Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságom romokban?

Házasságom romokban?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer vagy egyszer sem vagyunk együtt! éljük a monoton életünket! Mondtam neki hogy miért nem vagyunk együtt? Az volt a válasz:szeretlek ennyi nem elég? Ekkor gondoltam azt hogy van valakije, és hogy minden veszve! Van egy kisfiunk is. én gondolom rosszul?
2011. jún. 10. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szoktatok beszélgetni? Nem arról, hogy mennyit vagytok együtt. Hanem magatokról, a kapcsolatotokról. Hogy érzitek magatokat benne? Mi az ami jó? Mi nem jó? Mi zavar téged vagy a másikat? Hogy lehet ezt megoldani?


Nekem vesszőparipám a kommunikáció. Anélkül minden kapcsolat halott ügy.

2011. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

vagy én kezdek el kiabálni,vagy felemelni a hangom,vagy ő marad csöndben ha kibeszéltem magam!

Nem:igazábol nem hinném hogy beszélgetünk!

2011. jún. 10. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek még nem jelentik azt, hogy a házasságotok romokban van. A leírásod alapján különösebb probléma nincsen, hogy ritkán vagytok együtt, arról beszélnetek kellene, de különben ezek a szürke hétköznapok. Dobjátok fel valamivel!
2011. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, amikor írtam a kommentem, akkor még nem volt ott, hogy veszekszel, kiabálsz. Valószínűleg erre reagál úgy a párod, hogy csöndben marad. Ne kiabálással beszélgessetek! Vagy lehet, hogy már nagyon régóta nem mondjátok ki őszintén, ami bánt titeket, csak kiabálással és csöndben maradással kommunikáltok?
2011. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ugy érzem igy kommunikálunk!indulunk nyaralni!de igy...hát nem sok kedvem van,többen megyünk és nincs kedvem azt mutatni hogy minden rendben van velünk!
2011. jún. 10. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:
De miért így kommunikáltok? Miért érzed úgy, hogy csak kiabálva tudod elmondani a férjednek, amit szeretnél? Nem cseszegetésből, csak tisztánlátásból.
2011. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mert ha elkezdek beszélgetni nem figyel oda,ha oda figyel,nem válaszol vissza!nem lehet megbeszélni semmit
2011. jún. 10. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kiabálás nem kommunikáció.

A kommunikáció az, amikor szépen nyugodtan elmondod a gondolataidat a másiknak, aki arra reagál, szintén szépen nyugodtan, amire te reagálsz satöbbi.

És ez nem szabad, hogy a vádaskodásról szóljon. Létezik olyan, hogy énközlés. Nem azt mondod, hogy már megint milyen rendetlenséget hagytál, hanem azt, hogy nekem olyan rosszul esik, hogy amikor hazajövök ilyen rendetlenség fogad vagy ilyesmi.

Konstruktívnak kell lenni. A kiabálás destruktív.

2011. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszkor akarsz vele beszélni. Mondjuk újságot olvas, meccset néz, híreket hallgat. Az én férjem mindig morcog rám, ha híradó közben kommentálom az eseményeket, mert akkor nézni kell és nem beszélni. De hát akkor megpróbálom máskor mondani. Amikor neki is jó. Amikor tud rám figyelni.
2011. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem figyel rád, nyilván valami elindította. Lehet, hogy sokszor vádaskodtál vele szemben? Nekem még az osztályfőnököm mondta egyszer rég, hogy "mindent meg lehet mondani, csak az nem mindegy, hogyan!" És ez nagyon igaz ám! Próbálj meg úgy beszélni vele, hogy ne torkolljon kiabálásba, mert akkor még jobban begubózik és nem mond majd semmit.
2011. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!