Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem a testvérem türelmet...

Úgy érzem a testvérem türelmetlen a kislányával. Mit csináljak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni...

A héten ott aludtam növéreméknél,és van egy 3,5 éves kislányuk. Tesóm felidegesitette magát,a kicsi miatt,és elkezdett vele kiabálni,de e közben az én ölemben ült a kicsi.A végén meg tesóm megfogat a kislány feje tetején a haját,megmarkolta,és meghúzta neki. Ekkor a kislány nagyon elkezdett sirni,és kiabált hogy "anya ne kiabáj velem"

(én már most is sirok,pedig csak leirom)

Az apukája nem volt otthon,mert dolgozott,és a kislány sirt az apja után,és azt mondta hogy csak őt szereti,meg engem.A tesóm mindig kiabál vele,pedig egy olyan szép,aranyos, eleven kislány,de nem rossz.Csak szeret ugrálni,játszani,és birkózni.Na de melyik gyerek nem?! Ezt el mondtam a nagyobbik nővéremnek,aki azt mondta hogy szóljak a szüleinknek.De én nem akarok bele szólni,félek hogy én jövök ki rosszul,de ugyan akkor szeretném megakadályozni hogy mégegyszer ezt tegye meg.Szereti a lányát,mert él-hal érte,csak a türlem....:S

Én már szóltam tesómnak hogy ne kiabáljon vele,meg ne bántsa,de ezt válaszolta: ne szóljak bele,az ő gyereke,és majd ő megneveli.Na de igy?? Szegénykém:( Én 21 vagyok,és szeretnék tanácsot kérni,hogy ilyenkor mi lenne a helyes.? Megszakad a szivem érte,és majd hogy nem én is sirtam,mikor ezt csinálta,annyira sajnáltam.


2009. márc. 4. 13:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*megfogta *kiabálj *türelem (bocs a hibákért)
2009. márc. 4. 13:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először a férjével beszélj. Kettesben. Talán ő hatni tud a feleségére. Valószínüleg nem vette észre, hogy ekkora a baj. Ha nem megy, akkor beszélhetsz a szüleiddel, próbáljanak ők és a nagyobbik nővéred hatni a tesódra.

Amit még tehetsz, hogy sokszor elhozod a kislányt, elviszed, pl. állatkerbe, sétálni. Így a nővéred is tud egy kicsit pihenni. Magával foglalkozni. Valószínüleg nagyon elfáradt a 3,5 év babázásban.

2009. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megteszem ami tőllem telik. Köszi szépen hogy irtál.
2009. márc. 4. 13:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Sajnos erre nem lehet mit írni :S

Aki tehetne valamit az a tesód férje hiszen őt nem tudja azzal lerázni hogy nem az ő gyereke ne szóljon bele az oké hogy meg kell nevelni a gyereket ha rossz de nem terrorizálni kell.Meg tesódnak meg kellene tanulni másképp levezetni a feszültségét és nem szegény gyereken

2009. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Ő dolgozik,és ő ugy akarja tartani a kislányt mint egy porcelán baba. Üljön egyhelybe,ne pakoljon szét, ne legyen nyáron egy porszem se rajta ...stb
2009. márc. 4. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó viszonyban vagy a tesóddal megkérdezhetnéd tőle mi az igazi baj, mert biztos nem az h ne szeretné a kislányát. Kérdezd meg tőle tudsz-e segíteni, mert szerintem is kimerült és befásult lehet. Vagy lehet hogy valami más idegesíti, ilyenkor mindig van valami a háttérben. Ha te nem akkor meg a férje beszélhetne vele.
2009. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy beszélned kéne a férjével, és összefogni családi szinten, hogy egy kicsit többet legyenek kettesben, a kislány nélkül. Lehet, hogy segítene neki, ha néha kiszakadna a napi robotból. A kislány meg élvezné a nagyik és nagynénik társaságát.
2009. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát de mi lehet ??:O

Az jelent valamit, ha a neten találtam olyan oldalt,amit nem tudom,lehet ő vagy a férje nézett.Randi vonal, stb. ez jelenthet valamit??? Egyik se olyan hogy elhagyná a másikat,tudom. Csak tesóm annyira meg akarja tanitani a leányzónak, hogy nem szabad feleselni,tisztelnie kell a szüleit,stb. de még sem igy kéne. szerintem. mindenesetre ugy döntöttem hogy a férjével beszélek,aztán majd látjuk. köszi az eddigi válszokat.

2009. márc. 4. 14:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! Akinek gyereke van az tudja, h neha sajnos "elszakad a cerna". Minden gyerek aranyos, foleg par orara, de valoban nagyon faraszto tud lenni egesz nap. Meg csak 3 honapos a fiam, de mar jol tud jatszani az en idegeimmel is:-) Sajnos nekem segitsegem sincs (nagymamak nagyon tavol vannak tolunk), igy 3 honapja, "24 oras ugyeletben" vagyok. Nincs betegszabadsag, nyaralas, agyban henyeles sem, mert a gyerek mindig az elso.

Azert remenykedek, h kesobb konnyebb lesz:-)

Lehet, h tesod is epp rossz passzban volt. Szerintem nyugodtan megbeszelheted vele, nem kell senki mast bevonni, mert esetleg tamadasnak velheti. Ajanld fel, h szivesen vigyaznal a kislanyra, ha eppen rossz passzban van.

2009. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de ha beszél a tesója férjével, akkor veheti ezt a testvér hátbaámadásnak.

Ez a probléma szerintem nem olyan nyilvánvaló, mint hiszed. A tesódnak magával van problémája, esetleg azzal, hogy korán vállalta a babát, vagy valami ilyesmi. A legjobb, ha egy kicsit segítesz neki. Hívd el, hogy menjetek kettesbe moziba, szépítkezni,vagy csak sétáljatok egy nagyot a kislány nélkül. Vállald el a kislányt egy éjszakára, menjenek a férjével kettesbe valahova, vagy csak egy romantikus estét töltsenek együtt. Te amúgy is a nagynéni vagy, és a kislánnyal pedig csak annyit érdemes tudatni, hogy anya fáradt és most pihennie kell. Amúgy a piciknek ez a korszaka a nem korszak (dackorszek, kinek mi tetszik), tehát aranyos-aranyos, de azért egész nap nehéz úgy lenni vele, hogy türelmes légy. Főleg, ha nincs segítséged.


És ez tévedés, hogy az ő dolga. A te tesód, pedig a te dolgod, segíts neki és megoldódik az ő problémája is.


Sok sikert!!!!

2009. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!