Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan lehet egy türelmetlen, hirtelen embert nyugodt beszélgetésre bírni?

Figyelt kérdés
A barátommal el kell beszélgetnünk komolyan a kapcsolatunkról. Ez persze nem lesz egy laza beszélgetés, sok dologban nem fogunk egyetérteni, én viszont fontosnak tartom, hogy mindent nyugodtan, éretten vitassunk meg. Ő sajnos viták alkalmával folyamatosan félbeszakít, felemeli a hangját, és a kritikát egyáltalán nem tűri, a hibáit (legalábbis ekkor) nem látja be sosem. Amikor kiabál, sokszor elsírom magam, amit nagyon rosszul tűr, néha gúnyolódik rajta (utánoz). Így természetesen eredménytelen az egész beszélgetés. Mit tehetnék, hogy felnőttként tudjunk vitázni? Keverjek nyugtatót az italába?:P Tippeket várok!

2011. aug. 13. 17:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
A barátod nem elég felnőtt hozzád! Nem tud komolyan beszélgetni a kapcsolatotokról! Önfejű, mert nem ismeri be a saját hibáit. És enyhén bunkó is, mert kifiguráz téged. Az, hogy külön rituáléként kell készülnöd a komolyabb témák megvitatására, már abnormális! Nem vagytok egymásnak valóak. Neked egy érettebb fiú kell, neki meg egy hülye kislány, aki eltűri mindezen ökörségeit!
2011. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 yuda ***** válasza:
100%

Csak úgy tudod, hogy mielőtt beszélgettek komolyaban, felvezető beszélgetésben mondasd ki vele, hogy nem fog hőzöngeni, ígérje meg nem emeli fel a hangját-stb-

Ezt persze nyílván nem fogja betartani, -és ilyenkor jössz te a képbe és megszakítod a beszélgetést, mondván-na látod, saját igéreteddel sem bírsz- erre megint mond valamit, de a lényeg el fog rajta gondolkodni és a következő beszélgetések valamelyikén egyszer csak uralni tudja az indulatait.


A lényeg, hogy te legyél határozott,következetes és ne folytasd a beszélgetést.

Ahogy kezded jelét látni, hogy elevszti a fejét. menj ki a szobából azonnal, ne kezd el csitítani, folytatni- hanem hagyd egy következő alkalomra.


Visszaolvasva magam, kicsit olyan, mintha kutyát idomítanál :D

2011. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedése már felér egy következtetéssel a kapcsolatotokról.
2011. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se ment annó a beszélgetés (a forgatókönyv ugyanaz volt), ezért higgadtan leírtam mindent egy levélben. Így mindent elmondtam amit akartam, nem lett félbeszakítva, félreértelmezve.

A másik fél szerint jó ötlet volt, legalább megértett, de ugyanúgy nem tudta elmondani az ő nyavalyáját és megírni sem írta meg.

2011. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

nálatok egy beszélgetés nem változtatna amúgy sem meg semmit, tudom, nálunk is így volt


hanem ahogy az idők folyamán sok és sok apróságok révén folyamatosan egymáshoz csiszolódtunk, lett ő bölcsebb, aki meg tud már engem hallgatni


anno ezt így fixen hiába beszéltük. ha valaki hirtelen jellem, az csak folyamatos kudarcok és pofonok hatására változik csak, nem egy beszélgetés hatására, amit másnap elfelejt.

2011. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Sokszor elsírom magam, amit nagyon rosszul tűr, néha gúnyolódik rajta (utánoz)


Szerinted szeret téged,bunkó veled,gúnyolódik rajatd,én úgy vágnám ki...

Nem értem egyesek miért vergődnek a pocsék kapcsolatokban ahol csak bőgnek,és üvöltöznek,ahelyett hogy kilépnének...

2011. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kiemeltem a kérdést, mert megint aktuális, és az eddigi tippek csak részben működtek.:)

Viszont már nem sírom el magam:D

2012. jan. 27. 11:25
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor elsírom magam, amit nagyon rosszul tűr, néha gúnyolódik rajta (utánoz)


Ugyanez a mondat szúr nekem is szemet, mint az előző válaszolónak.


Nézd!

Ha beleordít a beszédedbe, félbeszakít, gúnyol, akkor szerinted szeretne együttműködni?

Hát nem!

Nem hiszem, hogy nagyon szeretne a srác, inkább uralkodni akar rajtad, és el akar nyomni.


Akit érdekel a másik véleménye az nem ordítja le a fejét, és nem is gúnyolódik rajta, ha sír.


Nem az a lényeg, hogy hogy értesd meg magad, tehát ez nem rajtad múlik, mert Ő NEM AKAR MEGHALLGATNI!!!


Érted?

Ez nem a te hibád, nem te kommunikálsz rosszul, hanem ő az, akit nem érdekel a te véleményed, sem a fájdalmad, ha elsírod magad.


Ne magadat hibáztasd!


És, ha ordít szólj rá, hogy "Ne ordíts velem!" ha gúnyol, kérd ki magadnak, hogy "Ne gúnyolódj velem!" Határozottan, nem nyafogva, nem siránkozva, hanem szilárdan állítsd le!


Állj ki magadért, mert az ilyen férfiakból lesznek az igazi zsarnokok, akik azt sem engedik majd, hogy az engedélyük nélkül megszólalj, vagy véleményed legyen.


Tudom, mert a volt barátom pont ilyen volt.


Nálunk is így kezdődött a dolog, és katasztrofális következményei lettek.

A végén már fizikálisan nekem támadt, ha azt mertem mondani, hogy "Állítsd le magad!"


Állj ki magadért, és nagyon vigyázz az ilyen emberekkel!


Nem csak férfi, nő is lehet ilyen, úgyhogy vannak férfiak is, akik ilyen terrorban élnek.


Ez egy ilyen személyiség, aki nem akar változni.


Elvégre, ha leugat téged, akkor ő a "góré"!

Hát hogyne tetszene ez neki?

2012. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kigúnyol amikor sírsz és még utánoz is, mindennek a teteje. Te vagy egy hülye, már megbocsáss, hogy ennyi önérzeted sincs, ha ezt eltűröd. Nem értem, miért maradnak az emberek egy rossz kapcsolatban? Nem tudjátok éretten megbeszélni a kérdéseket, mert a barátod nem érett. Én kivágnám a francba az ilyet!
2012. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Vidd el egy csendes étterembe. Nyilvános helyen visszafogottabb lesz.

Amúgy meg tényleg dobnod kéne. Ahogy öregszik, egyre rosszabb lesz. Milyen életed lesz így?

2012. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!