Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti meddig hallgathat...

Fiatalok! Ti meddig hallgathatjátok a zenét hangosan? (este)

Figyelt kérdés

Itt nem a dübörgő, üvöltő hangerőre gondolok. Este hány órakor kell már átváltanotok fülhallgatóra ? Ez szülői kérés,szabály vagy tudatosan lehalkítjátok amikor tudjátok, hogy már nincs itt az ideje?

Létszi írjátok oda, hogy milyen házban éltek (társas, családi, panel stb.)


2011. ápr. 19. 05:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
este 10-től ált. - reggel 8-ig
2011. ápr. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi bulizhatunk éjjel 3-kor is kajak hangerőn, senki nem szól ránk.


Alattunk egy üzlet van, a szomszédok meg úgy vannak, hogy középen van a nagyszobánk. A jobbra levő szomszéd közt van egy hálószobánk, és a balra szomszéd közt meg van egy olyan szoba, ami csak lomokkal van tele.

Tehát a középső szoba, amiben élünk, az gyakorlatilag elég jól le van hangszigetelve a szomszédoktól.

Meg most épp fölöttünk se lakik senki, mer az egy olyan lakás amit valaki megvett, és néha kiadja fiataloknak, de most építkeznek, szóval így teljesen üres :)


Ezért is szeretem ezt a lakást, zseniális.

Mint egy tanya, a belváros közepén :)

2011. ápr. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szinte soha nem halgatok hangosan zenét,anyának érzékeny erre a füle igy én ugy nőttem fel,hogy csak halkan.

18 évesen amikor elkerültem egyetem miatt és kolis lettem,rendesen zavart ha bömböltették ,aztán megtanultam bömbölő zenére is aludni

de én magamtól sosem csavarom fel.pedig megtehetném

2011. ápr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a tv-vel vagyok így: amikor látom, hogy a tesóm és a szüleim lefekvéshez készülnek akkor már halkítom is... végülis kérdés szempontjából mindegy, mert a hang az hang... tudom nem ezt a választ vártad de ez van :)
2011. ápr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 LeeWie válasza:
Családiban lakok, és annyi van, hogy Anya szeret zenét hallgatni, ezért mindketten csukott ajtónál halkan zenélünk, mikor egyedülk vagyok akkor középhangerőn, Apa nem foglalkozik vele, öcsém pedig mindenevő. De este hí valaki már 7kor lefekszik, vagy délután alszik egyet, akkor már fülhallgató. :-)
2011. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Hát én 22 után már lejjebb veszek a hangerőből. De csak azért, mert kétlem h a mellettünk lakó idős házaspár rajongana a progressive house-ért. Nem akarok őket még este is ezzel "terrorizálni". :)
2011. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kamasz koromban, mikor családi házban laktam szüleim egyáltalán nem szóltak bele a zene hallgatásomba, még akkor sem, ha a másik szobában voltak. Ha meg nem voltak otthon, akkor persze jobban bömbölt, de én általában reggel és napközben szeretek zenét hallgatni, este már csak halkan...

Most panelba lakom és szinte teljesen leszoktam a zenehallgatásról mert kb minden nesz áthallatszik és engem frusztrál, hogy mások hallják, amit hallgatok.

2011. ápr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tudtam nagyjából, hogy mikor fekszenek le a szüleim ( mellettem volt a hálójuk) addigra lehalkítottam a zenét, de előfordult, hogy átjött szólni, mert elfelejtettem. Ja és ez kertes ház volt, szóval a szomszédokat nem zavarta, amúgy se üvöltettem sose, nyitott ablaknál meg pláne.

Amióta meg a férjemmel élek és babánk van gyerekdalok mennek, de azok is halkan.

2011. ápr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem a szüleimmel élek már (viszont van egy kisfiam, szóval vele élek), én szoktam este is zenét hallgatni, nem fülhallgatóval, de nem hangosan. Eleve napközben sem hallgatom olyan veszett hangerővel, legfeljebb ha takarítok, és mászkálok fel-alá a lakásban, akkor annyira csavarom fel, hogy a másik szobában is halljam. Este meg úgy hallgatom, hogy viszonylag halkan, az nem zavaró senkinek. Amúgy panelben lakom, még senki nem panaszkodott, hogy hangos lenne a zenehallgatásom. Szerintem vihogni hangosabban szoktam, mint zenét hallgatni :D
2011. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egyetemistaként itt-ott albérletben éltem, akkor azzal előztem meg az idős szomszédok rohamait, hogy átmentem bemutatkozni és megkértem őket, hogy tartsunk egy hangerő próbát.

Elkezdtem felcsavarni a hangerőt, amikor a szomszéd úgy érezte, hogy már sok/zavarja, akkor átkopogott. Én megjegyeztem, hogy hányasig csavarhatom és nem mentem afölé.

Buliknál meg előre szóltam, hogy buli lesz, ha bármi zavaró lenne, kértem, hogy kopogjanak be és szóljanak.

Amikor kutyám lett, ugyanez volt. Átmentem, ohgy elnézést, új kutya, napközben nyühöghet, egy hét türelmet kérnék, amíg beszoktatom. Ha rákérdeztem, elmondták, hogy ugatott vagy vonyított, de egy rossz szavuk nem volt miatta soha.


Ennek örömére nekem soha nem szóltak semmiért, de az épületben lakó többi fiatalt mondhatni kiutálták - ugyanazért, amit nekem elnéztek.

2011. ápr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!