Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kisfiam miért utálja a...

A kisfiam miért utálja a barátomat? Mit tegyek, hogy ne legyen féltékeny?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 éves, elég korán, 20 éves koromban született, véletlenül lettem terhes, de nem akartam elvetetni. Az apjával akkor már 3 éve voltam, de szétmentünk, elkezdett elzülleni, drogozni, piálni (szerencsére már változott az életmódja). Gyerektartást fizet, néha elviszi a fiát ide-oda, de többnyire nem tudja, hogy kell vele viselkedni, olyan, mint egy kamasz. Ha már így alakultak a dolgok, megpróbáltam a legtöbbet kihozni az életemből, lediplomáztam tavaly, anyukám, barátaim sokat segítettek. Senkivel nem akartam kapcsolatot, nem azért, mert nem találtam, csak arra koncentráltam, hogy a kiskölyöknek mindene meglegyen, közben azért én is fejlődjem, el tudjak helyezkedni stb. Nyáron megismertem egy férfit, 3 évvel idősebb nálam, nagyon helyes, elegáns, kedves, szeretem. Nem befolyásolta, hogy van egy gyerekem, nagyon normálisan állt a dologhoz, bár mikor elkezdett udvarolni, azt hitte, hogy egy sima egyetemista lány vagyok, aki talán még a szüleivel él. A problémám az, hogy a fiam nagyon furán viselkedik, elkezd hisztizni, nyavalyog, ráüt a barátom combjára, meg öltögeti a nyelvét stb. Ilyeneket sosem szokott csinálni, nagyon édes gyerek volt mindig, folyton mosolyog, kedves az idegenekkel, de vele meg nagyon ellenséges. Már nagyon kínosan érzem magam emiatt, nem győzök bocsánatot kérni, meg magyarázkodni, hogy a kölyök amúgy nem ilyen. Valószínűleg féltékeny, vagy nem tudom, de nem akarom, hogy utálja, olyan jófej pasi. Anyukám szerint adnom kéne neki időt, hogy megszeresse, csak már tényleg sokat voltak együtt és ennyi idő alatt sem szerette meg, nem tud vele kedves lenni. Félek, hogy mi lesz a későbbiekben, nem akarom rákényszeríteni, de nyilván nem jó érzés látni, hogy az amúgy tündéri gyerek hogy kifordul önmagából ilyenkor. Mit tanácsolnátok?
2011. ápr. 21. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudsz hatni a kisfiadra egyszerű magyarázattal? Ha megérti, hogy anya szereti ezt a valakit, talán meg tudna barátkozni vele idővel és pozitív dolgokkal társítaná őt. Vagy nem használ az ilyesmi?
2011. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy ötéves gyerekre nem hatnak a beszélgetések. Egyszerűen ő abban a korban van most, amikor a saját apjukra is féltékenyek szoktak lenni a kisfiúk, hiszen szerelmesek az anyukájukba.


Itt meg ráadásul nem is erről van szó, hanem arról, hogy évekig ketten voltatok, anya és fia, a külön világotokban (a gyermek ezt így értelmezi), és ezt most egy idegen férfi bomlasztja úgy, hogy elveszi tőle az anyukáját.


Ezt látja a gyerek. Nagyon türelmesnek kell lenni, mert egy új apuka bevonása a családba mindig kényes téma, ebben a korban meg főleg.


Én biztosan beszélnék egy szakemberrel.

2011. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak van igaza.Idő és türelem. hagyj neki időt az új hejzettel megbarátkozni
2011. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van anyukádnak :) Amikor apám életébe belépett egy új nő, én is így viselkedtem kb, én olyan 6-7 éves lehettem. Kellett hozzá 1-2 év, amíg megbarátkoztam a helyzettel, ma nagyon közeli baráti viszonyban állok mostohaanyámmal :D Jobban, mint a saját szüleimmel. Szóval, idő, türelem, és nem csak neked, a férfinek is türelmesnek, kedvesnek kell lennie a kissráccal (na nem túláradóan, az se jó. Ha túllő a fiad határon, nyugodtan szóljon rá, hiszen róla is szó van ebben a helyzetben).

23/F

2011. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Arra nem gondoltál,hogy talán nem az a jófej pasi az igazi? A gyerekeknek valahogy jobb a megérzésük mind a felnötteknek.Az én kisfiam is féltékeny volt /az ö apukája sajnos korán 24évesen meghalt/amikor nekem idövel új "barátom" lett.Nem birta elviselni azt sem ha csak rámnézett egy férfi.De amikor a mostani párom /akivel már 10 éve együtt vagyunk/ képbe került akkor is volt feszültség de sok közös programot szerveztünk ö sokszor leült hozzá legózni stb és valahogy "összeszoktak".Imádják egymást és sok mindent hamarébb elmond a páromnak mint nekem,a párom sajátjaként neveli.Probáld öket egyedül hagyni játszani ismerkedni egymással.De ne legyen kényszer.

Nagyon szoritok neked remélem megoldódik nálatok ez a kényelmetlen helyzet.

További szép napot nektek!!

2011. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig csak vele foglalkoztál, most meg mással is, persze h féltékeny.

Mesélj neki sokat róla (de ne állandóan), hogy mennyire szeret téged, és milyen jókat tesz veled/veletek.

Itt a pasinak is nagy szerepe van. Ha érzi rajta a gyerek h nem szereti őt, akkor persze h így viselkedik.

Vagy ha nem így van, akkor közeledjen felé. Pl. 3an menjetek el mese könyvet venni, és meséljen neki. Érdeklődjön a kicsi dolgai iránt mit szeret játszani stb, ("lego a kedvenced? régen én is sokat építettem, csinálunk egy tornyot?" )és játsszon vele olyat. Persze nem egyből fog menni.

Vonjátok be a dolgokba, ha valamit terveztek, beszéljétek meg vele is, ez fontos. Legyen sok közös program, pl. állatkert, v foci együtt, ilyenek.


Sok idő és türelem. De azon is érdemes elgondolkodni, h lesz-e akkora jövője a kapcsolatnak, hogy a gyereket érdemes legyen kitenni ennek.

2011. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen normális reakció egy kisgyerektől -de még egy nagyobbtól is- , hiszen az eddig egyedül "birtokolt" szülőn most osztoznia kell. Azt hiszi, a szereteted most megoszlik közte és a párod között, ő még nem érti, hogy a két érzés nem is hasonlít. Idővel meg fog barátkozni a helyzettel, főleg ha több közös programot találtok ki, ami neki kedvez, sőt, az igazi az lenne, ha olyan "férfias" dolgokkal próbálkoznátok, amiben a párod jobb partnere lehet, mint te.
2011. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Türelmes leszek, megpróbálom őket "összeszoktatni". A barátom olyan ember, aki megtalálja rögtön a közös hangot bárkivel, kissé zárkózott, de kedves és higgadt. A fiammal mindig előzékeny, odafigyel rá, sokat próbál vele beszélgetni, de a fiam vagy nem válaszol, vagy valamit csinál pl. ráüt a karjára..
2011. ápr. 21. 17:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mit csinál a párod, amikor pl. a fiad ráüt a karjára?

23/F

2011. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát először meglepődött, nézett furán, aztán a következő ilyennél mondta, hogy ne ütögesse, mert fáj. Aztán a fiam sírva fakadt, és a barátomnak lett lelkiismeretfurdalása.
2011. ápr. 21. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!