Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért növekszik a fiatalok...

Miért növekszik a fiatalok körében elkövetett vagy épp megkísérelt öngyilkosságok száma?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki azt gondolná, hogy ez egy elmebeteg buta kérdése nem az. 20 éves vagyok és egy bizonyos iskolában bizonyos segítő szakon tanulok és az egyik dolgozatomat erről a témáról írom. A kérdés itt pedig nem a miért! Hanem: a dolgozatom egy kutatási terv, amely arról szól, hogy a kutató megismeri a társadalmi élet egy adott szegmensét. Nos az enyém ez. A kérdésem pedig a kb 14-30 kor közötti fiatalokhoz szól. Ez az oldal névtelen és senkit nem fogok felkeresni nem fogom a válaszaitokat a dogámba beleírni csak nem jutott eszembe jobb módszer az arányok feltárására. Szóval arra lennék kíváncsi ebben a korcsoportban van e köztetek olyan aki:

1. gondolt valaha öngyilkosságra, mint végső megoldásra (és ha igen milyen rendszerességel fordul, fordult elő?)

2. esetleg kísérelt meg öngyilkosságot.

Kérlek benneteket kíméljetek az idióta válaszoktól, szerintem ez egy komoly téma. És ha bárkinek megkönnyíti a válasz adást: 20 éves vagyok főiskolás, 70%ban jó családi háttérrel, különösebb súlyos anyagi problémák nélkül, mégis kíséreltem meg öngyilkosságot 15 évese, amikor is elveszítettem az életem akkori szakaszának az egyik legfontosabb emberét. És nem elhagyott hanem autóbalesetben meghalt. Nem bírtam kilábalni a dologból véget akartam vetni. Nem dicséretes, ma örülök, hogy nem sikerült... Azonban sajnos a mai napig motoszkál a tudatomban, de soha nem próbálnám meg újra (ezzel kapcsolatban pláne nem kérek megjegyzéseket) csak gondoltam, ha őszinte vagyok ti is azok lesztek. ha válaszoltok, tudnotok kell 7 nap múlva az egészet törlöm és senki nem fogja látni...

Köszönöm azoknak akik őszintén válaszolnak nekem, de ha ennek a szövegnek az elolvasása gúnyos dolgokat vált ki belőled kérlek hagyd szó nélkül... köszönöm! 20/L


2011. szept. 16. 13:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem növekszik számottevően. És nem, nem kíséreltem meg és nem jutott eszembe. 26/L Vagy még kíváncsi valamire?

Ja és szerintem jó dolog, hogy a saját tapasztalatodból okulva "ráfeküdtél" a témára.

2011. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Én 11 évesen akartam megtenni, felvágtam egy borotvapengével a csuklómat, de nem sikerült eltalálnom az ütőeremet. Az ok: a tulajdon édesapám meg akart erőszakolni.
2011. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Gondoltam rá és meg is próbáltam. Semmi baj nem lett belőle (bevettem az otthon lévő gyógyszerekből random két marékkal, de csak másnap szarul voltam).

Asszem 13 voltam.

Azóta is sokat gondolok rá, de nem fogom megtenni.

20/L

2011. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
A 25 éves fiam minden nap elmondja. Először is, mert a csaj, akibe belezúgott, dobta. Másodszor pedig az élet nehéz neki. Látja a sok bajt, igazságtalanságot, azt, hogy semmi nem változik a történelem során. Hát mindezek összessége az érzékeny lelkét bántja, és nem tudja feldolgozni. (Plusz, szerintem anyámtól örökölte a hajlamot, aki többször is megpróbálta élete folyamán.)
2011. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam.Még mostanában is néha gondolok rá, főleg akkor amikor rájövök, hogy semmi értelme nincs az életemnek. Régebben rosszabb volt , mert akkor a hangulatom is nagyon ingadozott. Mindenre nagyon érzékeny voltam.

De most erről ennyit. Nem kíséreltem meg, csak gondoltam rá. De sosem tettem volna meg..

Kb 13-17 éves koromig tartott ez.

2011. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 ava87 ***** válasza:

Tini koromban gondoltam rá, de nem volt ez egy olyan hatalmas elhatározás, csak megfordult a fejemben.


Egyébként hogy fogod ezt 7 nap múlva törölni? Nem tudsz kérdéseket törölni (sajátot sem), csak a modik.

2011. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Növekszik, ez tény, ezen vitatkozni nem lehet.

Az egész társadalom ahol most tart, vagy pont, hogy nem tart, meg a média amit sugall - ezek a dolgok egy alapvetően negatív életképet festenek az embernek. plusz: egyre kevésbé fontos a vallás, nem hiszünk abban, hogy az halál után van élet. egyre kevésbé van tisztelet az emberi élet iránt (tömeggyilkosságokat én ezzel magyarázom). ezzel együtt míg régen kizárt dolog volt, hogy valaki ilyesmit elkövessen, ma már "nem olyan nagy dolog" úgymond.

meg még egy tényező: aki eleve hajlik erre, azt elindíthatja az, ha hall ilyen esetekről. erre megint az internet, a modern eszközök abszolút alkalmasak. régen talán azt se tudták az emberek, hogy 2 faluval arrébb mi történt...


Hirtelen ezek jutottak eszembe, mint okok. (Te eseted úgy gondolom speciális volt. bár ha 15 évesen csináltál ilyet, akkor valószínűsíthetően van ilyesmire hajlamod. De kívánom neked, hogy ez ne történjen/ne történhessen meg többször)

2011. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"1987 óta viszont csökkenő tendenciát mutat az öngyilkosságok aránya."

A dolgozatodat ne egy tévhitre alapozd, előbb a tényekkel legyél tisztában. Ha az megvan, jöhet a többi.

2011. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

13:34 ezt honnan vetted?


ha a ksh adataiból akkor lehet rá alapozni, egyébként nem nagyon. a papír sok mindent elbír.

2011. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságok száma csökkenő tendenciát mutat és nem növekvőt. Még így is magas, de legyél tisztában a valósággal.
2011. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!