Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ha kölcsönkérnek...

Mit csinálnál ha kölcsönkérnek folyton?

Figyelt kérdés
nyáron lesz az esküvőm. Egy viszonylag jómodú férfihez megyek hozzá.az én családom szegény, és gyakran van,hogy tőlem kérnek kölcsön.Nekem annyi pénzem van amit megkeresek ami nem sok és elmegy reszire, egyéb dolgokra, mivel én is kiveszem a részem a háztartásban. Ma megkeresett egy rokonom, aki mindg is nagyzolt az uj autojával, a kapcsolatunk szinte nulla, azzal a kéréssel,hogy nem e tudnék neki kölcsön adni.Nem, nekem nincs pénzem, de a páromat nem akarom egyfolytában azzal terhelni,hogy az én családomnak adjon. Ha nem adok smucig vagyok...stb. Ráadásul az esküvőnk is itt van, ami nem kevés pénz lesz.
2011. ápr. 20. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Hajtsd el őket szívfájdalom nélkül! Ez szemtelenség! Legyél smucig akkor, s annyi. Aki szeret, nem fog így nevezni.

A kapcsolatod fontosabb ezeknél.

2011. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Szemetek.Most radszallnak mert gazdaghoz mesz ferjhez.Szerintem mond meg a kolcsonkeroknek hogy szukseged an a penzre,itt az eskuvod,kesobb naszut.Sajat eleted lesz,es a volegenyed nem azert akar elveni hogy kolcsonadjon a rokonaidnak.Szaljanak le rolad.Ha valakinek kolcson adsz,az mindig kerni fog.

Gratulalok az eskuvohoz,sok boldogsagot.

2011. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Antóniaa ***** válasza:
95%
Ne adj... Szerintem. Ha megsértődnek, Ő bajuk... Mindenki dolgozzon meg a pénzért, vagy adjon lejjebb az életszínvonalból ha már nem tudja tartani....
2011. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Tanuld meg azt mondani, hogy NEM.

lehet, hogy 2 hónapig meg lesznek sértődve, de utána kiengesztelődnek. A kölcsönkérés egy csomó veszekedés alapja is (add, vissza-nemtudom), ezzel ezt is elkerülöd.

És ha azt mondják, hogy smucig vagy,Istenem. De legalább olyan smucig, akinek van pénze és nem kell kölcsönkérnie.

2011. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

A mi családunkban volt hasonló, ahol aztán lett is országos balhé, aminek a következménye az volt, hogy évekig alig beszéltek, és jelenleg is csak a tesóm és a gyerkőce miatt enyhültek meg egymás között..


Nem szabad az anyagiakat belekeverni a családba! Még ha testvérek egymás között, vagy a szülő a gyereknek és fordítva.. de itt a Ti kapcsolatotok, azaz most már akkor házasságotok is rámehet egy ebből adódó vitára.


Max mondd, hogy külön kasszán vagytok, és a Párodnak is vannak befektetései és hitelei, ahonnan nem mozgathatja a pénzt, azaz nem tudtok adni.

2011. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Ugyanebben a helyzetben voltam én is pár éve...teljesen rámszálltak, az én párom ráadásul amúgy is jó szívű, ha tud, ad. Én is. Mindenki tőlünk kért, mert úgy gondolta, nekünk úgyis sok van...

De! Bizony volt olyan, hogy azért nem tudtunk magunknak megvenni vmit egy hónapban, mert a pénzt amit kölcsönadtunk, nem kaptuk vissza!!!

És tudod mikor lett ennek végleg vége? Amikor közvetlenül az esküvőnk előtt kértek kölcsön! Még akkor is adtunk. De azt a pénzt se az esküvőre, se azután nem kaptuk vissza!!

Azóta sem!!

Ennek már 3 éve! (Mondjuk ez konkrétan egy "barát" volt, nem családtag, de róla sem feltételeztem volna, hogy nem adja vissza a pénzt. Hát....egyszer furcsa valami.)


Nehéz, de tanulj meg nemet mondani!

2011. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mi is hasonlóan jó szívűek vagyunk, és adunk ha azt látjuk, hogy enni nincs mit. Én továbbra is úgy gondolom,hogy attól,hogy a páromnak van pénze és megvan mindenünk, attól függetlenül az az övé, amivel nem én rendelkezek, ezt kellene megérteni már a mindekinek.
2011. ápr. 20. 10:29
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
ez így van. ezért hivatkozz max arra, hogy befektetések és/vagy hitel vagy bármi, ami miatt nem nyúlhat hozzá, és amúgyis esküvő, és utána gyerek.. kell a pénz.
2011. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

10:25 vagyok


Igen, megtakarítás! Nagyon fontos! Ez egy állapot, hogy most "jól megy", de gondoskodni kell magunkról (mert ők biztos nem fognak adni, ha sz@rba kerülünk), és fent kell tartani az életünket. Egyszer fenn, egyszer lenn, sose lehet tudni mi jön. Hiába irigykednek most.


Azóta tudunk félrerakni, amióta nem osztogatjuk szét a plusz pénzünket! Ez most nagyon jól jön, mert most várjuk első babánkat!:) És bizony mostmár nem csak magunkért, de őérte is felelősek leszünk. (És már vagyunk most is:)

2011. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Kései Sirató ***** válasza:
Jól teszed, ha elutasítod őket. ha annyira nincs pénz, akkor tanácsold, h forduljanak az önkormányzathoz. Nagyon sokféle segítséget lehet kapni a szociális osztályon. komolyan mondom.
2011. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!