Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen gyakori az öngyilk...

Miért ilyen gyakori az öngyilkosság a családokban? Miért nyirja ki több ember is a családját nem csak saját magát? Szerintettek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Én nem mondanám gyakorinak, csak a média nagyon felfújja az ilyen hireket.


DE a háttér szerintem az, hogy a családját nem akarja egyedül hagyni, ezért inkább öket is viszi magával.

2011. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
az öngyilkosság unalmas. a média az ami felturbózza az egészet.
2011. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos van benne valami, vagy csak többet olvasunk, mint régebben. Biztosan a kilàtàstalansàg is hozzàjàrul.
2011. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Miért ilyen gyakori az öngyilkosság a családokban? "


kilátástalanság. magyar átlagember dolgozik ,dolgozik majd látja h nemjut egyről a kettőre 20 év munka után ezt is meglehet unni.


erre a kérdésre nemválaszoltam.

2011. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Az öngyilkosság maga már elmebetegséget mutat, és egy elmebetegtől nem lehet elvárni racionális gondolkodást. Az egyik pillanatban minden oké, a másikban jön a hirtelen ötlet, és felakasztja a családot, majd magát. Ezek azért a legkevésbé szoktak előjelek nélkül történni, csak senki nem szokott erre figyelni. Az öngyilkosjelölt először megpróbálja felhívni magára a figyelmet, hogy foglalkozzanak vele. Ez a legkevesebb alkalommal szokott sikerülni, mert az emberek önzők, és csak az érdekli őket, ami velük, vagy a saját érdekkörükkel történik. Más felőlük meg is dögölhet. Ha ez nem jön be, jön az öngyilkosság, és ritkán gyilkosság, hogy az illető úgy távozzon, hogy emlegették. Sok oka lehet a család kiirtásának, legtöbbször az, hogy az öngyilkos nem akarja, hogy a szerettei olyan világban éljenek, amelyben ő szenvedett.
2011. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Beszűkül a látásmód a kétségbeeséstől. Én is gondolkoztam már, hogy megtegyem gyerekestül.

A férjem úgy hagyott ott, hogy lenullázta a számlát, kikapcsolták a közműveket (kisült, azt is lenyúlta) hogy a szeretőnek imponáljon és külföldi nyaralásra vigye.

Gyesen voltam ikrekkel, bölcsi nem volt a faluban, szüleim messze éltek, segítségem vagy aki legalább meghallgat, senki.


Azon múlt, hogy nyár volt, bármily hülyén hangzik. És hogy katolikus vagyok, az Isten szétrúgta volna a seggem a túlvilágon.

2011. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A magyar pesszimizmus valóban az öngyilkossági statisztika élvonalát biztosítja számunkra.Sajnos ez nem új jelenség.Magyarázata a magyar lélekben van.Igaz a kint élő magyarokra is."...Igazán szenvedni csak magyar lélekkel lehet."

A családon belüli erőszak pedig szorosan összefügg a létbizonytalansággal,még akkor is,ha közvetlenül az alkohol a felelős a problémákért.Az alkohol ugyanis nem ok,hanem okozat.

2011. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem azért, mert elborul az agya, és abban a percben, amikor megöli a családját egyszerűen nem normális az illető. Úgy értem, kifordul önmagából, mintha nem is ő cselekedne.

De azért azt sem értem, hogy hogyan lehet valaki öngyilkos, mert ugye állatólag ez életösztön a legerősebb ösztönünk.

Nem hiszem, hogy ne lennének előjelei annak, hogy valakinél elszakad, vagy elszakadóban van a cérna. Biztos, hogy nem úgy jön ez, mint derült égből a villámcsapás.

Az emberek titkolják a bajaikat, a családi konfliktusokat, mert a környezet esetleg ferde szemmel néz rájuk, hogy "Mit panaszkodsz, ott a két szép gyereked, társad!" stb..., amúgy is szégyellik a legtöbben a problémáikat, inkább felvesznek egy nyugodt, mosolygó álarcot, miközben belül gyűlik-gyűlik a feszültség és ilyen borzalmas tettekben robban ki.

Ez persze nem mentség, csak egy lehetséges magyarázat.

2011. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most vettem csak észre,hogy a kérdésed második felére nem válaszoltam.Miért viszik magukkal az öngyilkosságba családjukat? Több oka is lehet.A szülői aggodalom egy torz formája összeszűkült tudatállapotban is működik.Nem akarja magára hagyni gyermekét.Sajnos történt már ilyen.Ezek az esetek azért is szívszorítóak,mert nemcsak a gyermek,hanem a szülő,többnyire az anya is áldozat.

Más a véleményem az un.szerelmi gyilkosságokról."Ha az enyém nem lehetsz,másé sem!"Mérhetetlen önzés,gőg birtoklási vágy,bosszú áll mögötte.Nincs rá,nem lehet rá bocsánat.

,

2011. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!