Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy fiam akit nem tudom,...

Van egy fiam akit nem tudom, hogy egyedül fel tudok-e nevelni. Mit tegyek? F/21

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne hogy túl fiatal vagyok ehhez. Tudom, hogy erre nem most kéne gondolni, de már megvan. (Hozzáteszem, én nem tudtam hogy terhes.) Még egyetemre járok, az anyukája nincs már velünk sajnos szóval egyedül kéne nevelnem. Viszont anyukája nagyszülei szívesen elvállalnák a kicsit, csak az a baj hogy messze laknak. Gondolkoztam hogy lehetne megoldani a helyzetet, de lelkiismeret-furdalásom van, nem akarom csak úgy lepasszolni a kicsit. Nagyon imádom, csak nem érzem úgy hogy felelősen tudom nevelni. Szeretnék sok időt vele tölteni. Nem tudom mit csináljak. Undorító dolog lenne rábízni a nagyszülőkre?
2011. ápr. 21. 13:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem undorító, de ésszerű. Ott jobb helye lenne szerintem, DE ez nem jelenti azt, hogy mondj le róla, látogasd nagyon-nagyon gyakran, vidd el közös programokra, hogy kialakuljon benne a kötődés, hogy te vagy az apukája.


Ha végeztél az egyetemmel, és lesz egy jó állásod, akkor magadhoz veheted.


Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, ha a nagyszülők is közreműködőek, akkor ezt tenném.

2011. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt mondom mint az első.Amíg tanulsz addig legyen a nagyszülőknél,hiszen jó helyen lesz.Persze te mindig látogasd amikor csak tudod.Később ha már dolgozol,és van megfelelő hely egy gyermek számára,akkor vedd magadhoz,és neveld te tovább..Volt már rá példa,hogy egy apuka így tett,és a gyermek sosem szenvedett hiányt semmiben..
2011. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is ez lenne a legjobb. a gyereknek is.

Ne érezd úgy, hogy lepasszolod. akkor érezhetsz viszont így, ha nem látogatod gyakran.

látogasd, ha tudod,hozd el egy-egy hétvégére.

2011. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem se lenne undorító dolog, elvégre ha nem tudnád eltartani akkor nem is adnák oda a gyereked. ha a nagyszülők szívesen befogadnák akkor szerintem ne hagyd ki a lehetőséget, mert nem "lepasszolod", hanem jobb életkörülményt teremtesz neki. Amikor meg van lehetőséged meglátogatod, vagy támogatod őket amivel tudod.
2011. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Inkább a nagyon szerető nagyszülők neveljék és látogasd nagyon gyakran, mintsem azért szenvedjen hiányt valamiben - nem csak anyagiakra, hanem szeretetre, törődésre, közös játékra stb. gondolok - mert te még nem érzed képesnek magadat erre.

Bízd a nagyszülőkre, légy vele, amilyen gyakran csak lehet, segítsd a nevelését anyagiakban is, amennyire tudod, akkor felnővén a kisfiad nem fog szemrehányást tenni neked. Meg fogja érteni, hogy szereted és az ő érdekét nézted. Ha sokat leszel vele, nem kell apa nélkül felnőnie.

Sok boldogságot mindkettőtöknek!

2011. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Most az a legfontosabb hogy a kicsi érdekeit tarsd szem előtt. Gondolj bele hogy neki mi lenne a legjobb. Nem undorító dolog biztosítani a gyermekünk jövőjét, ráadásul nem idegenekre bíznád és nem is kéne teljesen lemondanod róla. Hiszen bármikor meglátogathatnád felhívhatnád tudná hogy te vagy az apukája és szeretett és hogy jót akarsz neki. Ez sokkal jobb megoldás mintha beadnád egy intézetbe vagy magára hagynád a lakásban még iskolában vagy. Egy gyerek nevelése nagy felelősséggel jár és lehet hogy erre még nem vagy készen. Szerintem vidd csak a nagyszülőkhöz ez lesz a legjobb megoldás.
2011. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal. A kisgyermeknek persze kell a szülői szeretet, de ha te most még tanulsz, azt sem kellene abbahagyni azért, hogy elmenj dolgozni és el tudd tartani a gyermekedet.

Ha most egy kicsit fáj is a szíved, hogy nem lehetsz vele minden nap, később belátod, hogy ez a legjobb, amit tehetsz.

2011. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Arra azért figyelj, hogy a neveden legyen és legyen nevelési jogod is. Csak a késöbbiekre nézve.
2011. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 21. 13:51
 10/27 anonim ***** válasza:
Engem is a nagyszüleim neveltek fel becsülettel, szeretettel, mert apukám túl fiatal volt. Azért azt megjegyzem, hogy felnőtt koromban nekem volt sokszor lelkiismeret-furdalásom hogy a nagyszüleimnek ilyen nagy terhet kellett magukra venniük a szüleim felelőtlensége miatt, pedig nem én tehettem róla.
2011. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!