Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem nem szimpatikusak...

Csak nekem nem szimpatikusak az ilyen sznob emberek?

Figyelt kérdés
Az anyuka mindig magassarkúban tipeg a kisfiáért az oviba és ha az kéri, hogy játsszon vele egy kicsit, azt mondja, hogy nem, mert nem úgy van öltözve. Nem beszélget az óvónővel, sem a többi anyukával, bemegy, kihozza a gyereket és már el is viharzik a luxus terepjárójával. A pasi egy elegáns, jóképű fiatalember, de ugyanilyen, senkivel nem beszél. Egyszer egy kisgyerek szülinapi partiján ott voltak a gyerekeink, és akkor is annyira ridegek voltak, lenézősök, mikor jöttek a gyerekért. Csak nekem nem szimpatikusak az ilyen emberek? Milyen életük lehet?
2011. ápr. 20. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet ennyiből megmondani, hogy biztos szar nekik. Meg azt sem, hogy sznobok.


Én pl. nem vagyok sznob, de megtehetem, hogy jó autóm és ruháim legyenek, s így vannak is. És ha ebben megyek a gyerekeimért, akkor nem mászom bele a homokozóba, viszont miután hazamentünk átöltözni, mindenben benne vagyok.


Nem szabad a külsőségek alapján ítélni. Nekünk pl. nagyon jó életünk van.

2011. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De ők még egyszer nem mosolyogtak 2 év alatt, mikor a gyerekért mentek.
2011. ápr. 20. 17:15
 3/19 anonim ***** válasza:
én régebben ilyen voltam, és nem kedveltek túl sokan...
2011. ápr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
biztos fáradt volt és nyúzott. ez alapján nem lehet ítélni. én pl nem vagyok barátságtalan v sótlan, de nagyon nehezen nyitok idegenek felé. biccentek és nem mosolygok... a saját társaságomban pedig mintha kicseréltek volna
2011. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha mindketten ilyenek, ok nem akarnak valtoztatni es igy erzik jol magukat. Egyebkent te mar beszeltel veluk? Mert lehet, hogy csak lenezonek tunnek, de nem azok. Lehet, hogy egyszeruen csak a kisugarzasuk nem tetszik neked. Nekem is mondtak tobben, hogy nem is gondoltak mielott megismertek, hogy milyen jokat lehet velem beszelgetni, mert en is nagyon nehezen elegyedtem anno szoba barkivel - onbizalomhianybol. Most nem rosszbol, de kotelesek beszelgetni? Nem ertem. Nem mindenkinek konnyu feloldodnia az emberekkel.
2011. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 napietus ***** válasza:
95%
nekem az ilyen mások életében vájkálósak nem szimpatikusak. én sem állnék le az ovis anyukákkal trécselni. lehet, van más dolga is, nem? főleg, ha eleve sznobnak tartjátok őket, én sem beszélek olyan emberekkel akiknek láthatóan nem vagyok szimpatikus. az meg, hogy csinos, hát Istenem...legyél az te is, jobban jársz, mint mások leszólásával...
2011. ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

Nekem sem szimpatikusak az ilyen emberek. Mármint itt nem arra gondolok, hogy a tehetősökkel van bajom, hanem azokkal, akik hozzá se szólnak a más körülmények között élőkhöz. Meg nem tudom, hogy ti, a többi szülő mennyire nyittok feléjük, lehet csak extra zárkózottak. Akármi van a háttérben, gondolom ők jól elvannak a maguk világában, megvan a saját körük, ahol ők jól érzik magukat.

A kérdés csak az, hogy milyen példát mutatnak a gyereknek? Az mindenképpen pozitív, hogy nem különítik el a sajátjukat a többi gyerektől (elmehet a szülinapi bulira). A többit meg nem látom/tudom, tehát nem tudok róla nyilatkozni. Ha hagyják, hogy a gyerek élje a kis életét és azzal barátkozzon/játsszon akivel akar, akkor nincs velük semmi gond.

2011. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
17:20 vagyok: egyebkent en sem beszelgetek szivesen mas kisgyerekes anyukakkal. Van, akivel igen, de ritka a kivetel, mert nem azt akarom hallgatni, hogy "az en gyerekem jobb a tiednel" burkolt formaban. Mert szinte mindig ez lesz a beszelgetes vege. Pl. az en fiam kisnovesu es sokan megjegyzik, hogy az o fiuk mennyivel nagyobb es vagnak hozza egy megelegedett, lenezo fejet. Gondolhatod, hogy milyen jol eshet. En is inkabb egyedul vagyok vele, minthogy masokkal foglalkozzak. LEhet, hogy masoknak ez ugy jon le, hogy nem vagyok kozvetlen, es? Ettol nem vagyok rosszabb ember. A csalad szeressen. Mindenkinek a velemenyere nem lehet adni.
2011. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet ám, hogy egyszerűen nem tudnak oldódni emberek között és egy ilyen ál-magabiztos imázzsal kompenzálnak.

Rólam is ezt hiszik sokan csak azért, mert nem tudok fél perc alatt együtt röhögni valakivel vagy mert nem elegyedek olyan beszélgetésekbe, hogy "szar az élet", "meg minden rossz, semmire sem telik", nem szeretek örökké felháborodni és panaszkodni. Ha ilyen emberek közé kerülök, bizony én is ilyen rideg lenézőnek tűnhetek, pedig nem vagyok alapvetően olyan. Sőt, a barátaim, rokonaim közvetlen embernek tartanak.

Nem védeni akarom ezt a párt, de a ruha lehet, hogy munkaköri "követelmény" és tényleg vigyázni kell rá, aztán otthon kijátsszák magukat a gyerekkel. Távolságtartást egyébként könnyen kiválthat a környezet irigy és negatív kisugárzása. Én is jártam úgy egyszer, hogy elmentem egy kerti buliba, mert egy haverom meghívott. Én is olyan autóval érkeztem, ami - hát enyhén szólva - sokak szemében státusszimbólum. Én nem voltam sem nagyképű és nem hordtam fenn az orromat. De amikor a társaságban többen kikezdtek, hogy jé egy porsés szóba áll azért földi halandókkal, meg hogy biztos rózsadombi villában lakom (egyébként nem), meg hogy hát ők csak trabanttal (régen történt) meg tömegközlekedéssel jöttek és hirtelen nem is tudják, hogy hova csöppentek, mikor meglátták a sportkocsit parkolni meg ilyenek. Szóval ez belőlem is önkéntelenül kiváltott egyfajta távolságtartást, mert marónak és irigykedőnek éreztem a többi embert a társaságban. Pedig mondom, abszolút nem szoktam játszani az agyam. Sőt utálom az olyan embereket.

2011. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
kérdező szerintem csak szimplán irigy vagy.
2011. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!