Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már én szégyellem magam a...

Már én szégyellem magam a húgom miatt. Hogy tudnánk erről leszoktatni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a húgom nyáron lesz 10 éves és még cumizik. Kb. 2 éves kora óta. Tudom, megdöbbentő.

Amúgy meg egy értelmes,okos lány.

De ez már szerintem pszichológiai eset.

Kb. így kezdődik nálunk egy nap: Reggel suli előtt cumizik, haza ér a suliból: cumizik. Majd este cumival alszik el.

Anyukám 3 évig próbálkozott mindennel, de hiába. Az egész család könyörög neki. Látszik a húgomon, hogy ő is szégyelli, még apukánk előtt is(a szüleink elváltak, anyukánkkal élünk). Azt mondjuk neki,hogy már nem cumizik.

Mit lehetne ez ellen tenni? Ez egyáltalán nem normális! Anyukám már csak azt mondja,hogy: majd magától leszokik róla.

Nem tudom már,hogy mit tehetnék. 15/L


2011. ápr. 20. 22:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell fogni a cumit és kidobni.
2011. ápr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Összeszeded az összes cumit és kidobod. És akármekkora balhét csak nem adtok neki. Ennyi. Tanuljon meg másképp megnyugodni. 10 évesen ez abszolut nem normális. De anyukádnál is lehet vmi gond, ha engedte eddig. Sztem már 4-5 éves gyereknél is gáz.
2011. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
csak = csap :D
2011. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezzel már próbálkoztam...Nem sikerült.
2011. ápr. 20. 22:46
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Én 10 éves korig szoptam az ujjam. Aztán egyszer egy buszos kirándulásról hazafele a fáradtságtól csak úgy elaludtam, még az ujjamat is elfelejtettem. Akkor nagyon meglepődtem, hogy megy az alvás az ujjam nélkül is. :) Később meg a szüleim mutogattak olyan képeket, amiken szétálló fogú emberek vannak, hogy "Nézd, ilyen lesz a tiéd is, ha szopod az ujjad." Aztán egyik este úgy gondoltam, ujjszopás nélkül alszom. Azóta is. :)

Számomra nyugtató volt a dolog, közben simogattam az orrom. Valószínűleg a húgodnál is ilyesmi szerepe lehet a cuminak, főleg, ha a szüleitek elváltak.

2011. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Amúgy anyukámmal nincs semmi gond. Ha te lennél az ő helyében, nem hinném, hogy kibírnád, azt, hogy a húgom csak sír és mondja,hogy: tudja, hogy ezt már nem lehetne ennyi idősen és nagyon szégyelli magát, de nem bírja ki cumi nélkül...

Anyukám is sokat sírt emiatt, de már nem bír mit csinálni.

2011. ápr. 20. 22:48
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves koromig szoptam az ujjam. Teljesen normális, épelméjű, egyetemista lett belőlem. Soha, senki nem cs*szegetett azzal, hogy szokjak már le, hagyjam már abba. 12 éves koromban magamtól döntöttem el, hogy ez már nagyon kínos nekem, és abbahagyom. (Én csak elalvás előtt csináltam). Ha nincs a tesóddal egyéb gond, akkor ez önmagában nem probléma, ha ti nem kezelitek akként.
2011. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:47


Igen ez biztos, hogy ezért van. Amikor ideges, akkor cumizik....

2011. ápr. 20. 22:50
 9/21 anonim ***** válasza:
45%
Durva .Amúgy ez a majd leszokik kb 4 éves korig normális.Próbálj meg beszélni vele hogy mi bántja .Vagy mond azt neki hogy lefotózod ahogy cumizik és ki plakátolod vele a sulit persze megtenned nem kell de meg fog ijedni hogy kicsúfolják e miatt .
2011. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tudom mennyiszer beszélgettem vele erről?

de mindig csak sírás lesz a vége az ő részéről. Képzeld, régebben pont ezt a plakátos cuccot mondtam neki, szintén sírt, anyukám meg rám szólt, hogy hagyjam békén a húgomat.

2011. ápr. 20. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!