon valamit. Az előző barátommal is ez volt, és elege is lett belőle, én meg nagyon rosszul érzem magam, amiért ezt csinálom, de mindezeddig képtelen voltam változtatni rajta. Ott a helyzet, és nem bírok máshogy cselekedni. Mitől lehet? Annyira szeretnék nem ilyen lenni, de úrrá lesz rajtam.

21L


2011. okt. 15. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki magadnak egy post-itre, hogy "ha el akar köszönni, leteszem a telefont, mert egyébként baj lesz" és ez emlékeztessen. Ha tudod mi a probléma és tudod mi a megoldás, akkor a többi már csak kifogás.
2011. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"mindezeddig képtelen voltam változtatni rajta. Ott a helyzet, és nem bírok máshogy cselekedni."

Furcsa vagy.. Az előző barátod se bírta, a mostanit is a hisztivel zavarod...


Amikor olyan állapotodban vagy, hogy így átlátod, hogy nem jól csinálod, kérd meg a barátodat, hogy mindig határozottan köszönjön el és tegye majd le a telefont, ne törődjön a besértődéseddel. Neveljen meg, ha már te képtelen vagy arra, hogy 21 évesen fegyelmezetten viselkedj.

2011. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam,de mostmár(28 évesen)megtanultam

kezelni az indulataimat!Bár néha még most is kitör rajtam!

Neked is elkell 10-ig számolni mielőtt bántod,sértegeted őt!

Mert ő is le fog lépni...

2011. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg! Tudom, nagyon nehéz, ha ilyen vagy, de próbáld megérteni (bár szerintem érted), hogy fáradt a barátod és fel is akar reggel kelni. Erre a kérdésre nem lehet választ adni, csak azt, hogy próbálj változni. Ne nagyon, csak ezt a kis (idegesítő) tulajdonságodat dobd el.
2011. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ez igaz, de nem tudom mi a megoldás. Ez az lenne? Attól félek h nem, hanem h mélyebben kell keresni a problémát.
2011. okt. 15. 10:11
 6/13 anonim válasza:

Ez valóban elviselhetetlen.Valószínűleg a túlzott ragaszkodás okozza.Szerintem van nálad valami a háttérben,valami lelki probléma,esetleg régebben valamelyik családtaggal/baráttal való kapcsolatod tönkrement,és ezért félsz,hogy ő sem foglalkozik veled elgeet(holott nem így van).Szerintem találd meg magadban és ismerd fel az alapproblémát.Én nem csináltam ilyeneket sosem(pedig az én barátom még okot is adott volna rá),mégis mindig a hisztis r*banc jelzőt kaptam,ha néha napján szóvá tettem :(

22L

2011. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
A barátod helyében rád raknám a telefont egy szó nélkül és magasról tennék rá, hogy meg vagy sértődve! Nehogy már a csík húzza a repülőt!
2011. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
szerencsémre ő nagyon türelmes, és általában tudja h a fáradtság miatt vagyok ilyen(mert már egyszer mondtam neki), nem akad fenn ilyeneken, és ez nagyon jó, de nem szeret úgy elaludni, h rosszban vagyunk. Ezt használom én ki. Basszus nagyon szemét vagyok, pedig nagyon szeretem! És mindig félek, h elhagy majd ő is, mint az előző komoly kapcsolatom, ahol a fiú egy másikért hagyott itt másfél év után
2011. okt. 15. 10:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyafogás helyett szedd már össze magad.. Ne bonyolítsd túl meg meg ne keress önigazolást, hogy jajj ez mélyebben keresendő. Ne attól félj, hogy megint ezzel szúrod el, hanem csinálj valamit.

Ennyi önfegyelmed legyen már, nem óvodás vagy.

2011. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mázlid van a barátoddal! A legtöbb pasi tényleg lelépne, illetve ha nem változtatsz, ő is hamar el tud jutni arra a pontra, hogy nem hiányzik neki ez a nyűglődés.


Gondold át, mi a célja az esti beszélgetéseiteknek (pl. meghallgatni a másik napját, elmondani, hogy hiányzik stb.), és ha ez a cél megvalósul, ne húzd tovább az agyát. Visszaélsz a türelmével, olyan, mintha uralkodni akarnál rajta, kellemetlen érzéseket akarnál benne ébreszteni, hogy puncsoljon neked. Önbizalommal hogy állsz? Mert mintha igazolni akarnád magadnak, hogy "tessék, ez a srác a szemét viselkedésem ellenére is szeret és elfogad engem". Mintha folyamatosan tesztelnéd őt és a határaidat.


Egy idő után megunja ám és ha látja a kijelzőn, hogy te hívod, görcsbe fog rándulni a gyomra, mert tudja, hogy a vége úgyis cirkusz lesz.

2011. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!