Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem nem szimpatikusak...

Csak nekem nem szimpatikusak az ilyen sznob emberek?

Figyelt kérdés
Az anyuka mindig magassarkúban tipeg a kisfiáért az oviba és ha az kéri, hogy játsszon vele egy kicsit, azt mondja, hogy nem, mert nem úgy van öltözve. Nem beszélget az óvónővel, sem a többi anyukával, bemegy, kihozza a gyereket és már el is viharzik a luxus terepjárójával. A pasi egy elegáns, jóképű fiatalember, de ugyanilyen, senkivel nem beszél. Egyszer egy kisgyerek szülinapi partiján ott voltak a gyerekeink, és akkor is annyira ridegek voltak, lenézősök, mikor jöttek a gyerekért. Csak nekem nem szimpatikusak az ilyen emberek? Milyen életük lehet?
2011. ápr. 20. 17:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Ezt úgy nem bírom, hogy - ez magyar sajátosság? nem tudom! - itt kinézik azt, aki tehetősebb. (Én csóró vagyok, mégis ezt mondom!) Ez kölcsönhatásként működik, a tehetős ember is érzi, hogy kinézik, feltehetően nem esik neki jól, így elkezdi még fentebb hordani az orrát, ami ezek után érthető is.


Én nem vagyok gazdag, nem haragszom azokra, akik azok. Felvállaltam, hogy bölcsész vagyok, az irodalom érdekel; nem megyek multihoz ügyintézőnek, vállalkozni sem lenne tehetségem, ez van, miért haragudjak arra, aki gyakorlatiasabb, ügyesebb, piacképesebb képességei, vagy jobb ismeretségei vannak, így jobb helyekre jut be, többet keres? Megfordultam ilyen emberek közt - én nem tudnék ilyen lenni. De attól még nem utálom!!!! Voltam egy ilyen nővel színházban, beszélgettünk sokat - attól, hogy gazdag, jól megy neki, még senki se biztos, hogy rossz ember is.


Egy barátnőm mesélte, hogy utálkozva néztek rá Pesten a metrón, mert reptéri címke volt a bőröndjén. Csóró csaj, csak egyszer a munkahelye által kijutott, húha, és úgy viselkedtek vele, mintha valami sznob lenne.

2011. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem lehet, hogy azért ilyenek, mert nem akarnak kapcsolatot teremteni a többi emberrel. Ez van így elég sűrűn. Valszeg az se segít, hogy jól kinézik őket, amitől még meg is ijednek és jobban bezárkóznak. Védekezésképpen keménynek mutatják magukat, és működik, mert senki se ugat be nekik. Sok ilyen embernek szociális problémái voltak gyerekkorukban, nem fogadták be őket a gyerekek maguk közé, sokszor bizony éppen azért mert "túl" kiválóak voltak. Ezért is értek el olyan státuszt és életszínvolnalat, amilyent.
2011. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Nekem azok az emberek nem szimpatikusak, akik pár percre látnak bele egy idegen életébe, és máris részletes sorselemzést készítenek még a születendő unokájukról is. Hogy milyen életük lehet? Van gyerekük, munkájuk, "luxus" autójuk, szép ruháik. Szerintem boldogok :)
2011. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az a véleményem, hogy egyrészt semmi közöd hozzá hogy élnek, másrészt te nem ismered őket, és nincs jogod megállapítani az egész jellemük abból, ahogyan az oviban viselkednek. Azért egy ember ennél többől áll, és te azt a többit nem látod mert nem ismered őket.
2011. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretem az embereket. Szerintem pont azért zárkózottak,mert a gazdagságuk miatt beskatulyázzák őket. Szerinted hányszor hallhatták félfüllel, hogy "de jól megy nekik" és társait. Nem csoda, ha falat húznak maguk köré. Egyébként is bírom a sznobokat, nem tudom megmagyarázni miért tölt el kellemes érzésekkel, ha egy ilyen embert meglátok,de szeretem őket.

Ha látod őket mosolyogj rájuk barátságosan. Meglátod mindjárt másképpen fognak festeni.

2011. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A 17:26-os vagyok

Kíváncsiságból elolvastam a többi választ is, meg elolvastam a sajátomat is. Magamon is meglepődtem, mert nem azt írtam le, amit szerettem volna - pontosabban nem derült ki, hogy valójában mit akarok mondani :)


Szóval... Nem bírom azokat a "sznobokat", akik lenézik a többi, tőlük alacsonyabban álló embert. (Kiegészítés: sajnos volt részem megtapasztalni egy volt pasim révén. Ő normális családban élt, ő is rendes volt, de a szülei gazdagok voltak, ezért a családjuk barátai is azokból a körökből kerültek ki. Találkoztam pár rendes, értelmes emberrel, de sokkal több bunkóval - ezek ált. az újgazdagok voltak.)Ezzel szemben sokszor előfordul, hogy eleve meg is bélyegzik őket, nem kapnak lehetőséget arra, hogy bizonyítsák, hogy attól, hogy tehetősek, még nem bunkók. Na meg lehetnek zárkózottak is. Szerintem ebben az esetben inkább a zárkózottságról van szó, és nem a sznobizmusról. Ha annyira lealacsonyítónak tartanák azt a közeget, akkor nem abba az óvodába járatnák a gyereküket.

Azt tartom, hogy akár mi is az oka az óvodában mutatott viselkedésüknek, valószínűleg ők teljesen jól elvannak egymással és boldogok - és igazából ez számít, meg az, hogy normálisan neveljék a gyereküket.

2011. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a helyzet, hogy annyian megszólták már őket a pénzük miatt, hogy inkább nem kezdenek senkivel.

Szar érzés ám ha egy jó kocsi vagy a pénzed miatt vagy megbélyegezve.

2011. ápr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
61%
hát ez most nem jött be, pedig milyen jó kis "utáljuk együtt a gazdagokat" témaindítás lehetett volna... sebaj, majd legközelebb, de akkor próbáld még ridegebbnek, még ribisebb külsejûnek, még rosszabb anyának beállítani azt a csúnya gazdag nøt :D
2011. ápr. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondja már meg valaki, hogy - anyagi helyzettől függetlenül - miért kellene nekem vadidegenekkel csacsogni? Gondolok itt az ovistársak anyukáira...

Van nekem elég barátom és családtagom, akikkel kibeszélgethetem magam, az ilyen felületes pár mondatoknak nagyon nem látom értelmét. Ha ettől valaki sznobnak tűnik, hát legyen...

2011. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!