Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe a "szegénység"...

Mi jut eszedbe a "szegénység" szó hallatán?

Figyelt kérdés

Én is be tudom írni a google-ba.

Itt most nem erről van szó. Nem a fogalma és a fajtái érdekelnek.

Igazából egy tanulmány félét írok, még képlékeny a dolog.

Arra vagyok kíváncsi, hogy kinek - mi jut eszébe, ha meghallja ezt a szót..?

Ha odaírod az életkorod és a nemed az megköszönöm, így akár egy statisztikát is tudok csinálni...


2011. ápr. 19. 17:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Az mikor már édesanyámnak sem jut elegendő étel.


40/F

2011. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Szegény emberek című novella..

17L

2011. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%

A gazdagok uralkodnak és letapossàk, szolgàknak nézik a szegényeket.

Van olyan is aki olyan szegény volt, mint a templom egere, de valahogyan sikerült neki kimàsznia a szegénységbõl. Na az ilyenek a legrosszabbak a szegényekkel.

2011. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Magyarország a régi időkben,nagymamám idején. 13/L
2011. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
putri
2011. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egy kép ugrik be egy romos házról, körülötte sár, meg ilyen kis koszos gyerekek az udvaron szedett-vedett melegítő ruhában... Munkanélküliség, éhezés, de igazából az alkoholizmus is eszembe jut, na meg a cigányok.
2011. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is a putri.

30/N

2011. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy szegény család jut róla eszembe akiknek nincs mit enni, vagy ha van is mit, az nagyon kevés és minimális.

14/L (Idén leszek májusban 14)

2011. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Vannak fokozatai a szegénységnek, nem tudom konkretizálni, hiszen annak, aki eddig nagyon jól élt, talán már az is szegénység, ha nem tud elmenni nyaralni, aki meg nagyon rosszul élt, már viszonylagos gazdagságnak érezné, ha mindig lenne mit ennie, lenne hol melegednie.


Nálam talán ott kezdődik, ha már nem tudjuk fizetni a számlákat, nem tudunk alapvető élelmiszereket, ruházati cikkeket, tisztítószereket stb. megvenni, a lakást fenntartani. Vagy ahhoz, hogy ezeket bizonyos ideig tudjuk fizetni, mondjuk el kellene adnunk tévét, számítógépet, vagy egyéb ma már nem is annyira luxus, de nem is nélkülözhetetlen dolgot.

Ilyenkor már igazán szegénynek érezném magam, még ha tudnám, hogy vannak nálam szegényebbek is.

2011. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Ja, 32/N
2011. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!